Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Többgyerekesektől egy szokatla...

Többgyerekesektől egy szokatlan kérdés?

Figyelt kérdés
Hány évesek a gyerekeid? Miket játszanak az udvaron és bent? Együtt vagy külön játszanak többet? Sokat nyaggatott a gyereked míg egyke volt,tesóval könnyebb? Vagy nehezebb mert sokat veszekednek? Ha mész értük oviba suliba és nem egyszerre végeznek hogy oldod meg,addig hol vársz a másikkal? Titkon van kedvenced? VAGY amiket jobban szeretsz az egyikkel? Akkora korkülönbséget akartál ami sikerült? Van amiket másképp csináltál a kisebbel mint az elsővel?
2019. nov. 13. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
4-en vannak, a legnagyobb 6 éves a legkisebb 9 hónapos. 😊 Így terveztük a korkülönbségeket és a számukat is. Mindegyiküket másképpen szeretem, mert más személyiségek, de egyiket sem jobban vagy kevésbé. Nagyon szeretik egymást, mindig együtt játszanak. Kint a kutyával, a tyúkokkal, illetve van homokozónk, hintánk, csúszdánk, imádnak labdázni és a nagyok már tollasozni is próbálkoznak. Bent kirakók, játékkonyha, illetve iszonyatos mennyiségű mesekönyv a kedvenceik. A hét napból 6 álomszerű, ha van valami front, akkor nehezebb velük, de akkor sem csinálnám vissza.
2019. nov. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk meg kicsik a gyerekek, 2 éves a nsgy, fel évesek az ikrek. Ekkora korkülönbséget terveztunk, de meglepetés volt, hogy ketten van, bár mindig vágytam (már gyerekként is) ikrekre. Most kezdi a nsgy felfedezni, hogy már egyre több dolgot lehet csinálni a kicsikkel is. Imádom ha “együtt” játszanak vagy ha bármilyen módon törődik velük. Nincs kedvencem, de mindegyikben mást szeretek a legjobban.


Ha az ikrek ovisok lesznek, szeretnénk meg egy gyereket

2019. nov. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A fiam 21 éves, dolgozik. A lányom 13, tipikus kamasz, jövőre megy középsuliba. A kicsi fiú 2 és fél éves. Érthetően nem játszanak együtt.

Testvérkent valószínűleg jobb lett volna kis korkülönbség nekik, viszont én nem bírnék két vagy több kicsivel.

Szerintem a középsőt neveltem "normálisan".

Az elsőnél nem voltam elég tudatos, a kicsinél túlféltés, már már elkényesztetés van.

A szeretetet nem lehet összehasonlítani, teljesen más korban vannak. Nyilván nem esek hasra ha a felnőtt fiam ki tudja mondani, hogy torta, míg a kicsit megzabálom érte.

A lány sokat foglalkozik a kicsivel viszont mindig sírás a játék vége, na meg sokszor nem engedi be a szobájába, ami a kicsinek rosszul esik, a nagyot meg megértem.

Igazából nagy korkülönbséggel sem egyszerű a gyereknevelés, talán csak másak a problémák, de vannak.

2019. nov. 14. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!