Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves lányom mindenért sírva...

5 éves lányom mindenért sírva fakad, de tényleg mindenért ami éri, elég ha 2x leejt vmit. Hogy segíthetnék neki? Ezt kinövi?

Figyelt kérdés
2019. aug. 10. 08:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

6 éves fiam is hasonló.

Sok türelemmel, és önbizalom erősítéssel talán idővel jobb lesz.

2019. aug. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen volt az egyik gyerek, 2 dolog vált be:

1. Önbizalomnövelés, olyan helyzetekbe hoztam, amikből neki kellett kimászni, problémákat megoldani ( persze figyeltem, hogy azért számára megoldható dolgok legyenek) és sokat hoztam döntési helyzetbe értelmes dolgokkal kapcsolatban, sok önálló feladat.

2. A sírásra kapott egy fejsimit és egy együttérző mondatot ( nagyon megijedhettél amikor összetört pl vagyhú ez nagyon hangos volt nekem is, én is mérges lennék, ha nekem mondták volna ezt stb), majd nem vagyok hajlandó többet a sírásával foglalkozni, nem kap több figyelmet a negatív dolog.

Szerencsére most már sokkal jobb.

2019. aug. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jaj a nagyfiamnak is vannak ilyen időszakai, én is ilyen kis mimóza voltam, most felnőttként már nem szerencsére kinőttem, vagy megedzőttem, de ilyenkor maximum a vigasztalás vált be a nagyfiamnál. Anyám engem lerendezett annyival, hogy "ne bögjél már!" Na ezt ne csináld... Nem tesz jót a gyerek önbecsülésének.
2019. aug. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam, a szüleim voltak a kiváltó ok, sokat vártak el és folyton büntettek, ügyetlenebb lettem, szorongó és ez csak rosszabb lett. Persze ők azt mondták, csak érzékenyebb vagyok..


Lányom van, pár dolgot túlreagál, de mióta nem akadok ki semminél(akkor se, ha pl a tűzhelyhez nyúl, nem kiabálok), hanem csak nem szabaddal, vagy azzal se meghallgatom, ha kiabáltam elmondom, hogy mérges voltam és megbocsátok, azóta teljesen rendben van.


Sokat kell vele beszélni, és segít, ha te is hibázol párat, majd hagyod, hogy figyeljen, mit csinálsz.


Ha kiöntesz valamit, anyázol és morci leszel, ő is ilyen lesz.


Továbbá tudnia kell, hogy tud tenni valamit, ha hibázott, hogy tettel rendbe tudja hozni a dolgokat.


Ha leejti semmi gond, vedd fel, ha széttört semmi gond, szedjük össze.


A jóvàtételnél mindig ajánld fel a segítséged és dicsérd meg, hogy érezze jóban vagytok és számíthat rád.


Saját tapasztalatból mondom, hogy a hibákra túlérzékeny gyereket a szülei nevelik rosszul.


A gyerekem pl nem bírja a hangos dolgokat, különféle zajokat, hirtelen hatásokat(sok ember kérdez tőle és néz rá) na ez veleszületett dolog..

2019. aug. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

A fentieken túl, nekünk szülőknek magunkon is kell dolgoznunk. A gyerekek sok dolgot tükröznek a szülőknek. Nálunk több olyan lelki dolog volt, amit miután megoldottunk, a gyerek is "varázsütésre" megváltozott. (De a gyerek miatt kezdtünk neki, ő "jelzett".)

A kineziológia nagyon tud segíteni ebben, mi ide járunk: [link]

2019. aug. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%
Több rostot csempéssz a kajájába, és hagyd el az étolajat. Tudom, hihetetlen, de minden megnyilvánulásunkat az a két kilónyi baci , meg gomba irányítja, ami a belünkben lakozik. Ha nem jó üzemanyagot kapnak, a rossz bacik szaporodnak el, ez áteresztő bél szindrómát okoz, állandó mérgezési tünetekkel, gyenge stressztűréssel, stb jár.
2019. aug. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsónak, ti mit használtok olaj helyett?
2019. aug. 26. 07:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Kacsazsírt. Az olajoktól nem ürül az epe, mert az évmilliók üllőjén kovácsolódott emésztőrendszerünk nem tud mit kezdeni egy 40 éves divatirányzattal.
2019. aug. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!