Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szófogadatlan óvodás fiú?

Hajnoczy80 kérdése:

Szófogadatlan óvodás fiú?

Figyelt kérdés
Kisfiam több, mint egy hónapja jár egybefüggően oviba. Viszonylag könnyen beszokott, szeret járni, jól érzi magát. Ott nincs is vele gond. Itthon viszont gyakran szófogadatlan, hiába vagyok határozott. Most aludnia kellene, de csak mocorog az ágyban, fel- felkel, elevenkedik. Mindenért hadakozni kell vele, ha itthon van. Evés, mosakodás, öltözés, stb... Igyekszem minden du. kedvére való programot tallni. Séta, játszótér, itthon is igyekszem minnél többet játszani vele, csak rá figyelni, hátha azért rosszalkodik, mert több együtt töltött időre, figyelemre vágyik. Másnál is volt ilyen, ovikezdés után? Elmúlik ez az időszak, hogy így viselkedik ittthon? 3 éves múlt. Eddig is dacos volt néha, de azóta ilyen, mióta ovis.

2019. okt. 25. 13:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Testvér van a képben esetleg?
2019. okt. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia! Nincs még testvére, egyke. Várandós sem vagyok még. Majd 1-2 év múlva. Nincs elkényeztetve, nincs minden ráhagyva sem.
2019. okt. 25. 13:56
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Oviban egész nap tartja magát, jól kell viselkednie, így otthon vezeti le a felgyülemlett feszültséget.

Rengeteg inger éri őket oviban, valahol le kell vezetniük.

Segítene lehet ha oviban aludna lassan és mikor hazajöttök akkor viszed játszira ahol kitombolhatja magát.

2019. okt. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tudom azt is, hogy valahol ki kell eresztenie a gőzt, az oviban alkalmazkodnia kell, srb..., csak már sikallom, hogy itthon szünet nélkül ez megy. Igyekszem " kimozgatni" is a friss levegőn, de nem sokat segít ez sem... :-(
2019. okt. 25. 14:00
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Már az oviban alszik, du. séta, játszótér. Oviban alszik szépen, most izzhon van, náthás, itthon nem alszik már mostanában, hiába fektetem le, olvasok mesét.
2019. okt. 25. 14:03
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Pár hónapig, fél évig ez természetes.

Még ennél sokkal több dac is természetes lenne. :DDDD

2019. okt. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Ment a zöld kezecske! Megoldást, praktikákat írna esetleg valaki? Azon kívül, hogy sok türelem? Most jtszón vagyunk pl.
2019. okt. 25. 15:42
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én is kisfiam is így viselkedik, mintha róla írtad volna. Neki van egy 7 éves tesója és 21 hetes terhes vagyok. Már kiidegel sokszor minket az apjával pedig aranyos rendes gyerek de mostanában nagyon sokat ellenkezik. Tip: kivárás.
2019. okt. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
*tipp, bocsi
2019. okt. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez a gond. Mindenhol rendesen viselkedik, csak itthon nem. Nem tudok már jó megoldást, beszélgetés, szép szó, ronda szó nem használ. Ő most itthon lesz az őszi szünetben, remélem csak belefáradt az oviba, és megoldódik.
2019. okt. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!