Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem hajlandó a nyolcadik...

Miért nem hajlandó a nyolcadikos fiam gyalogolni?

Figyelt kérdés
Az iskolába minden reggel autóval kell elvigyem, mert nem hajlandó 20perccel korábban felkelni, hogy 1.6 kilómétert sétáljon. Haza szerencsére már gyalog jön, mert akkor mindketten dolgozunk a nejemmel. Most nyári szünetben hetente kétszer jár foci edzésre, és oda sem hajlandó 2kilómétert gyalogolni. Nem fér a fejembe, hogy a pályáig miért nem lehet el kocogni, vagy sétálni bemelegítés gyanánt. Havi 400ezerből élünk hárman, szerintem ez a sok felesleges kocsikázást érdemesebb lenne másra költeni, de a feleségem szerint csak én vagyok lusta, és terhemre van a fiunk hurocolása.

2019. júl. 13. 09:17
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
91%

Mert hurcolászod


Ha nem tennéd gyalogolna

2019. júl. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
97%

Komolyan nem értem aki egy ilyen piti dolgot nem tud elintézni otthon, hogy nevelhet gyereket....banyek, nem hurcolaszod hanem megmondod hogy elmegy a lábán. Kész.

Azt még mi honnan tudjuk hogy miért nem akar? Nyilván lusta mint állat, kényelmes. Ezen lehet változtatni: nem viszed el. Huh de nehéz volt!

2019. júl. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Én egy évvel voltam idősebb mint most a fiam, és nyáron már pénzt kerestem szerelőinasként. A feleségem ebben a korban már családi ebédet főzött önállóan. Ehhez képest a fiamnak nincs semmi dolga, és még sétálni sem hajlandó. Ha szóvá teszem, akkor én vagyok a rossz szülő, mert a nejem is mindentől óvja.
2019. júl. 13. 09:28
 4/35 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, azt látja, hogy egy utcányira is kocsival jartok, így ez neki a természetes.
2019. júl. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
93%

Itt beszéld ki a 14 éves fiamat ahelyett hogy annyit mondanák: "nem viszlek el, elmész".

Életképtelen egy család lehettek.....

2019. júl. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
78%

*beszéled

*fiadat

2019. júl. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
77%

Mert lusta, kényelmes, és tudja, hogy úgyis elviszed/elviszitek.


Állj a sarkadra, mondd, hogy nem érsz rá. Esetleg gyűjtsd össze a blokkokat a tankolásról és dugd az orruk alá hónap végén.

Vagy vidd el a kocsit valahova egy hétre, és mondd, hogy szerelőnél van. Majd akkor gyalogolni fog. Utána héten meg mondhatod, hogy ha eddig tudott sétálni, akkor továbbra is tud.

2019. júl. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
85%

Max nem viszed el. Ha emiatt nem megy suliba, nem igazolod le neki. Te és a feleseged azért voltatok életrevalóbbak, mert titeket így neveltek, ti pedig ugrotok neki és kicsit elkapattátok. Másfél kilométer 15 perc séta, én 8 éves koromtól sétáltam, sőt tök gáz volt, ha elvittek volna a szüleim.

Megmondod neki, hogy nem viszed el, és ennyi.

2019. júl. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
62%

Miattatok ilyen lusta dög, megszokta a hurcolászást és ezért derogál neki megmozdulni. Teljesen jogos, ha ehhez szoktam volna én sem húznám el a belemet semeddig. Állj a talpadra és mondd meg neki, hogy vége a jó világnak ideje legalább ilyen minimális szinten önállósítania magát.

Ezt meg az ebben a korban én ezt csináltam a feleségem meg azt csinálta felejtsd már el, változnak az idők, már nem azt a világot éljük tehát kicsit sem releváns hogy te már pénzt kerestél a feleséged meg már mesterszakács volt. Manapság teljesen mások a fiatalok és a feléjük támasztott elvárások is. Ellenben ha ezzel zaklatod folyamatosan akkor csak még kevésbe fog elgondolkodni a tohonyaságán.

2019. júl. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim válasza:
67%
húmegint egy énbezzeg szülő
2019. júl. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!