Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti kiabáltok a gyerekkel,...

Ti kiabáltok a gyerekkel, amikor hisztizik?

Figyelt kérdés
2 éves dackorszakos kislányom alapvetően szófogadó gyerek. Vannak kisebb hisztik,amelyeket nyugodtan tudok kezelni. Viszont néha van az a nagyon ordítós-visítós hiszti. Addig hergeli magát,hogy a végén már köhög és majd' összehányja magát. Ilyenkor semmivel sem lehet kizökkenteni,csak ha rákiabálok. Ilyenkor megszeppen, átölel és utána már szépen meg tudom nyugtatni. Persze én meg pocsékul érzem magam, amiért rákiabáltam. Más is ilyen nehezen viseli a nagy hisztiket? Tudom, hogy nyugodtnak kellene maradnom, de nem megy. Vagy hagynom kellene,hogy tomboljon,ameddig csak bírja? Olyan nehéz ez....
2019. aug. 6. 12:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Alapvetően nem


De azért fordult már sajnos elő...

Amikor sem az ölelés, sem a kiragadàs a helyzetből nem működik

2019. aug. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%

Neeeeemmmm

Hideg zuhany vagy pohár víz.

2019. aug. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Ne érezd magad rosszul. Nem kiabalsz örökké, de éreznie kell neki is hogy az anyja vagy és te szabod a határokat. Látod, pont azért működik mert csak néha csinálod, ebből tudja hogy túl ment egy határon.


A szomszédom úgy üvölt minden áldott nap a gyerekeivel hogy rossz hallgatni is. Gondolhatod mennyire veszik őt komolyan...

2019. aug. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%

Nem.

Beküldöm a szobájába, és ha abbahagyta, kijöhet.

2019. aug. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Na jó, hát azért ilyet nem csinál.

Ennek ellenére előfordul, hogy rákiabálok, mert idegesebb típus vagyok és néha nálam is elpattan a húr.

Nincs nagyon bűntudatom emiatt, én is emberből vagyok, egy 2 éves pedig fárasztó tud lenni.

2019. aug. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit nem adnék, ha ,,csak" egy rákiabálástól abbahagyná a hisztit! :O

Szerintem baromi szerencsés vagy, hogy ennyire könnyen kezelhető.

Én fejre is állhatok, ha hiszti van, akkor hiszti van. Földön fetreng, hányásig nyomja. Nem lehet kizökkenteni, bevallom volt már olyan, hogy hideg vízzel megmostam az arcát, de nem használt. Békén hagyom, egyszer csak megunja.

2019. aug. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Nem.

És ölelgetni sem ölelgettem, ha hisztizett. De még csak nem is babusgattam. Vagy bevezettem a szobájába,hogy ott tombolja ki magát,ha lenyugodottakkor kijöhetett, vagy nem figyeltem rá, mikor hisztizett, végső esetben pedig hidegvízzel jó alaposan megmostam az arcát.

Ezek beváltak, nem is értem, mi ez az új trend, hogy egy hisztiző, önkívületben lévő gyereket babusgatni,meg ölelgetni kell.

2019. aug. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
#7 képzeld, a fiamnál csak ez működik. Nem a babusgatás a lényeg, hanem a szoros ölelés. Kb.olyan, mint mikor a dühöngő őrültre kényszerzubbonyt adnak, vagy amikor a vigasztalhatatlan csecsemőt bepólyálják vagy hordozókendőbe teszik. Ilyenkor határozottan érzi a saját kis testkorlátait, és ettől megnyugszik. Amúgy ja, szoktam kiabálni a gyerekekkel. Amikor hatvanadjára kérem ugyanazt, akkor elfogy a türelmem. Vagy ha életveszélyes dolgot művelnek, pl.úgy rohannak át az úttesten, hogy nem néznek körbe, vagy a strandon gondolnak egyet és a gyerekmedencéből átszaladnak a mélyvízbe. Az ilyen szintű dolgokért üvöltök, mint a dervis.
2019. aug. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szoktam kiabálni ha olyat csinál amivel veszélyezteti magát, pl. gáztűzhelyt babrálja, úttestre kirohan stb. Hisztinél nem hat a kiabálás, inkább megvárom amíg egy kicsit lenyugszik és akkor lehet vele megbeszélni a dolgokat. Próbálom tudatni vele, hogy megértem miért olyan borzasztó az adott helyzet neki és megbeszélni vele a dolgokat.
2019. aug. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Alapvetően hangos természet vagyok, hangosan beszélek a telefonba, hangosan nevetek. De kiabálni igazából csak végszükség esetén szoktam és akkor sem hiszti miatt, hanem ha veszélyes dolog van készülőben. Ebből ő nagyon szépen leszűri, hogy átlépte azt a határt és ideje visszavonulót fújni. Hisztiből is többféle létezik, másként reagálom le. Ha túlfáradt és már semmi sem jó, nem kiabálni kell, nem figyelmen kívül hagyni, hanem megérteni, hogy ez egy segítségkérés, hogy az idegrendszerre kész, nem bírja tovább. Ilyenkor átölelem, megnyugtatom, lefektetem aludni/elmegyünk ketten sétálni, amit épp a helyzet kíván. Ha akaratos hiszti van, nem kap meg valamit, azt igorálni szoktam. Még akkor is, ha szétvet az ideg, teljesen nyugodtan teszek-veszek körülötte, beszélek hozzá semleges témákról, így hamar leesik, hogy nem ér el vele semmit. Kétszer volt összesen olyan, hogy beállítottam ruhástul a zuhanyba és rá a vizet. Azonnal abbahagyta. De ez csak a vegszükség. Arcmosással semmit nem értem el. Szerencsére gyorsan megértette, hogy a hisztivel nem ér el semmit, így nagyon-nagyon ritkán fordul elő, ha igen akkor is csak ha teljesen kifáradt vagy beteg.
2019. aug. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!