Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti kiszedetnétek egy alig 4...

Ti kiszedetnétek egy alig 4 éves kislány szemöldökét?

Figyelt kérdés
Van 2 kislányom, a nagyobb tiszta apja, szőke, alig pár szál világos szemöldökkel, de a szemszíne az enyém, gesztenye barna. A kisebbik rám hasonlít, hófehér arc, sötét haj és nagyon erős, dús, összenőtt fekete szemöldök, és az apja szemszíne hozzá, ami világos zöld. Elkezdték csúfolni az oviban miatta, ahogyan engem is csúfoltak érte gyerekként (5 évesen teljesen le is borotváltam emiatt). Láttam egy rajzot is szegény kislányomról, mint bozontos szemöldökű szörnyella, napok óta sírva viszem és sírva jön haza. Óvónő már beszélgetett erről a gyerekekkel, de csak azt érte el, hogy többen piszkálják mint előtte. Néhány szülővel is beszéltem, akiknek a gyerekeiről tudtam, hogy bántják a lányom. Nem tudom mit tehetnék, hogyan segítsek neki. Annyira szép, okos, vidám, barátkozós volt most meg össze van törve.
2019. nov. 18. 13:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Én ki. Nem a többi gyerek miatt,hanem, azért, hogy ő jobban érezze magát. Ő szeretné,hogy kiszedd neki? Azért elmagyaráznám neki mellé, hogy mindig lesznek rosszindulatú emberek,akiknek nem fog tetszeni, ahogy kinéz és amilyen,de ő úgy van jól, ahogy van.
2019. nov. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Papírvágó ollóval próbálkozik néha "levágni"... Igen, próbáljuk erősíteni az önbizalmát, sokat beszélgetek vele erről, tanmeséket is olvasok neki, megbeszélek vele az ő szintjén mindent. Apja és nővére ugyanígy. De nagyon szomorú, volt nap hogy álarcban akart bemenni.
2019. nov. 18. 14:01
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Ha őt zavarja, IGEN!

Pont letojnám h esetleg másoknak ez nem tetszik. Ha a lányomat bántják emiatt, igen is tennék azért hogy ne szekálják ezért.


Mellesleg számomra megdöbbentő h 4-5-6 évesen már ilyen dolgok miatt piszkálódnak 😱

Nálunk is van sok " nem tökéletes" (pufi, szemüveges, roma) gyerek, de még nem hallottam h szekálás tárgya lett volna bárki is.

2019. nov. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Én is kiszedném. Ne egy csipesszel végzett pár perces munkán vagy mások véleményén múljon a lelki bèkéje és a pozitív önképe.

És a kiszedés után másik közössègbe is vinném.

2019. nov. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Kiszedetnem. Oriasi karokat tud okozni a lelkeben a csufolodas. Szerencsere ugymond olyasvalamiert csufoljak amin könnyen lehet valtoztatni. Bar az enyemet is kiszedette volna anyukam anno. Engem rettenetesen zavart.
2019. nov. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Ebben az esetben ki


Zavarja őt, az önbizalma nulla miatta.

Ezen legalább lehet változtatni


Sajnálom, hogy így járt a lányod 😔

2019. nov. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Igen, ki.
2019. nov. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

Nem szedném ki, nagyon max leszörtelenítőzném középen. Gondolom addig nem zavarta, amíg nem csúfolták! 4 évesek, igenis érzékenyíteni kell őket, óvónőnek nem megy, gondoskodjon az ovi szakemberről!


Mi az, hogy olyanra formáljuk a gyerek testét, ami tetszik másoknak? Ha a ruhája miatt csúfolnák nem adnád rá? Ha a bőre vagy hajszíne miatt?


Ez nincs rendben, kezelni kell a gondot. Akár be is vihetsz valami erre kiélezett tanító mesét, amit levetítenek, vagy összehívhatsz szülőit ötletelni.. Ez kegyetlen dolog, 4 évesek, simán el lehetne velük intézni.

2019. nov. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

Kiszedném, de ez csak tüneti kezelés. Majd legközelebb olyasmiért bántják, amin nem lehet változtatni. Akkor mit csinálsz?


Meg kellene inkább tanítani neki, hogyan kezelje a csúfolódókat.

2019. nov. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, hogy féltékenység miatt kezdték el csúfolni, mert volt két lány akik nagyon össze voltak nőve, de elkezdett az egyikük a lányommal együtt táncra járni és nagyon összebarátkoztak, a másik pedig nem tudja elfogadni. Legalábbis amit mesélt nekem én ezt szűrtem le. Akkor kezdődött minden, gondolom ez volt az egyetlen amibe bele tudott kötni. Anyja is hasonló típus, ha hallom beszélni mindig csak panaszkodik, nyafog valamin, amikor beszéltem vele is csak az jött le, hogy a mi életünk milyen könnyű az övé milyen nehéz és ezernyi más problémája van mint a gyereke viselkedése. Ma annyi tanácsot adott az óvónő a lányomnak, hogy egyik fülén be másikon ki.
2019. nov. 18. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!