Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen problémára utal ha egy...

Milyen problémára utal ha egy hároméves gyermek nem érti, amit mondunk neki?

Figyelt kérdés
Nem beszél és szinte csak a megszokásokat ismeri. Ha labdázik ismételgetjük, hogy labda, hozd ide a labdát, dobd nekem a labdát, de semmi. Látszik, hogy fogalma sincs, hogy kihez beszélünk és a mondatok értelmét se fogja fel.
2019. aug. 8. 06:44
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
A hallásával nincs gond.
2019. aug. 8. 06:45
 2/23 anonim ***** válasza:
94%
Értelmi fogyatékosság. De nem értem miért nem vitted még orvoshoz. Már minimum 1 évesen tudják, hogy nekik szólnak, de 3 évesen ez szörnyű és komoly problémára utal.
2019. aug. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Orvos látta, viszonylag sok is, mivel komoly influenzája volt a télen, szóval észrevehették volna. Mindenki azzal magyarázta a dolgot, hogy ő ilyen kis izgága, jobban érdeklik a kinti dolgok, a hinta, más természet és így tovább. Első és egyetlen gyerekem, akit magam nevelem, többször észrevettem, hogy elég nehezen válik gondolkodóvá, ez miatt mindig is úgy éreztem, hogy sokkal nehezebb dolgom van, mint más anyáknak, ugyanakkor azt is hittem, hogy ez csak azért van, mert én magam nevelem őt, és ott, ahol két szülő van egyszerűbb a nevelés.
2019. aug. 8. 06:56
 4/23 anonim ***** válasza:
70%
3 éves az unokaöcsém folyékonyan és elég érthetően beszél (néha még azért fordít nekem az anyja) . Ritkán találkozunk de örökké nyaggat hogy játszunk ezt, azt, menjek vele. Nézzem meg a dinóit. Stb
2019. aug. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%

Valoszinu ertelmileg serult!

Most az, hogy egyedul neveled, semmi koze ahhoz, hogy mit ert meg vagy mit nem!

Mar regen el kellett volna vinni ilyen iranyban kivizsgalni...

A haziorvost valoszinu nem igaza erdekli h serult e vagy sem, neki kotelessege ellatni egy fogyatekost is, anelkul h akadekoskodna hogy miert beteg.

2019. aug. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy azért fogyatékos, mert egyedül nevelem. Hanem azt akartam mondani, hogy észrevettem, hogy sok minden nehezebben megy neki, de igazából nem tudtam, hogy csak kicsit le van maradva, esetleg keveset foglalkozom vele, mivel ez is igaz.
2019. aug. 8. 07:23
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
3 éves korig kell elkezdeni beszélni, tehát ez biztos késik, de hogy mi van a háttérben, arra itt csak tippelgetni lehet. Mindenképp vidd el gyerekneurológushoz, nézze meg (neuro)pszichológus az IQ-hoz, de ezt ők úgyis intézik majd.
2019. aug. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Van státusz vizsgálat kérdőív.Azon már 2 éves korban kérdezik, hogy használ e szavakat, érti e amit mondasz.De talán az előzőekben is.Nem jelezted az orvos, védőnő féle az aggodalmad?

Amúgy ismerek olyat aki 3 éves koráig egy szót se szólt, mikor betöltötte meg azonnal mondatokban beszélt.Semmi fogyateka nincs,2 diplomás ember lett belőle.De szerintem a te kisfiad segítségre szorul.Azt honnan tudod, hogy a hallasaval nincs gond?

2019. aug. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

A kötelező védőnői ellátáson belül a védőnőnek észre kell vennie, ha gond van a gyerekkel.

Ha pedig téged aggaszt valami a gyerekkel kapcsolatban, pont arra való a védőnő, hogy megbeszéld vele, ő pedig segítsen neked vagy személyesen, vagy azzal, hogy a megfelelőhelyekre/szakemberekhez irányít.

2019. aug. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%

Gáziorvis honann vennè észre, hogy nrm ért meg dilgokat, ha nem mondod?


Helyzetben sok gyerek megszeppent..



Valószínű, hogy komolyabb elmaradása van.


Ha nem foglalkozás lenne az oka, az szinte teljes elhanyagoltságtól lehetne csak..


13 hónaposom, ha kèrem gurítja, ha kérem dobja is a labdát.

2019. aug. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!