Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális ez a mai világban?

Normális ez a mai világban?

Figyelt kérdés

Annyira érdekelne valami, de eddig sosem mertem feltenni, mert valahogy csak az oltásokat kaptam érte. Ez általában a lányoknál fordul elő, amiért még egymást is képesek szapulni, pedig ugyanazt csinálják. Siránkoznak, amiért egyre több és több hímnemű egyed veszi fel velük a kapcsolatot, esetleg zaklatják őket a közösségi oldalakon, de arra nem gondolnak, hogy részben ezt ők provokálják ki.

Mi értelme átlagosan 12 éves kortól már állandóan az alakot fotózgatni, kitolni a feneked és a gerincedet kvázi eltörve mutatni azt amid van, de persze az arcod takarod, mert ennyire hadd legyél már önbizalomhiányos. Telerakod ezernyi filterrel, a poszt elé pedig valami tipikus önbizalomnövelő idézetet raksz, aminek vagy a szívfájdalomhoz, ,,mennyire menő vagyok, de ti mind csicskák vagytok" vagy az ,,ördög a haverom"-hoz van köze.

Én értem, hogy most ez a menő. De ez minek jó? Azért, hogy a barátnőid egymást túlszárnyalva írogassanak a posztodhoz, hogy pl ,,babám", ,,k*rvám", meg ,,fullos"? Vagy az arab srácokat várod, hogy a minimális angoltudásukkal rád másszanak, majd eladjanak két tevéért?



2019. júl. 21. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
18 éves lányom van. Sem tőle sem az osztálytársaitól nem láttam soha ilyen képeket. Ne általánosíts....
2019. júl. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Fura környezetben mozoghatsz...
2019. júl. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én látok ilyet 14 éveseknél... fogalmam sincs, miért jó, valami idióta divat lehet, majd elmúlik...
2019. júl. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ezt is csak egy bizonyos rétege a gyerekeknek tartja menőnek, akik szabadon garázdálkodnak a neten és ész nélkül utánozzák az ugyanezt csináló fiatal felnőtteket :)
2019. júl. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Heti szinten irnak fiuk, hogy akarok e veluk ismerkedni, pedig teljesen normalis kepeim vannak kint az ARCOMROL, raadasul havi-ket havi 1x ha posztolok kepet. Es amikor megirom, hogy parom van nem ismerkedem engem hordanak el mindennek. Hozza tennem, ki van irva hogy kapcsolatban vagyok, nyilvan kiakaszto, hogy igy is zaklatnak.
2019. júl. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Végre valaki, aki így látja! :D

Én már ezt így kifejtettem néhány embernek, de mindenki azt mondta, hogy "jaj már, nem kell ennyire eltúlozni". De könyörgöm!! Tesi óta után az évfolyamtársaim elkezdtek sminkelni, majd az öltözői tükör elé tömörültek, és puszidobálós meg pózolós szelfiket csináltak, utána meg ment a "jajj, tegyél rá nyuszis filtert", "hú, de dagadt vagyok", "ne felejts el megjelölni", "takard ki az arcomat" (akkot minek sminkeltél??), meg hasonlók. Nekem nincs Instagrammom, pedig tizenéves lány vagyok, és mindig megkapom, hogy "mikor csinálsz már insta fiókot? Majd ugye bekövetsz?".

És amúgy az a legjobb, amikor úgy takarják ki az arcukat, hogy DIREKT látszódjon az egész, meg jajj, micsoda megható idézetet rakok ki, összetörték a szívemet, meg depis vagyok, stb... Mindenki angol nyelvű "broken heart" hülyeségekkel akarja kimutatni, hogy ő most "mély depresszióba esett", és hogy "az életének nincs értelme"... jaj, te szegény, hogy oda ne rohanjak...


De amúgy oké. Elnézést, tudom, túlreagáltam... De most lenyugodtam. :D Befejeztem a füstölgést; csinálják ezt nyugodtan. Az ő életük, az ő döntéseik. Ha ők így jól érzik magukat, akkor egészségükre! :)

2019. júl. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%
Az utolsónak igaza van. Az én korosztályomnak a 80%-ától CSAK ilyeneket láttam. Hányinger az egész. Egyik barátnőmmel van, hogy ezeken szoktunk röhögni, hogy például az osztálytársaink minket gúnyolnak ki, miközben ilyeneket csinálnak. Nyugodtan pontozzatok le, de én a falra tudok mászni az ilyenektől.
2019. aug. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!