Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért elutasító a gyerek?

Miért elutasító a gyerek?

Figyelt kérdés

Mennyire gyakori, normális hanegy 3 éves gyerek a családtagjainak mondja hogy "menj innen", vagy ha melléülnek akkor leakarja lökni őket hogy álljanak fel?


A lányom mostanában néha csinálja. Kiegyensúlyuzott meg jó gyerek. Amikor ezt csinálja közbe vigyorog, szóval nem azért van mert rossz kedve van. Mikor meg kérdeztem hogy miért mondja akkor csak nézett


Vagy egyszerűen most feszegeti a határokat hogy mennyire lehet dirigálni anfelnőtteknek? :)



2019. szept. 2. 06:46
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Abszolút ez a leírásodból határ feszegetés. Megmutatom, hogy én erre is képes vagyok...
2019. szept. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Írányítani szeretne, teljesen normális.
2019. szept. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Normális, ne aggódj. Elmúlik.
2019. szept. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 1Léna ***** válasza:

Igen a gyerekek mindig feszítik a határokat.

Az fontos, hogy ne kapjon erre a viselkedésre semmilyen számára félreérthető visszajelzést.

Arra gondolok, hogy a felnőttek zavarukban esetleg elkezdenek nevetni, vagy nem az akit éppen lelökni készül, hanem más felnőttek. Ezt egyetértésnek értelmezheti.

Határozott nemtetsző visszajelzést kell adni.

Akár lehet sírni, mert az jelzi, számára hogy fáj ez a viselkedése.

Ha jól érti a beszédet, és ha nem, akkor is el kell mondani milyen rosszul esik az embernek ez a lelökés.

2019. szept. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!