Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bébiszitterkedés? Hogyan működik?

Bébiszitterkedés? Hogyan működik?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk kiszeretnék menni külföldre bébiszitterkedni, akkor ahhoz kötelező lenne nekem a jogosítvány? Illetve ilyen munkára hány éves korig lehet jelentkezni?

24N


2019. aug. 7. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, melyik országról van szó. Ausztriában -ott dolgozóktól hallottam- a legtöbb munkakörhöz jogosítványt várnak el, sőt, sokszor Ausztriában vásárolt autóval engedélyezik a hivatalos munkát. Máshol kevésbé kötöttek a vonatkozó szabályok.


Életkor: Nyugat-Európába szerintem még mindig a huszonéves korúakat keresik többnyire.


De legjobb, ha konkrét hirdetésekre keresel rá. Nyilván kell tudnod kommunikálnod úgy, hogy megértesd magad, de ez nem mindig elég, pl Ausztriában, Németországban angol nyelvvel el lehet boldogulni, de sokszor hátrány, ha nem tudsz legalább középfokon németül. Bár ezt furcsállom, ugyanis gyerekek gondozásához, neveléséhez amúgy is csak anyanyelvi tudás a megfelelő, a szülőkkel meg mindegy volna, melyik nyelven érteted meg magad. Olykor kint élő magyar családot is találni.

2019. aug. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vannak ügynökségek. Az au-pair címszó alatt keress rá. Olyan ügynökséget keress, amelyiknek van magyarországi székhelye, leinformálhatóak. Ügynökségen keresztül biztonságosabb, mert ha valami probléma adódik, akkor keresnek neked másik családot.
2019. aug. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-es, na ezt felejtsd el. Csak lehúznak, nem informálnak le senkit. Én egy ilyen ügynökségen keresztül mentem ki, annyi volt a leinformálás, hogy kitöltettek a családdal egy kérdőívet, aztán szeva. Mindezt 50.000 Ft-ért vagy 10 évvel ezelőtt. Olyat keress, ami az au-pairnek ingyenes. Hiszen a kinti ügynökségnek a család az ügyfele, tehát te itthon hiába is fizetsz bárkinek, az nem fog kimenni hozzád, itthonról meg igen bajosan látja el az érdekvédelmedet. Tehát az érdekvédelem, mint olyan nem létezik.

Úgyhogy neked kell észen lenni. Ha lehet te is kérj ajánlólevelet korábbi au-pairtól, esetleg telefonszámot, hogy beszélhess a lánnyal. Amúgy általában 18-24 év közötti lányokat keresnek, de van ahol idősebb is belefér. Ajánlott azért egy gyenge középfok, ha nem akarod, hogy bajba kerülj, meg mindenképp vigyél annyi pénzt, hogyha kitesznek legyen pénzed szállásra, meg érdemes retúrjegyet venni, ha gond van, haza tudj jönni.

Én voltam kint, igaz, elég régen, azóta már könnyebb, mert EU vagyunk. De azért annyira nem ijesztő, mint sokan gondolják, nem hallottam olyan horrorsztorikat, hogy bezárták, eladták, megerőszakolták, stb. Viszont az gyakori, hogy jóval többet kell dolgozni, mint a megállapodás, nem tartják be a lányok magánéletét, nincs a közelben nyelviskola. Stb.

Jogosítvány nem kell minden esetben, attól függ hova akarsz menni, meg ugye attól is, hogy a családnak mi az elvárása. Ha a suli/ovi messze van, akkor lehet, hogy kérnek, hát olyan családot keress,aki nem kér.

Amerikába azt hiszem kell a jogsi.

Ha kifejezetten a bentlakásos babysitterkedés érdekel, akkor ott általában a gyerekekre kell vigyázni, elkísérni iskolába/oviba, takarítani stb.

Persze most már lehet más melót is találni, de oda általában kell a nyelvtudás, meg a szállás intézése nehézkesebb. Én mindenképpen azt ajánlanám, hogy előbb au-pairnek menj, aztán ha már ott vagy jobban tudsz nézelődni, helyezkedni. Nyelviskolába mindenképp járj, mert nem ragad azért olyan könnyen a nyelv, mint gondolják, pláne, ha nem jársz el társaságba, ahol az idegen nyelvet használod.

2019. aug. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Javaslom elobb itthon gyakorolni. Aztan, ha tetszik, lehet gondolkodni kulfoldi munkan. Menj el kisgyermekgondozoira, ott van kotelezo gyakorlat bolcsiben. Utana adsz fel hirdetest, hogy sittelest vallalsz. Ott sincs kolbaszbol a kerites nyelvtudas es jogsi nelkul..
2019. aug. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!