Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit mondanál a gyereknek ha...

Mit mondanál a gyereknek ha megkérdezi ami a filmben volt? Az igazat vagy hazudsz inkább? Miért?

Figyelt kérdés
Volt olyan a modern családban, hogy ajándékba kapott valaki vibrátort, ami aztán rezgett. És megkérdezte az 5 éves gyerek minket, hogy mi ez. Én azt hazudtam, hogy telefon. Szerintetek jól tettem? Mert hazudni nem szép dolog ám.

2019. aug. 14. 17:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem még kicsi ahhoz, hogy megérthesse pontosan, egy ideig még maradnék a kegyes hazugságoknál
2019. aug. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Én utálom a hazugságot, tehát igazat mondanék, azon a szinten, hogy ő is megértse.

Mondjuk azt, hogy felnőtteknek való játékszer.

2019. aug. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
33%

Ne nézése vele tvt!!! Olvass egy kis pszichológiát, és rajössz, miért ne! Ez nem kikapcsolódás!!

Tanítás meg főzni, keressetek neki egy sportot, akar többet is. Tanuljatok angolt közösen! De kérlek ne tvz az 5 éves gyerekkel! :c

2019. aug. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ő akar tvt nézni, és a felnőttek engedik meg ezt a 12 karikás sorozat. Ha igazat mondanék, sztem gép elvonást kapnék.
2019. aug. 14. 17:17
 5/17 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem az az ideális, ha egy ötévesnek az ilyeneket már elmagyarázza az ember - de az ő szintjén. Tehát ha a filmben lát egy vibrátort, és megkérdezi, hogy mi az, akkor el lehet mondani, hogy egy felnőtteknek való játék, amivel valaki jó érzéseket tud csinálni magának. Meg azt is érdemes hozzátenni, hogy ezek bizalmas dolgok, mindenkinek a magánügye, és nem illik róla nagy nyilvánosság előtt beszélgetni.


Csak persze nehéz az adott pillanatban gyorsan egy kellően egyszerű, érthető, de mégis korrekt válasszal előállni.

2019. aug. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem jó hülyének nézni a gyereket, mert nem tudhatod, hol van az a határ, amikor már többet ért, mint gondolsz és mindenre emlékszik. Én is emlékszem hogy, óvodás koromban már ártatlan naivsággal tettem fel szexszel kapcsolatos kérdéseket, és nem értettem, a szüleim miért próbálnak kínosan témát váltani.

Ha most tabuként kezeled ezt, később ő is úgy fogja, és a legérzékenyebb időszakában, amikor fontos lenne a szexről beszélni, már sokkal nehezebben fog megnyílni. Ahogy előttem írták, a saját szintjén igazat kell mondani.

2019. aug. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A felnőtteknek való játék bőven elég.


A TV amúgy tényleg nem tesz jót, de nem tudom, hogy az a hozzászóló, aki ezt fentebb leírta, az miért nem tanult meg írni TVzés helyett, ha már.

2019. aug. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
Az én vibrimet múltkor megtalalta a kisfiam szintén 5eves.kerdezte h mi az. Mondom masszírozó felnőtteknek.
2019. aug. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
33%
Ott, ahol az 5 éves gyerek ilyen sorozatokat néz, ott meg lehet mondani, hogy vibrátor. Pont letojják, mi az, ami korosztályában neki való.
2019. aug. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%
Hazudnék. 5 éves, persze, hogy nem kell tudnia mi a vibrátor, a szexről sem kell tudnia. Az jó ötlet, amit valaki írt, hogy masszírozó, de ez a felnőtteknek játékszer, ami örömet okoz, szerintem hülyeség, simán visszakérdez, aztán találhatod ki az újabb válaszokat.
2019. aug. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!