Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert nem engedi a felesegem,...

Miert nem engedi a felesegem, hogy a gyerekek segitsenek neki a konyhaban?

Figyelt kérdés
Be sen engedi iket ha foz epp, azt mindja, hogy csak utban vannak.
2019. aug. 20. 22:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Talán mert tényleg útban vannak?! Marha idegesítő tud ám lenni 1-2 kisgyerek, amikor haladnál a dolgoddal, ők meg csak hátráltatanak, pepecselnek. Egy kisgyerek nem biztos, hogy tud úgy segíteni, hogy az tényleg segítség legyen, ne hátráltatás. Másrészt főzés közben elöl vannak az éles kések, a forró tűzhely, balesetveszélyes is.
2019. aug. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%

Mert képtelen bevonni őket a nekik való szinten. A nagy amiota csak járni tud, jön, segít. Nem tiltom ki, mert akkor majd ledhetem, hogy nagyobb korára barmit is segítsen.

Tudja mihez nem nyúlhat, és nem is teszi. Olajosat a hátsó részére rakom a főzőlapnak, és engedrm, hogy segitsen.

2019. aug. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Ahogy az elso irja, plusz lehet szeretne elmelyedni a gondolataiban, kicsit magaban lenni, nem mindig a gyerekekkel vagx a munkahelyen, nekem is fozes kozben van meg ez az "enido".
2019. aug. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Ne haragudj, de próbálj már (főleg egy panelkonyhában) úgy főzni, hogy valaki, főleg egy vagy több kisgyerek ott téblábol... De tényleg...
2019. aug. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
,,Azt mondja, csak utban vannak.” Meg is valaszoltad a kerdest. Nekem ez ugy hangzik, hogy szeretne nyugalomban fozni, kicsit elvonulni, vagy fozes kozben csak arra koncentralni, hogy ne egjen oda az etel, vagy ne sozza el. Ha ez zavar teged, cserelhettek, beviheted te is oket a konyhaba, es fozhetteknegyutt, ameddig a feleseged mast csinal.
2019. aug. 21. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom ki, hogy van vele, de én mikor főzök, nem szeretem ha ott téblábol, mikor lenne rá ki vigyázzon, figyeljen a szobába a sok játék mellett. S úgy vagyok vele, hogx bár a főzés ideje alatt kikapcsol az agyam, kicsi zenét teszek a gyerekdalok helyett, ilyenek. Ettől nem érzem magam rossznak, hogy amennyiben lehet egyedül, kicsit gyerek nélkül szeretnék lenni egy nap fél órát - órát
2019. aug. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Hat, az én gyerekem már 16 éves, de mwgmondom őszintén, csak hátráltat a konyhában. Ha egyedül csinálom a dolgomat, jobban haladok - és nem azért, mert bénán csinálja, vagy nem figyel, stb. Kimondottan ügyes gyerek. Egyszerűen nekem egyedül jobban megy. Vannak ilyen emberek.

Mondjuk amíg pici volt, mindig adtam neki valami munkat, amin érdekelte - pl egy darab tésztát gyurhatott, vagy zöldséget szeletelt, stb. Mindig olyat, amire épp nem volt szükség, tehát magában a munkafoylamatban nem hatraltatott

2019. aug. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Mekkora hány éves gyerekek ? Ha kicsik 3-5 évesek tudnak zavaróak lenni a konyhában ,az iskolás 9 éves lányom már valódi segítség konyhában .
2019. aug. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Irigylem azt akinek van türelme a gyerekével főzni. Én amikor főzök minél gyorsabban túl akarok lenni rajta. Néha ott vannak a gyerekek, néha megengedem, hogy keverjék a süti tésztáját stb... de csak lassítanak, feszült leszek, így mindig az a vége, hogy kiküldöm őket.
2019. aug. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
36%

Azért vagyok lepontozva, mert én képes vagyok nem negativ tényezőként kezelni a gyereket magam mellett a konyhában? Vagy azért mert azt irtam, ha nagyobb lesz, már pont emiatt nem akar segiteni?

Imádok főzni, és nem... Nem hátráltat a gyerekem, nem tart fel, sőt, még jó móka is együtt főzni vagy sütni. Ezzel is tanítok neki valamit, megismerkedik az alapanyagokkal és nem csak a kész ételt látja. Plusz, ha velem akar lenni főzésnél, mert segítene, nem fogok nemet mondani, csak azért, mert igy lassabban keszül el az étel. Én ezt nem érzem hátráltatásnak. Nagyon szeret panirozni, parolt rizst késziteni, vagy tejberízst, imád tésztát szaggatni, ha sütünk, persze, hogy nem érdekli a sok játék, ha az, amit en csinálok számára izgalmasabb.

Pontozzatok le nyugodtan, de én élvezem, akarmikor segiteni akar valamiben. És továbbra is igy csinálom.

Nekem nem a főzés az énidőm, hanem más.

2019. aug. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!