Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők ti ezt engednétek?

Szülők ti ezt engednétek?

Figyelt kérdés
A 15 éves lányom azt szeretné ha elengedném vásárolni az egyik barátnőjével Budapestre. A lányom legjobb barátja szintén 15 éves. A WestEndbe szeretnének menni. Vonattal mennének és a Nyugatiba leszállnának. Onnan 3 perc átsétálni a plázába ezt mondta a lányom. Tavaly voltak egy ilyen filmes táborba ahova vonattal mentek és igy tudja már merre kell menni. Én nem tudom hol van mert soha nem laktam Budapesten. Kiskunfélegyházán lakunk. Elengednétek a gyereket?

#Budapest #vonat #tini #egyedül közlekedés
2019. jún. 9. 12:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
El. Szerintem örülj neki, hogy önállósodik, és nem olyan, aki még 30 évesen is veled vesz csak tusfürdőt. Értékelném, hogy volt igénye megjegyezni, hogy merre kell menni, megtervezni, hogy mit hogyan fog csinálni. Kevés ma az ilyen gyerek. Persze a te gyereked, te neked kell tudni, hogy milyen.
2019. jún. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Te tudod mennyire megbízható a lányod.

Én mondjuk budapesti vagyok, (bár nem azon a környéken lakok), de már 12-13 évesen is jártunk szülők nélkül a Westendbe és nem voltunk egyedül. A Westend tipikusan a kamaszok egyik fő csomópontja, ha bandázni akarnak :)

A vonat egyébként konkrétan pár méterre mellette fut be, csak át kell sétálni. Tényleg kb 3 perc.

2019. jún. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Elengedném, csak szóljon, ha odaért és akkor is, amikor elindulnak haza. Tényleg közel van a WestEnd.
2019. jún. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Elengedném de én is csak akkor,ha jelentkezik időnkent. Én is ismerem Pestet, tenyleg 3 perc a vonattól a Westend.
2019. jún. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%
Persze, hogy el, mégis mi bajuk történhetne?
2019. jún. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Igen.

A WestEnd a pályaudvarral szinte egybe van építve, még egy zebrán sem kell átmenni. Nincs az 3 perc. Mindig nagy a nyüzsgés, semmi bajuk nem lesz.

2019. jún. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
Én 15 évesen még beszari voltam ilyenhez, aztán 20 évesen egyedül mentem ki Angliába dolgozni. Örülnék, ha magabiztos, felelősségteljes kamasszá cseperednének a kisgyerekeim, akkor "nyugodtan" elengedném őket.
2019. jún. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
20%
Nem engedném el. Westend területén sok a drogos, meg a kisebbség. Nyugati aluljáró szinte olyan mintha a Blaha, egy minimálisabban jó. De sok rossz ember, főleg ha tinilányokat látnak.
2019. jún. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 piroska és a farkas ***** válasza:
83%
Nem kell lemenniük az aluljàróba, hiszen a peronok szintjén van az egyik bejàrat. Sok a kamasz, màrcsak a moziiatt is. Ha felelősségteljesnek ismered a gyereked, nyugodtan engedd el.
2019. jún. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%
És a ott vannak a drogosok meg a kisebbség, akkor mi van? Akkor a kérdező lánya meg a barátnője is drogos lesz meg megcigányul? Ebben a városban élnek drogosok is meg cigányok is, mint ahogy máshol is. Köszönik szépen, jól megférnek együtt a járókelőkkel.
2019. jún. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!