Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dackorszak újratöltve?

Hajnoczy80 kérdése:

Dackorszak újratöltve?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam már 1,5 évesen is tudott komolyan hisztizni. A dacolás 2 éves korától megy. Voltak nehezebb és sokkal nyugisabbb napok, időszakok, néha csak 1-1 sírás, hiszti volt. Most viszont trljes fordulatszámon pörög. Dacol, hisztizik, vitatkozik, türelmetlen, mindent azonnal, és úgy, ahogy ő akarja. Van, hogy meg lehet vele beszélni, hogy picit később autózzunk, vagy menjünk arra amerre ő akar, de ma pl. extra hisztis. Nemsokára ovit kezdűnk, 16- án. Várja is, jó is lesz már neki a társaság. Lehet, ennyire unja, hogy mindig velem van, vagy miért ilyen akaratos, dacos most? Mindig igyekeztem következetesen nevelni, tehát sosem hagytam rá mindent. Más gyerekénél is volt ilyen időszak 3 évesen?



2019. szept. 5. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Két lányom van, mindegyik kezdte 1 évesen a hisztit. A nagy gyorsan tanul, nála a következetesség szuper volt, habár most 9 évesen is kb évente 2x mikor stresszesebb az élete akkor ki tud akadni, de hát mindenki így van ezzel, mi felnöttek is.

A kicsinél viszont mélyebb problémák voltak, ott is észrevehetöen egy egy változáskor volt a nagy problémák. De végül is ha több hétig is tart a végén mindig jobb lett a helyzet. Èn mindig azt mondom neki, hogy én akkor is szeretem, ha bármit is csinál.

De amire törekszünk, hogy ne ordítva akaratoskodva mondja el a baját, hanem beszéljük meg.

2019. szept. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Megy a zőld kezecske! Kérek méh, ha valaki tud írni, tippeket is, mi vált be ebben a korszakban...
2019. szept. 5. 12:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mantrázom, hogy "nyugalom, csak az elsô 20 év ilyen nehéz." Reménykedni még szabad... Addig meg túl kell élni.
2019. szept. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is hisztis,dacos sőt időnként tombol is itthon. Óvodában viszont semmi. Ez csak a szülőknek szól. Kitartás
2019. szept. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kitartás Neked is! Majd csak lecseng ez az időszak, már nagyon fárasztó....
2019. szept. 6. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!