Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ennyire elhanyagolom...

Tényleg ennyire elhanyagolom a gyerekemet?

Figyelt kérdés
3 éves a fiam,barátnőimnek olyan jó kislányaik vannak ( ők is dicsérik) órákig eljátszanak csendben,jobban beszélnek,fésülés körömfájás mindent hagynak.fiam mindjárt 4 éves,éjjel még mindig felnyöszörög vízért, a haját álmában se tudom vágni forgolódik,csapkod,körmét álmában se,mert kapálózik nem akarom levágni az ujját,tavaly koszmót találtak még pedig egyszer már elmúlt,sűrű a haja mosom,de nem vettem észre,fülét képtelenség,egész nap udvaron van,mászik,fetreng,koszos gyerek :) és a kerítésen dobálja át a játékokat,még átmászik ezért mindig lesnem kell. Ketten lefogjuk az apjával az orrszíváshoz,de öklendezik az ordítástól képes megfulladni ha nem engedjük el. Na most az óvónők is nézték később megértették,de már 3 doktornője volt( költözések miatt) és folyton piszkálnak vele,egyik a védőnőt is kihívta rám.pedig ott is 3- man fogjuk le vizsgálatkor,ha megnézi a torkát öklendezik. És szól hogy igenis vágjam le a körmét mert másokat megkarmolhat( sírós inkább őt bántják) meg jobban fogjam le orrszíváshoz,( de csak még több takony lesz ügy ordít) én már nem tudom mit csináljak vele,mást is így piszkálnak,vagy ilyen rossz anya vagyok?,amúgy vadiúj ruhái játékai vannak, fürdőbe meg utcán két kézzel fogom mert szaladgálós,már jobban beszél,de még mindig nem tudok felolvasni neki,ellapozza,eldobja . Valami tanácsot mit csináljak? Mindenkinél ennyire ellenőrizgetik a gyereket? Régen még azt se tudták hol a gyerek,most meg kirakatgyereket akarnak?
2019. nov. 16. 09:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Sétálj el az illetékes Pedagógiai Szakszolgálathoz, és jelentkezz be nevelési tanácsadásra.

Jó pár dolgot leírsz, aminek ennyi idős gyereknél már nem kéne problémának lennie. Vagy a gyerek fejlődésében van valami gond, vagy kettőtök között. Mindenképpen segítségre van szükségetek.

2019. nov. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Egy 3 éves mér képes segítséggel kifújni az orrát. Tanítsátok meg rá, ne az orrszívóval terrorizáljátok. Igaza van az elsőnek. Konzultáljatok a gyerek orvossal, merre induljatok. Neurológia, pszichológus, nevelési tanácsadó.
2019. nov. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Nevelési tanácsadó! Ez nem normália helyzet, te is tudod. Jogosan piszkálnak.
2019. nov. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

A koszmó benne van a pakliban, hogy elő-előjön, főleg sapkás időszakban, egyik gyerekem hajlamos volt rá még másodikban is, pedig hetente mostuk Babé-vel.

Az orrát már szerintem is fújhatná magától, tanítsd meg - nálunk is volt a motiváció, mert ha nem akarták vagy elbliccelték, mondtam, hogy muszáj lesz akkor kiszívni, azt meg utálták.

Ha még nem próbáltad, körömvágásnál vágd le előbb látványosan a magadét, apáét, vagy használjatok körömreszelőt, vagy vágd le úgy, hogy mesét néz s a kezét a hónod alá veszed neki hátat fordítva, hogy ne is lássa. Ha párszor hiszti nélkül túlesnétek rajta, a többitől már valószínűleg nem félne, de most arra van szoktatva, hogy ilyenkor a hiszti a "dolga".

A dobálást már el kellett volna hagynia, az állandó rohangálás, ébredés/felszínes alvás, lassan induló beszéd miatt és hogy ezek szerint nem nagyon szokott szót fogadni vagy leülni, azért kellene egy kivizsgálás, nincs-e valamilyen viselkedési zavara, idegrendszeri éretlenségből fakadó túlérzékenysége, amivel külön foglalkozni kellene valami fejlesztés (jellemzően torna) keretében. Az óvódai pszichológus is jó ötlet - ingyen van, nem bélyegeznek meg érte (mi is jártunk az egyikkel bepisilés miatt) és a gyereknek csak játék, amikor élvezi, hogy ultra kedvesen vele foglalkoznak és rá figyelnek. Ha meg is állapítanak bármit, nem jelenti azt, hogy ő nem jó vagy felnőve nem lesz akár okosabb vagy sikeresebb, mint az ismerősöd kislányai, és azt sem, hogy elhanyagolod, csak lehet, hogy vele másképp kellene foglalkozni.

2019. nov. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%
Kb egy éves kor körül jellemző ez a viselkedés orrszívásra, körömvágásra, stb. Nevtanba mennék én is.
2019. nov. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
34%
talán nem kéne folyamatosan költözködni, aztán meg csodálkozni hogy kezelhetetlen.
2019. nov. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem csoda, ha mindentől fél, ha állandóan lefogjátok. Gondolom te is előre stresszelsz az ilyen dolgoktól, amire ő még rosszabbul reagál. Hiszen ha lefogják, akkor az biztos rossz dolog, amitől félni kell. Ennek megfelelően is viselkedik.
2019. nov. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Azon túl vagyunk mindenki tudja hogy sni- s logopédust,fejlesztést kap, önként vittük el 2 évesen,amúgy okos minden feladatot tud, elég baj nekünk a költözések egyre drágábbak lettek az albérletek,szüleink nincsenek,most adnak hitelt házra eddig nem,de így is magas árak vannak. Már akkor is elbújik ha az apja haját vágják,3 fodrász elutasította már,ha saját körmünket vágjuk is elbújik, de amúgy inteligens,empatikus tudása rendben. Már rengetegféle módon próbáltam hogy fújjon az orrával,szalvétát vagy bármit,vagy fogja be a száját hogy orron jöjjön a levegő. Mindent megpróbáltam köszönöm :) gondoltam hogy ezen az oldalon mindenki leigázást kap nem segítséget,de tényleg senkinek nem ilyen a gyereke?
2019. nov. 16. 12:53
 9/17 A kérdező kommentje:
Most ütötték el zuglóban egy majdnem 4 éves gyereket,mert kiszaladgált. Szerintem normális még ebben a korban,de ezek szerint mindenkinek tökéletes gyereke van.
2019. nov. 16. 12:57
 10/17 anonim ***** válasza:
Én nem akarlak bántani, de sajnos 4 évesen ez már nem normális. Kb 3 éves volt a fiam, amikor megértette, hogy igenis hajat kell mosni/vágni stb. Nevtanba menjetek el.
2019. nov. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!