Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves kor felett tényleg...

12 éves kor felett tényleg nem mehetek táppénzre a beteg gyerekkel?

Figyelt kérdés
2019. júl. 7. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ki jogosult gyermekápolási táppénzre?

Ha Ön biztosított, és pénzbeli egészségbiztosítási járulék fizetésére kötelezett szülő, akkor a 12 évesnél fiatalabb beteg gyermekének ápolása miatti keresőképtelensége esetén jár gyermekápolási táppénz. Amennyiben az Ön beteg gyermeke 12-18 év közötti, akkor ezen beteg gyermek ápolása esetén csak méltányosságból állapítható meg a gyermekápolási táppénz.

2019. júl. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Tényleg
2019. júl. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos nem lehet. Pedig szerintem még egy 12 éves is rászorul az anyai gondoskodásra.Kedves 3.válaszolónak pedig válaszolnia se kellett volna a kérdésre.Rosszindulatú volt a válasza!!!!
2019. júl. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos nem,de egy 12 éves már el tudja látni magát bevenni a gyógyszert stb stb. És ugye szinte alig beteg egy ovishoz képest. Ha meg nagyon beteg kérd meg az orvosod írjon ki vagy sajnos szabi. Ez már az én gyerekkoromban is így volt.
2019. júl. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
12 éves a lányom, úgy gondolom egy fél napra magára tudnám hagyni (be tudja venni a gyógyszert, tud enni, stb.). Ha nagyon-nagyon beteg lenne, nyílván elmennék szabira, de egyébként, minek?
2019. júl. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
18%
3 valószínűleg egy gyökér childfree. Tele ezekkel a gyereknevelés topik.
2019. júl. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
Így van, de szerintem ez érhető, 12 évesen azért nem kisbabáról van szó.
2019. júl. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, így van. Mondjuk én 12 évesen már egész nyáron egyedül voltam otthon, nemhogy egy betegség idején. Nyilván ez az adott körülménytől függ, hogy konkrétan milyen betegségről van szó, mondjuk, hogy el van törve a lába és az ágyból nem tud kikelni, vagy csak szimplán meg van fázva. Nyilván első esetnél nyilván más a helyzet.
2019. júl. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
25%

12 évesen már nem kevesen szexelnek, barátjuk van, naponta sminkelik magukat. Kvázi felnőttként élnek. Most, hogy ez jó vagy nem azt mindenki eldönti.

Persze más idők jártak, de azt ne feledjétek, hogy Mátyás király feleségének Podjebrád Katalin magyar királynénak 14 évesen már gyereke született. Tehát ha úgy van nevelve egy 12 éves gyermek már majdnem egy országot is tudna irányítani nemhogy táppénzen maradni miatta!

2019. júl. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!