Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy 6 éves kislány az...

Girlll3 kérdése:

Ha egy 6 éves kislány az iskolaérettségin mindenre nem tudom-mal válaszol az milyen problémára hivhatja fel a figyelmet?

Figyelt kérdés
Egyszerű kérdéseket kaptak a gyerekek. Szülei neve, kora, hol lakik, stb. A kislány eleve úgy indult el, hogy ő nem tudja a válaszokat, ami azért érdekes, mert amúgy nem tűnik butának. Mégis mi lehetett a gond?

2019. júl. 26. 09:38
 1/4 anonim válasza:
75%
Nem vagyok pszichológus, de szerintem lehet hogy csak megijedt, vagy egy kicsit félénk. De mint mondtam, én nem értek ehhez, érdemes lenne egy hozzáértő embert megkérdezned erről.
2019. júl. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

NEm tudom és nem tudom közt is van különbség, ezért nem lehet pl csak az alapján diagnosztizálni sem, hogy elolvasod egy vizsgálat jegyzőkönyvét.

SImán lehet dac, de lehet a valóság is...

2019. júl. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mifelénk nem ilyen az iskolaérettségi vizsgálat.

Feladattartás, kéz-szem koordináció, empátia (pl Pisti elesik kezében a játékkal, vérzik a térde, mit teszel? megszerzed végrea már kinézett játékot, vagy vígasztalod és szólsz az óvónéninek), stb.

Hol lakik? Környezetismeretből "tanulták" első 2. félévében.


Név és életkor: inkább nem akarja megmondani vagy zavarban van. Ezt biztosan tudja.

2019. júl. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jaj, de ismerős. Amikor a fiamat vittem beszédértés tesztre, mindenre azt mondta, nem tudom, aztán beírták, hogy 10 %, a gyerek teljesen hülye. Én is ki voltam akadva, mondhatta volna neki a logopédus, hogy dehogynem tudod, próbáld átgondolni.

Azért a Szakértőiben próbáltak többet kihozni belőle. Pl. lift van az épületben, és egyszerűen nem akart semmit csinálni, mert hogy liftezni akart, a csaj megígérte neki, így hajlandó volt együttműködni.

Nálatok rossz volt a vizsgálatvezető. A gyerek lehet szégyenlős, önbizalomhiányos, dacos, vagy egyszerűen csak nem volt kedve gondolkodni.

2019. júl. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!