Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetek hogy kiegyezzünk...

Mit tehetek hogy kiegyezzünk a gyerekünk nevelésében?

Figyelt kérdés

Férjem Ausztriában dolgozik tehát péntek késő este érkezik és vasárnap kora este indul vissza ezáltal ő tipikus mindent megenged, elnéz a kislányunknak aminek én nem örülök.

Például ha ledobálja a szőlőt a földre akkor sem szól rá, ha földhöz vágja magát mert hisztizik akkor is babusgatja, ha a kislányunk szépen eljátszik egyedül akkor is ott csüng rajta ami természetesen érthető de mivel én hétköznap egyedül vagyok, és mindent egyedül kell csinálnom én nem érek rá egésznap szórakoztatni. Természetesen foglalkozom vele, de én szeretek például délelőtt megfőzni, takarítani ebéd után alvás és akkor úgy mond én is lazulok,pihének aztán persze ébredés után jönnek a rutin teendőink.

Viszont kislányom ezalatt a jó másfél nap alatt teljesen megfeledkezik és mire ismét helyre jön a rend már szerda van péntek este, legkésőbb szombaton minden kezdődik előlről.

Nem hiszem hogy az a jó ha minden megvan engedve mert később a fejünkre nő, amit én nem szeretnék, a férjemnek pedig hiába ecsetelem szépen, csúnyán süket fülekre találok.

Hogyan lehetne megmagyarázni???


2019. szept. 22. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Én is szívesen megfőznék délelőtt, meg lazulgatnék délután, de nem lehet, mert a munkahelyemen vagyok. Mondjuk így nem is kell a férjemnek külföldön güriznie és nem esik szét a család.
2019. szept. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Kommunikáció ezerrel.

Nem beszéd, hanem kommunikáció.

2019. szept. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

A gyerek nagyon hamar meg fogja tanulni, hogy apa mindent megenged, anya meg nem, és mindenkivel úgy fog viselkedni, ahogy az illetö elvárja.

Megoldás lehet, hogy amikor otthon van, akkor csak ö foglalkozik a gyerekkel, te meg elmégy valamerre és nem idegesíted magad azzal, hogy nézed, mennyi mindent megenged neki. Másrészt meg ha neki kell a gyerekkel egész nap ellenni, akkor ö is észre fogja venni, hogy nem lehet mindent ráhagyni.

2019. szept. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2 éves a kislányom!!! Majd ha 3 éves lesz én is elmegyek dolgozni ne fájjon a kis szíved! Viszont a gyerek 3 éves korig igazán a miénk, utána óvoda...iskola!!

Hozzáteszem nem akartam hogy menjen külföldre dolgozni, ő akart menni. A kérdésem pedig nem erre irányult.

Szövegértés 1!

2 és hozzászólónak köszönöm, próbálkozom nagyon sokszor.

2019. szept. 22. 14:11
 5/9 A kérdező kommentje:
3as válaszolónak szinten köszönöm a választ! Van igazság abban amit írsz. Sokszor volt már nekem is ez eszembe.
2019. szept. 22. 14:13
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
A 2-es vagyok: nálunk a nagymama volt, aki mindent megengedett a gyereknek, ha ott volt, de pár alkalom után észrevette, hogy itthon más szabályok vannak, és egyszerüen megtanulna, kivel mit lehet tenni és mit nem. Szintén ennyi idös volt, szóval ha következetes vagy, akkor rá fog jönni ö is.
2019. szept. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is hagyd egyedül vele a férjed egy fél napra, mondjuk szombat délelőtt legyen valami fix programod. Rá fog jönni, hogy néha muszáj nemet mondania. Egyébként sokszor az áll a háttérben nagyszülőknél is, hogy nem a gyerek hosszú távú érdekeit nézik, csak nem akarnak konfrontálódni, mert az fárasztó, meg meg akarják vásárolni a szeretetét. Próbálj e mentén tapogatózni a férjednél: nem fogja elveszíteni a lányát, ha rászól és tud apa is lenni, nem csak jópajtás, és (a napi rutin felborításán túl) gondoljon bele hogy milyen embert akar belőle nevelni, mert az nem csak a te feladatod, hanem az ő példáján is múlik és nem majd egyszer kell elkezdeni, hanem most.
2019. szept. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Gyôzd meg a férjedet, hogy egyesüljön a család. Vagy Magyarországon, vagy Ausztriában, de legyetek együtt. Ez a helyzet tarthatatlan hosszú távon. Amíg a férjed nem része a mindennapoknak, nem fogja érteni, mirôl beszélsz. Hajrá Csajszi, dobd be magad. ;)
2019. szept. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%

Gyerekvállalás előtt nem tisztáztátok ezeket a dolgokat? Mert ha de, akkor tudod a szavára emlékeztetni esetleg.

Egyébként nagyon hasznos válaszokat kaptál!

2019. szept. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!