Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet kezdeni egy 6 éves...

Mit lehet kezdeni egy 6 éves ovis gyerekkel, ha nem lehet egyedül hagyni?

Figyelt kérdés

Nem marad egyedül a szobába vagy a teraszon, pedig ott vagyunk mi is a lakásban. Folyton a nyakunkon lóg a fiam. Nem lehet fél percre se egyedül hagyni mesét nézni v rajzolni.

Ha wcre megyek, ott áll az ajtó előtt...

Már az agyamra megy. És nem tudja elmondani, h mitől fél!


Kimegyek a szobából a konyhába, azonnal követ.


Valaki segítsen!



2019. aug. 10. 07:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Mindig ilyen volt, vagy ez új dolog?

Ha új, akkor megéri elvini pszichológushoz, aki kideríti a félelem okát.

2019. aug. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
3-4éve ilyen, mondhatjuk, h mindig ilyen volt.
2019. aug. 10. 07:46
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

Egy ideje az én kislányom is ezt csinálja. Zavar, de tudom, hogy sajnos szorongó típus, néha mondja is, épp mitől fél.

Nem igazán tudunk vele mit csinálni, majd kinövi. Egyedül a wc előtt álldogálást nem engedem neki, az már nagyon idegesítő, ezt elfogadta.

2019. aug. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem is pszichológus. Vagy próbáld ki azt, hogy rajzolja le mitől fél, hátha kiderül.
2019. aug. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Pszichológushoz vinném.
2019. aug. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%

Nekem is 6 éves a fiam.

Miért baj, hogy a "nyakadon lóg"? Én sokat beszélgetnék vele, ha már a közelemben van, és bevonnám mindenbe, hogy segítsen.

Lehet, akkor jobban megnyílna neked is, ha nem tehernek érezné magát.

2019. aug. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Azért baj, mert nem tudunk az apjával felnőtt dolgokról nyugisan beszélni, mert ott van.

5 percre se lehet egyedül hagyni.

És próbáltuk, de nem mondja el, h mitől fél.

A pszichológus meg drága...

2019. aug. 10. 09:17
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ilyesmi. Bár tv, tabettel azért l és lehet foglalni. Wcre azért tudok menni, de pl. Az emeletre nem megy fel egyedül. Oviban mentek a szellemes sztorik meg ilyenek, én azt gondolom attól fél, de nrm mondja el. Velünk alszik, ha le jövünk mellőle általában fel órán belül csattog lefelé. 5eves.
2019. aug. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

"Miért baj, hogy a "nyakadon lóg"? Én sokat beszélgetnék vele, ha már a közelemben van, és bevonnám mindenbe, hogy segítsen."


Ilyet az mond akit nem követtek éveken át csak 1t percre vigyázott már életében a szomszéd gyerekre.

2019. aug. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%

Kedves 9-es, mint írtam, van egy 6 éves fiam.

Nekem nem nyűg, ha folyton velem akar lenni. Az apjával meg beszélgetünk este "felnőtt dolgokról", amikor a gyerek alszik.

Bár most nem ugrik be, mit nem lehet a gyerek előtt a szexen kívül. Mindenről lehet beszélgetni a jelenlétében is.

2019. aug. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!