Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért viselkedik egyre több...

Miért viselkedik egyre több szülő abnormálisan a gyerekével?

Figyelt kérdés
Unokahúgom. 6 éves. Anyukája babázik vele. Mindenben kiszolgálja. Tutujgatja. Szerinte ez milyen jó a gyerekenek. Közösségbe napi 3 órát van a gyerek. Óvoda. Ezenkívül csak anyával. Kislányt sehova nem lehet elvinni, csak anya anya. Apuka hétvégente látja. Korosztályával nem játszik. Zavarja a gyerektársaság. Jövőre suli. Többen mondják anyukának, köztük én is, hogy ez így nem jó. Tönkre megy a gyerek. Miért csinálja ezt egyre több szülő. Beteg egy világ.
2019. nov. 14. 10:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

Nekem is van egy ilyen ismerősöm. Ott jövőre lesdz ovis a gyerek.

Napi 4 óra kötelező ovit tervez és hozná is el. Persze az is csak magán, mert az allamiban nem babusgatják őket eléggé.

Tervezik a kistesót, majd rájön, hogy jó lett volna önállóságra nevelni, mert kettőt nem lehet egyszerre mindenben kiszolgálni.

Gondolom egyke és ezek szerint az apukája nem lakik velük. Valószínűleg kompenzál.

2019. nov. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%

Tehát a szülők nincsenek együtt. Nyilván anyukának nincs más csak a gyerek ezért akaszkodik így rá.

Ettől még nem kell általánosítani. Ez én 2 éves fiam pl bölcsis annak ellenére hogy itthon vagyok. Azért hogy minél többet legyen közösségben. Előtte is eljártam vele. Babúszás, baba-mama klubb meg ilyenek.

2019. nov. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt gondolom, hogy kompenzál. Illetve így tudja kitölteni a saját idejét is, a gyerek köti le, ő a mindene. Ettől persze ez nem jó, de ez van.
2019. nov. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Így van, kompenzál. Sajnos akkor lesz ez igazi probléma, amikor felő a gyerek. Sokan belemennek ebbe a játszmába, de sokan külföldre költöznek ez elől stb, és akkor ezek az anyák összeomlanak, mert az életüket már nem tölti ki semmi. Sajnos van egy ilyen rokonunk, nagyon szomorú történet, a kényeztetett-dédelgetett lánya 19 évesen lelépett az USA-ba, az anya pedig az alkoholba menekült.
2019. nov. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Én azt gondolom normális, ha anyuka játszik a gyerekével, az is normális, ha simogatja, becézgeti(babusgatás), vagy ha csinál neki enni, megmossa fürdésnél, a fogàt rendesen, haját dettó, pláne kislánynál(kiszolgálás). Hasmenésnél én a fenekét is csekkolom, nem hiányzik egy hugyuti fertőzés.


Az is normális, ha napi 3 órát van bent(délelőtt, tehát elviszi ebéd után). Nálunk muszáj elvinni, ha nem alszik, vagy nem tud 3 órát csendben maradni egyhelyben alvásidőben. A 26 gyerek felét hazavisszük, 5 évesek, középső csoportosok.


Ezen kívül visszük programokra, ahol gyerekekkel találkozhat, heti szinten egyszer legalább van gyerekprogram, így is itt is megszóltak, hogy el van kényeztetve, minek az neki, hisz naponta van közösségben több óràt.


Az, hogy a gyerekekkel játszik e, gyerekfüggő. Az enyém extra szociális, de vannak zárkózottak, akik oviban is elvonulnak és szívesebben vannak egyedül. Én ilyen voltam. Az én szociális gyerekem is sokat zavarják mások igényei, alkalmazkodni felnőtteknek és gyerekeknek is nehéz.


Apuka hétvégente látja, ez normális, a legtöbben két hetente látják elváltként.


Egy év van a suliig, a gyereknek nincs baja, szeretik egymást az anyjával, a gyerek introvertált, majd felkarolja egy extrovertált, mint az én gyerekem, és lesz barátja. Nekem is így lett.


Nem kell közösségi embernek lennie, csak a saját helyét megtalálnia.


Szerintem akkora marhaság, hogy egyesek azt hiszik, hogy egy nyitott gyereket zárttá lehet tenni. Az enyémet, ha magamhoz szögezném is folyamatosan húzna másokhoz, tàvolról kiabálna nekik. Semmi baja nem lesz a gyereknek, sőt jót tesz, ha nem elvárás felé, hogy a társaság középpontja legyen..

2019. nov. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Őt sehova nem viszi. Gyerek nem is hajnlandó. 10 hónap múlva suli. 8 óra.. Mikor 45 percet nem marad el idegenekkel, idegen helyen. Pontosítva ismerősökkel, ismerős helyen.
2019. nov. 14. 11:12
 7/14 A kérdező kommentje:
Persze, gyerek gyerek közt óriási különbség van. Én is gyerekekkel foglalkozom. De ez már beteges. Túlzásba viszi. Beteszi az autóba, mert nagyot kell lépnie. Opel corsa... 😕 Cumizik. 6,5 éves. Mindent helyette csinál. Ovis kirándulásra sem megy a gyerek, mert nem akar. 3 órából 2t sír, hogy haza akar menni. Mi lesz a suliba??
2019. nov. 14. 11:17
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
A lányom volt osztálytársa is hasonlóan nevelkedett. Elsőben az első 2 hetet végig üvöltötte/sírta az iskolában (az anyja "csak" kb. fél órát sírt minden reggel). Utána elküldték A gyereket nevelési tanácsadóba és elintézték, hogy még egy évet óvodás lehessen.
2019. nov. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen. Csak idéntől nem olyan egyszerű, hogy egy évet halaszthasson. Szigorúbb szabályokhoz kötik. Pont most volt valami változtatás, jövő tanévre vonatkozik már.
2019. nov. 14. 11:38
 10/14 anonim ***** válasza:
74%
Ne haragudj, de érdemes lenne ezt a szülőkre és az óvodára bízni. Manapság mindenki imád mások életébe beleszólni. Tartsuk tiszteletben a másikat, ne törődj pálcát felette, főleg ne mondd meg neki, hogy mit hogy kellene csinálnia a saját gyerekével. Neked van gyereked? Tökéletes az életed? Először azzal foglalkozz.
2019. nov. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!