Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mivel segítitek a gyereket...

Ti mivel segítitek a gyereket (dackorszakost) hogy levezesse a dühét? Ütött már meg titeket?

Figyelt kérdés

Kb pár hete vagyunk ebben a témában hogy 3 és fél éves, de ha kiakad és nem szimpla hisztiről van szó, hanem dühről és csalódottságról, akkor odacsap nekünk, főleg nekem..

Engem sose vertek kiskoromban, teljesen új nekem ez a dolog hogy egy 3 éves agressziót nyílvánít a szülei felé, így én annak vagyok a híve hogy ilyenkor szó nélkül fogom magam otthagyom, és nem szólok hozzá.

Igen, csak megtanulta hogy bocsánatot kér és megígéri mindig hogy többet nem üt meg akkor anya megbocsájt.. Persze mindig elbeszélgetek vele hogy nem szabad megütni másokat, de ha bocsánatot kér mit csináljak? Az a baj ezt a bocsánat szót már minden vétek feloldására használja..

Férjem más tészta, ő rácsap a fenekére ha megüti a fiúnk, de ugyanúgy előfordul azon az oldalon is csak ritkábban, velem több időt van így többet csépel.

Látom a gyereken hogy nem gondolkozik csak hirtelen cselekszik ha ideges.

Oviban nem ilyen, ott nagyon visszafogott, introvertált kölyök.

Meg ne úgy képzeljétek el hogy egy 3 éves terrorizálja a családot mert úgy jöhet le az írásból, ez olyan heti 1x -2x van ha nem tudja kezelni az indulatait.

Szóval ha az én ignorálós módszerem, és a visszaadom módszer, és az elbeszélgetés se válik be akkor nálatok esetleg volt ilyen és született megoldás?

Amúgy nagyon okos,kedves, bújós kisfiú csak néha tör rá ez, pedig sose bántottuk őt.


2019. nov. 14. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Pont mint a második gyerekem. Az elsö angyal volt kisebb hisztikkel. A kicsi viszont pont ilyen volt.


Èn megfogtam a kezét és megkérdeztem, hogy szeretné-e , hogy én is megüssem? De kb pont úgy reagáltam mint te rá. Mi nem ütöttünk vissza soha. De komolyan beszéögettünk vele. Eltartott egy darabig míg felfogta, hogy se minket se a tesóját ne üsse. Oviban kisangyal volt.

Most 7 éves és a nagytesója sokkal agresszívebb mint ö, söt egyáltalán nem verekedös vagy agresszív a kicsi. A nagy is csak ha besokal.

2019. nov. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%

Nem a fenekére kell csapni, és főleg nem kicsit paskolni.

Ez a baj a mai gyerekekkel, nem lehet se rászólni, se megpofozni.

Egy szép nagy, persze nem izmos pofon aztán megtanulja. Nem pszichiátert kell vele játszani hogy ez most miert rossz. Tettekből jobban tanul mint a lelkizésből, sorry.

Én is kaptam pofont és nem lettem tőle lelki beteg mert megérdemelten megkaptam. Egy pofon és a verés nem ugyan az

2019. nov. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Agresszióra agresszióval reagálni. Gratulálok az utolsó hozzászólónak! És csodálkozunk, hogy ennyi erőszak van.
2019. nov. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2 évesem ha dühös igen verekszik, szerencsére a rugdosásról, harapásról leszokott már. Következetesen nem engedjük a verekedést, de nagyon nehéz higgadtnak maradni mikor egy-egy hiszti közepén lecsördít egy irgalmatlan pofont. Agresszió valóban nem megoldás, nálunk az se jött be ha megkérdezem szeretné e ha visszaadná mert igen a válasz. Az elvonulás, a leültetem egy székre, kanapéra eddig a leghatásosabb. Megmondom neki, hogy ezt nem tűröm és gondolkodjon el, mert nagyon mérges és szomorú vagyok a viselkedése miatt. Csak remélni merem hogy mire óvodás lesz ez a rész is beérik nála.
2019. nov. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves a lányom és a bölcsi kezdése óta (1,5 hónap) előfordult ilyen reakció (előtte csak hiszti volt). Választékosan beszél, remekül ért, így mindig biztatom, hogy fogalmazza meg, ha baja van, ne durvuljon be. Továbbá a lábával való toppantást mutattam neki, amit egyre jobban használ. A hisztik is rövidülnek. Az eddigi fél óra helyett 2-3 perc alatt lecsillapodik.


A nagy soha nem csinált ilyeneket. Elsőre csak lestünk...

2019. nov. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
28%
Igazad van, akkor nyugodtan használjon csak a gyereked boxzsáknak amit üthet te pedig továbbra is kérd szépen hogy ezt ne csinálja, tuti le fog állni vele :)
2019. nov. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Elég egyszerűen gondolkodsz, ha csak ezt a két lehetséges megoldást látod. Az élet nem Fekete-fehér.
2019. nov. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem is kezdi ezt a dolgot, ő is volt h rámcsapott, de nagyon összeszidtam azóta nem meri, ezt ti se hagyjátok h üssön benneteket. Ha kell ráordítok, ütni nem szoktam. Nem tartom kizártnak h majd lesz idő amikor rácsapok, de sose az arcára! Engem pofoztak már meg, annál megalázóbb nincs. Megoldás nincs sajna, majd lehiggad,legalábbis nálunk így van. Remélem kinövi. Oviba ő sem ilyen, más előtt se, csak nálam csapja ki így a hisztit. Fel kellett vennem videóra mert a saját apja nem akarta elhinni h ilyen is tud lenni.
2019. nov. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!