Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek mennyire szófogadó a...

Nektek mennyire szófogadó a 7-8 éves gyerkőcötök?

Figyelt kérdés
Biztos elrontottam valamit de az enyémnek ha mondok valamit vagy megkérem valamire az olyan mintha magamba beszélnék. Ellenben ha én nem teljesítem valami kérését akkor addig erőszakoskodik míg vagy szét nem bsz az ideg és kiabálok vagy be nem hajlok az akaratának.

2019. aug. 2. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Ezt határozottan te rontottad el. Ha nem csinálja meg, amit kérsz, akkor te se add meg, amit kér. Erőszakoskodik, akkor bünti. Az enyém még csak 6 éves múlt, de neki is volt egy időszak, amikor bepróbálkozott, kértem egy szimpla dolgot - pakolja el a játékait -, nem tette meg, rá x időre kért azt hiszem valami csokit, én nemet mondtam. Volt hiszti, hidd el, bevezettem a szobájába és megmondtam neki, hogy a kérés oda-vissza működik. Ha én kérek valamit a képességeihez mérten, és füle botját nem mozdítja, akkor én is ugyanazt fogom neki adni legyen szó egy fagyizásról, vagy sütiről, bármi extráról.

Még most talán meg tudod fogni, idővel és türelemmel, de ha így folytatod, rosszabb lesz.

2019. aug. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Ez csak rajtad múlik.
2019. aug. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Andi80018 ***** válasza:
79%
Igen, főleg egy öntörvényűbb gyereknél nagyon karakánnak kell lenni, mert a fejedre nő. Egyébként sokat segít, ha az apja is helyre teszi időközönként. Nálunk nagyon jó pl, hogy az apja szigorú, nagyon következetes. Addig kell nevelni, amíg úgymond be nem törik. Egyébként általában, mivel az anyuka azért a simogatós-puszilgatós fél, többet is megengednek maguknak. Mondjuk én is szenvedtem ezzel, mert nagyobb meló nekem, mint az apjának. Már nálunk nem rossz a helyzet, sokat is ért 7 éves korára.
2019. aug. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Igen ahogy előttem mondták következetesnek kell lenni. Nem a semmiből hanem le kell ültetni es tisztázni vele a szabályokat. Ennel a korosztálynál meg a jutalom-büntetes módszer működik hogy tudja a határokat.

Pl tisztázni kell először hogy ha játszik el kell rakni a játékokat vagy ha boltba megyünk egy valamit lehet választani. Ha a szabályokat betartja akkor ő is kérheti mondjuk azt amit szeretne ha nem akkor meg mondjuk nincs Tv egy meghatározott időre. Vagy ültesd a sarokba vagy addig nem mehet ki a szabályából ameg nem pakol össze.

A lenyeg hogy egyértelmű határozott utasításokat adj legyél következetes ha hisztizik akkor pedig először szepen meg kell mondani hogy ennek nincs ertelme de ha nem érti meg akkor büntetés es utana nem kell vele foglalkozni ameg abba nem hagyja. Akkor majd rajön arra hogy így nem kapja meg amit akar sőt meg figyelmet sem kap.

Ami meg segíthet ilyen korosztályban valami sport pl karate, torna, stb ahol szabályok vannak es alkalmazkodni kell jol kell viselkedni.

2019. aug. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Fiaim épp ilyen korban vannak. Szót fogadnak, mert következetesen neveljük a gyerekeinket. Ha kell, meg is büntetjük őket. Az apjuk szigorúbb, de én sem nézek el mindent. Nálunk nincs olyan, hogy a gyerek fütyül ránk, nem eszi meg az ebédet, nem fogja meg a felnőtt kezét az úton, nem rak rendet maga után, stb. Egyébként nagyon sok energiájuk nem marad rosszalkodni, mert sokat játszunk velünk, kirándulunk, sőt sportolni is járnak. Le kell őket fárasztani fizikailag és szellemileg is, így nem fognak unatkozni, nem lesznek feszültek.
2019. aug. 3. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

7 éves lány és 9 éves fiú.

Konkrétan szófogadatlannak nem mondanám őket, persze vany hogy ezt vagy azt többször meg kell kérnem, jellemzően az ilyen menj fürdeni, meg hasonló dolgokat, de nem kritikus. Nálunk inkább a szemtelenség a gond egy ideje a nagyobbiknál.

Az ő apjuk is nagyon szigorú egyébként, én nem bánom. Ha csak én lennék, már rég a fejemre nőttek volna.

2019. aug. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!