Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt más is, akinek az...

Van itt más is, akinek az általános iskolás gyermekenek hetente több alkalommal fáj a feje?

Figyelt kérdés
Nem iskolai stressz, mert nyari szunetben is elofordult. Kiegyensulyozott, boldog, nem hiszem, hogy lelki oka lenne.

2019. szept. 11. 18:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is így kezdődött a szemüveg-sztorim.
2019. szept. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
72%
Abszolút van okod aggódni, egy gyereknél nem játék a fejfájás. Mihamarabb vidd orvoshoz, és méresd meg a vérnyomását.
2019. szept. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek!
2019. szept. 11. 21:58
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Jelen!

Tipikus migrénes fejfájások. Ilyenkor zavarja a fény, a hangok, minden. Semmi nem jó, csak az algopyrin, a hideg borogatás, csend, sötét és alvás. Így együtt.

Szemésznél voltunk, tovább nem mentünk, mert viszonylag kiszámítható a dolog.

Front- és időjárás-érzékeny. A hirtelen meleget (akár időjárás, akár mozgástól kimelegedés) nem bírja, szóval gondolom ilyenkor az agyi erek tágulása a fő ok. Ezen meg nem nagyon segít semmi, csak a gyógyszer és a pihenés.

amúgy szorongó gyerek. Nem stresszes, de mindent túlgondol, túlkombinál, és 1-1 ilyen helyzet is bizony tud migrént okozni.


Most harmadikos. talán ritkábban fordul már elő, mint 1. osztályban volt, akkor ott nagyon sok volt az új dolog, amihez alkalmazkodni kellett. Na meg a suliban is megtanulták kezelni, van, hogy előbb látja az osztályfőnök, hogy baj lesz, minthogy a gyerek jelezné a fejfájást.

2019. szept. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a reszletes beszamolot. Mar szervezem a vetvetelt es a szemeszt, valamint a vernyomasmetest.
2019. szept. 12. 09:15
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld, nekem első osztálytól számítva 6 évig nem vették észre a rövidlátást, soha nem láttam a táblát és mindig a szomszédomról másoltam, és csak szégyenkeztem, hogy én ilyen béna vagyok meg hülye, amúgy is kevés volt az önbizalmam... A fejem állandóan fájt, már észre se vettem, annyira hozzászoktam, otthon a fejfájás nem volt téma, az nem "rendes betegség"... aztán hatodikban, ismétlem, HATODIKBAN egy tanárnő végre észlelte, hogy hunyorgok, erőlködök és a szomszédról másolok...azonnal beírta az ellenőrzőmbe, hogy vigyenek szemészhez. Egyből -2-es szemüveg kellett. Nem tudom elmondani az élményt, amikor először a szememre tehettem a szemüvegemet. Addig azt sem tudtam, milyen rendesen látni! Hat évig jártam így iskolába, szorongva, rettegve, hogy mit nem fogok meglátni megint... az volt rólam a kép otthon, hogy trehány vagyok, nem figyelek semmire, pedig ember úgy még nem figyelt sehol, mint én az iskolában. És senkinek nem jutott eszébe, hogy mondjuk nem látok jól, csak az, hogy nyilván hülye vagyok, én meg hát nem tudtam, hogy rosszul látok, mert nem tudtam, milyen nem rosszul látni. Gyűlöltem iskolába járni, folyamatos stressz volt az egész emiatt. Akkor meg már mindegy volt, hat év folyamatos félelmet, hogy mit nem fogok tudni már megint, nem lehet csak úgy kitörölni. Szóval igen, igen: szemészet. Én minden egyes kisgyereket elvinnék egy jó szemészhez egyébként, hogy nehogy későn derüljön ki a probléma.
2019. szept. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Először a szemészhez vidd. 100bol 99szer ez a gond meg akkor is, ha a gyerek maga nem érzi úgy, hogy rosszul látná.
2019. szept. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

#16

azért a te eseted elég extrém. Érdekelne, hogy hol a búbánatos f@$zomban volt közben az iskolaorvos és az iskolavédőnő, akinek kötelessége évente vizsgálni a gyerek látását is többek között.

2019. szept. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nekem is így kezdődött a dolog. Szemüveget is kaptam, de csak nem múlt el. Aztán egyik nyáron anyukám rájött, hogy az iskolában egyáltalán nem figyeltek arra, hogy igyak eleget. Aztán szólva lett X mennyiséget meg kell velem itatni délutánig és onnantól kezdve elmúlt a heti többszöri egyre erősebb fejfájásom. Mai napig fáj, ha "elfelejtek" inni. Van akinek több folyadékra van szüksége mint a többségnek. Én tuti ezt próbálnám ki először, mert azóta már a szemüveget is letettem.
2019. szept. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Koszonom! Igen, a nemivas is okoz neki gondot. Ezt a tenyezot kiiktattuk. Iskolaba visz 1 liter folyadekot, es mindig van mala penz, hogy a bufeben tudjon innivalot venni.
2019. szept. 12. 14:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!