Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit költ a szülő egy...

Mennyit költ a szülő egy gyerekre havonta? Miénk 5 éves!

Figyelt kérdés
Ebbe beleértem a különböző költségeket, mint pl: ruha, iskolai ill. óvodai költségek, étel, stb.

2019. szept. 27. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

5 évesem van. Vettem ovis benti szandált és őszi cipőt (30e), melegebb ruhákat őszre, mivel sokat nőtt nyáron (25e), tipegő hálózsákot (12e), befizettem az ovis kaját (9e). Az itthoni ételt és egyéb tisztálkodószereket nehezen tudom belőni, mert nem számolgatom külön. Jövő héten pedig tornacipőt is kap.

Szóval a szeptember 90-100 körül lesz.

2019. szept. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, mennyi pénze van a szülőnek és épp mi kell a gyereknek. Szóval itt kb 30-400 ezer kozott bármilyen választ kaphatsz.
2019. szept. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Benti szandál 12 ezer volt, őszi cipő 14, csoportpénz egy évre 5 ezer, iskolaelőkészítő havi 6 ezer, tornafelszerelés, ruhák, esőkabát, átmeneti dzseki.... horror. Ha elmegyünk hétvégente kirándulni, vagy elhívják egy szülinapi zsúrra, az megint plusz költség, lehetetlen összeszámolni.
2019. szept. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Születése óta stabilan legalább havi 100, csak a tételek különbözőek, most 5 éves. Külön foglalkozások, könyvek, ruhák, ovis kaja, alkalomadtán gyógyszer, hétvégi családi programok. Plusz ugye a nagyobb, egyszeri dolgok: bicikli pl.
2019. szept. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Pupusz ***** válasza:
50-100 között van egy gyerek havonta, extra igények nélkül. Persze ki lehet hozni olcsóbban, spórolósan, használt cuccokkal.
2019. szept. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szeptemberben 7ezer volt.


Őszi cipőből a tavalyi jó, benti cipőnek a nyári szandálját használja megtakarítva, de a tavalyi benti cipője is jó rá.


A tavalyi és a nyári ruhái is tökéletesek még, van köztük hosszúujjú póló, cipzàros pulcsi, nagypulcsi, tavalyi kabátok megfelelnek, esőkabátot vettem egy gagyit a lidlben, mert sehol sem találtam

megfelelőt, meg csoportpénzt fizettem be.


Nyilván költök még a ráeső rezsire, kajára, benzinre, ráeső mosópor, mosogatótabletta, de ezek minimális kiadások.

2019. szept. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Coffelia ***** válasza:

Mi ruhára keveset költünk mert nagyon sokat kapunk az unokatesóktól, ott meg annyi ruhája volt a kissrácnak, hogy amit megkaptunk, konkrétan újnak néz ki.

De a lényeg: Így is mondjuk havi 6-7.000 Ft vadiúj ruhára, és néha cipőre. 800 Ft havi csoportpénz az oviban, kb. 8000 Ft ebédpénz. Nagyjából 3 havonta 12.000 Ft új könyvekre. Szinte soha nem beteg, így az efféle keszítmények is szinte számolhatatlanok. Játékra havi 3-5.000, külön foglalkozásokra még nem visszük, mert épphogy elkezdte az ovit. Amit kinéztünk neki későbbre, az havi 6.000 Ft. Fejleszteni külön nem kell, nincs rá szükség.

Igazából havi 30.000-nél megáll, akárhogy nézem, de persze az ünnepek az teljesen más tészta, olyankor mindig sok az extra. Adventi készülődős játékok, pecsét, kifestő, új zsírkréta... és most jövőhéten kap új gyurmát is. Húsvétkor dettó ugyanez van, a ráhangolódásra sokat adok. A legnagyobb játék- és könyvözön mindig karácsony és a szülinapja, és azok eleve sokáig kitartanak, mert mindig van bennük újdonság.

2019. szept. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!