Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Balhéztál, kiabáltál már...

Balhéztál, kiabáltál már tanárral, más szülővel, idegennel a gyereked miatt? Ha igen, miért és hogyan?

Figyelt kérdés

2019. nov. 12. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Lassan már ott fogok tartani.
2019. nov. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Nem..nem rám vall. Volt már, hogy miatta muszáj volt bemennem, de sosem veszem fel ezt a stílust. Szülővel is kellett már beszélnem, mikor ordítani kezdett, arrébmentem, másnap igazgatóhoz kérettem be, hogy akkor hárman legyünk. Tanárral is volt konfliktus, de értelmes emberi szinten megbeszéltük. Mivel több iskolás gyerekem van, így nyilván halmozódnak a történetek. De nem vagyok hajlandó egy bizonyos szint alá menni. Akivel kiabálni, balhézni kell, azzal alapban semmit sem fog elérni az ember. Oké, ha utcán valaki ordenáré módon szólna hozzá, vagy olyat csinálna, niylván belőlem is kijönne az állat, de szerencsére ilyen nem volt. Remélem nem is lesz.
2019. nov. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon nem mindegy, hogy jogos igazságtalanság érte a gyerekemet, és szép szóval nem tudom megoldani, vagy csak a szokásos "én anyaként mindent jobban tudok a tanárnál, orvosnál, más szülőnél" kivagyokmivagyok arcoskodás, ősanyaság.
2019. nov. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
A kiabálástól és a komoly balhétól az mentette meg, hogy már nem volt az iskolában, amikor megtudtam mi történt. Másnapra lenyugodtam, így higgadtan voltam képes vele -beszélni, bár amikor a beszélgetés kezdeten lázán lehazugozta a gyereket ott komolyan vissza kellett fognom magam. Bántalmazás és megalázás volt a téma. Amikorna gyerekem először említette, azt hittem hamukal, mindig élénk volt a fantáziája. Aztán az iskolából úgy jött ki, hogy elmesélte, a tanítónéni megint a kukába dobta az uzsonnajat, a mellette álló gyerekek meg elmesélték a többit is.
2019. nov. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
19%

A jó és hasznos kommunikáció mindig két emberen múlik. Ha elhisszük ha nem... valamikor tényleg máshogy viselkednek a gyermekeink az iskolában mint ahogy azt mi hisszük. Ez nem jelenti azt, hogy hazugok mert máshogy mondják el otthon, csupán azt jelenti hogy nem mondanak el mindent,amik viszont hozzájárulnak számtalan konfliktushoz az iskolában. Nehéz lehet ezeket ott a helyszínen kezelni. Nem lennék ma a tanárok helyébe,hiszen országunk célja pont az hogy lerombolják a tanári pálya presztízsét, népünk elbutulasát, a tanárok megalázását és célkeresztbe állítását okozva. Magyarországon még nem találkoztam olyan emberrel aki jót mondott volna tanárra. Szomorú de egyben igaz is...aki ezt a tendenciát követi, hogy belemegy ebbe a játszmába, az ne csodálkozzon hogy jó magyar állampolgár manapság.... Szerintem sokkal jobban kellene támogatni az iskolákat és a benne még oszlopként álló, mindent elviselni tudó pedagógusokat. Így gyermeke is és ő is elindulna egy más, nem Magyarországon megszokott életmódon.

Hogy őszinte legyek...mikor mondtunk mi szülők utoljára pedagógusnak, hogy "köszönöm". Nekem a szüleim még küldtek tőlem virágot is nekik. Manapság már jó magyarként inkább szidjuk őket. Mert a csapból és a médiából is ez folyik. Lépjünk ebből ki, ne legyünk irányíthatók!

2019. nov. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
31%

Erről eszembe jutott még hogy,amikor a gyerek rájött arra, hogy nem ugrok érte a bokorba...azaz közösen beszélgettünk Marika nénivel a dolgokról és nem ő neki lett igaza, hirtelen megváltozott a helyzet. Rájött arra, hogy nem vagyunk ott vele minden egyes pillanatban és nem támogatjuk akármiben. Amit tesz az igenis az ő felelőssége és muszáj lesz ezért NEKI vállalni a felelősséget. Nem Marika néninek. Képzeljétek el, lettek barátai, érdeklődni kezdett a Marika néni féle tantárgy iránt, sőt mára már Marika néni a legjobb aki érdekes dolgokat tud neki mutatni a témában. Versenyre is megy.

Végig lehet ezt gondolni akkor ha nem így történt volna a dolog. Vajon akkor ártottam volna a gyerekemnek,ha Marika nénit sárba tolom? A válasz igen.

2019. nov. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!