Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit meséljünk a Kicsinek a...

Mit meséljünk a Kicsinek a Karácsonyról?

Figyelt kérdés

A kisfiam december 1-jén lesz 2 éves. A Karácsonyról nem igazán tud még semmit, hisz tavaly még kicsi volt hozzá.

A későbbiekben azt szeretném, hogy szeresse ezt az ünnepet, a valódi jelentőségét értékelje. Ne (csak) az ajándékok miatt várja, hanem a szép díszek, kellemes percek, szeretet, melegség miatt.

Igazság szerint ha jól végig gondolom, nem biztos, hogy azt szeretném, ha Ő is a "séma" szerint ünnepelne. A fát mi együtt fogjuk díszíteni, de nem tudom mi legyen az ajándékokkal. Olyan furcsa és kívülálló nekem, hogy folyton menni kell mindenhova, mindenhol kap ajándékot, szerintem érthetetlen, hogy a Jézuska azt vajon miért oda vitte, ahova. A családtagok persze úgysem mennének bele, hogy az összes ajándékot egyszerre kapja, ez érthető is, hisz én is örömmel nézem a kis boldog arcát, ahogyan meglátja az új játékot.

Arra is gondoltam, mi lenne, ha tényleg meglenne, hogy ettől meg attól ezt és azt kapja, amiért szeretik és Karácsonykor megajéndékozzuk a szeretteinket, de a párom szerint (némileg jogosan) akkor elveszti a varázsát.

Tanácsot szeretnék, Ti hogy mondjátok/mondtátok el?


2008. nov. 17. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk karácsonykor jön a Jézuska, (Várjuk mint mikuláskor a mikulást, ő a csizmába rakja a csomagot) feldíszítjük neki a fát, majd ő pedig alá teszi az ajándékot. :)

Elmegyünk a templomba, ott megnézi a Jézuskát!


Később, mikor iskolás lesz, majd akkor rájön igazán hogy mit is jelent, akkor jobban el tudod neki magyarázni, s már akkor tud majd ő is ajándékkal készülni. Rajzol, fest, esetleg gyüjtöget pénzt, s ajándékozni fog ő is, de addig a gyerekeknél az ajándék a lényeg .

Az adventi naptár is nagyon jól rávezeti a gyereket a karácsonyra!


Sokan a Mikulással, Jézuskával riogatják a gyereket, hogy ha nem leszel jó, nem hoz semmit :)


Nálunk anyukánk nagyon vallásos, mindig vitt minket a templomba, esténként volt hogy mese helyett Jézusos történeteket mesélt, s mindet vallásosan vezettek rá az egész karácsonyra.


Szerintem mindenki másképp vezeti rá a gyereket a karácsonyra.

2008. nov. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az ünnepi készülédés már most elkezdődik, levél (rajz) a télapónak, a jézuskának. Üvegfestékkel télapó stb az ablakra. Előkerülnek szépen lassan a karácsonyi figurák (angyal, télapó, rénszarvas) fényfüzért leteszük a padlóra végig és esténként az a meghit fény... mi most leszünk 3 évesek.

Tavaly amíg aludt feldíszitettük a fát alá a mi ajándékainkat és amikor már nem volt olyan álmos megszólalt egy csengő és be mentünk közösen.... nagyon aranyos volt. Ja dec 5-én hívtunk télapot házhoz (postán rendeltük meg).

A nagyszülők másnap jöttek, a nekik szánt ajándékok mögé tettük a mamáék ajándékát (nézd csak van még ott valami, hát az kié lehet) tavaly ez bejött, de idén már sokkal okosabb.... majd megláttjuk

2008. nov. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom, mint az előttem szóló, vagyis még nem kellene ezt elmagyarázni egy két éves gyereknek. Szerintem elég, ha készülődtök rá fokozatosan, és látja, hogy te is mennyire élvezed, szereted ezt az ünnepet. Én a nem sokkal múlt két éves lányomnak a napokban ragasztottam ki az ablakára a nyomtatott hópelyheket, hóembert. Lassan lehet dísziteni mindent a lakásban, meg fogja érezni, hogy valami nagyon jó dolog készülődik. Jövőre tényleg sokkal okosabb lesz, még van időtök kitalálni, hogy mit mondtok, addig meg csak élvezze ezt a csodát:)
2008. nov. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy nem fog tetszeni amit írok,de nálunk nem jön a Jézuska,nálunk tőlünk kapják az ajándékot, Azért kapod mert szeretünk! mondjuk.Nem tudom ,hogy de ez így alakult Nálunk,valahogy nem kezdtük el ámítani,mert egyszer úgyis rájön,hogy hazudtunk.A Télapó viszont minden évben házhoz jön,de idén már rá sincs igény.Megjegyezte a fiam,hogy nem akarja az áltélapót,az inkább ne is jöjjön.Látta ugyanis,hogy a szakálla gumival volt odaerősítve,és nagyon csalódott volt.Most 6 éves.
2008. nov. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Mikulasizmus


Nos, csodálkozz

hogy mire képes...

az egész világ

istene lesz.

pedig nincsen

létezése,

csak elképzeltség

az ô lénye.

de szegény és gazdag

karácsonykor...

ôt élteti;

a születésnapját

sok ajándékokkal is

megünnepelteti.

2012. dec. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!