Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők ti engeditek a gyereket...

Szülők ti engeditek a gyereketeknek hogy káromkodjon?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk vallásosak meg semmi, de nekem van egy lányom és egyébként sem szoktunk trágár szavakat használni, előtte meg pláne nem. Szerintem annál undorítóbb nincs, amikor valaki káromkodik. Azonban az utóbbi időben a lányomnak nagyon mocskos szája lett, 17 éves. Hiába szólok rá, legyint és két perc múlva megint elhagyja a száját egy csúnya szó. Mit lehet ezzel tenni? Ti engeditek a gyereket káromkodni?
2019. jún. 17. 17:55
1 2
 1/18 anonim válasza:
8%
Kezét törd el vagy üsd szájba
2019. jún. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Anno az én szüleim is tiltották, és még as számra is rávágtak, ha meghallották a csúnya beszédet. Annyit értek el vele, hogy 30 éves vagyok, és csak őelőttük nem káromkodok. Tudatosult bennem, hogy ronda dolog, és én sem fogom ettől függetlenül a gyerekemnek megengedni, és előtte káromkodni, de szerintem nem lehet kiküszöbölni, ha rákap valaki.
2019. jún. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
18%
Ha az Istent szidná, akkor biztos, hogy nagyon ideges lennék. De 1-2 csúnya szó még belefér egy majdnem felnőttnél.
2019. jún. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk nem tudom, hogyan gondolod a nem engedést. Lehet, hogy megtanulja, hogy előttetek ne csinálja, ha következetesen mindig rászólsz, de amikor nem vagy ott, valószínű ugyanúgy fogja folytatni.
2019. jún. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Én körbe röhögnélek xD Nem, nem azért, mert erre akarod tanítani, hanem azért, mert 17 évesen már kicsit elkéstél. Amúgy, mint az egyik elöttem szóló is mondta, azt lehet sikerül elérned, hogy ne káromkodjon elötted, de hogy a barátaival, ismerőseivel hogy beszél azt nem tudod neki megszabni.
2019. jún. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos en is sokat karomkodom, pedig amugy a csaladban nem volt szokas. Azt mondjak az oszinte emberek tobbet karomkodnak. Nem tudom ez igaz-e. Amugy em is 17 eves korom korul kezdtem el karomkodni pedig a barataim kozul se sokan karomkodnak. Szoval tenyleg nem tudom miert... ameddig tudja hogy milyen korulmenyek kozott fogja vissza magat, addig hatranya nem fog belole szarmazni.
2019. jún. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
esetleg vizsgáld meg a szűk család szókészletét... nekem se szabadna káromkodnom az öcsémmel együtt, de ha az idő 80%ában ezt halljuk az apánktól, akkor mit vannak úgy meglepődve?
2019. jún. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
38%

Én megértem a problémádat. Nézd... Az én édesanyám rengeteget káromkodik, az édesapám rengeteget káromkodik, én is rengeteget káromkodom a fiukként.

Az édesanyám és az édesapám úgy nevelt fel engem ennek ellenére, hogy 18 éves létemre képes vagyok beszélni az érzéseimről megfelelő stílusban, pontosan tudom, mikor nem lehet káromkodni és mikor lehet. 15 évesen jobban értettem a hitelekhez, mint az átlag felnőtt. Mert édesanyám megtanította.

18 évesen már 2 nyelvet beszéltem folyékonyan, igen, káromkodom is rajtuk rendesen.

Engem a szüleim megtanítottak arra, hogy merjek önmagam lenni és ne piruljak el, ha úgynevezett "tabu" kerül szóba, meg ne váljak dühöngő és erkölcsről fröcsögő bolonddá. Legyen szó itt a hazai politikai helyzetről, legyen szó akár mondjuk egy Pride-ról.

Megtanítottak rá a szüleim, hogy legyen gerincem, és igen, néha úgy, hogy jó cifrán elküldtek a francba.

Finomkodva és elpirulva nem lehet gerincet nevelni. Az élet ugyanis nem finomkodik, és ha eleget szenved az ember, akkor ezt megtanulja. Annak idején, mikor kicsik voltunk, anyám nem vette meg a gyógyszereit, hogy etetni tudjon. Aztán emlékszem arra, mikor az első fizetésemmel, amire mindennél büszkébb voltam, be kellett szállnom a rezsibe, hogy legyen áramunk. És valahogy akkor pont lesz**tam azt, hogy milyen cifrák jöttek ki anyámból, hogy a fiát kell megkérnie, hogy az első fizetéséből segítsen. Zokogva kért meg erre engem. Mert szégyellte magát. Emlékszem az édesapám könnyes szemeire télen, mikor dönteni kellett, hogy fűtés vagy étel.

Úgyhogy meggyőződésem, hogy a nem káromkodás azoknak a luxuscikke, akikkel az élet egyelőre nagyon kesztyűs kézzel bánt.

2019. jún. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
9%
2 nyelvet beszélek* bocsi
2019. jún. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Olyan pofont adnák neki,hogy a takony menetet vágna a nyakán.
2019. jún. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!