Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért olyan meglepő ez?

Miért olyan meglepő ez?

Figyelt kérdés

Pár hónapja külön mentünk a párommal 3 közös gyerekünk van, ebből kettő nálam maradt egy az apjánál. Mindenki (család, barátok, ovis szülők) ezzel van elfoglalva, hogy miért? Aki az apjával ment gyerkőc ő problémás, apa ötlete volt, hogy így mentesít a nagy "tehertől".

Teljesen jó minden, a gyerekek sokat vannak együtt. Én is sokat találkozom az apánál maradt gyerkőccel. Egyik hétvégén nálam van mind a három, másik hétvégén az apánál.

Ez tenyleg ilyen ufó dolog?


2019. nov. 18. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Utoljára a Két Lotti című regényben hallottam olyat, hogy testvéreket szétszedtek. Nem is hiszem, hogy igazi a kérdés. Mármint megtörténhet ilyen, de akkor anyuka nem értetlenkedne hülyegyerek módjára, hogy mi a fura másoknak.
2019. nov. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Ilyet tényleg nem szoktak csinálni, általában cél, hogy együtt maradjanak a testvérek.
2019. nov. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Èn ismertem olyan csalàdot, akik megfelestèk valaskor a gyerekeket. Ha nektek ìgy kènyelmes, akkor màs vèlemènye ne szàmìtson. 3 gyerek egy szülőre sok lehet, ès a problèmasabb a màsik kettőről elvonná a figyelmet. Az emberek szeretnek mindenbe belebeszèlni.
2019. nov. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Együtt nem lehet velük bírni, egyedül. A problémás gyerkőc kitesz 5 nem problémás gyereket. És akkor még ott van a másik kettő őket is öltöztetni, reggeli stb.

Amikor nálam vannak hétvégén akkor anyukám segít, amikor apánál akkor az ő anyukája vagy, tesója. Plusz a sok fejlesztésre hordás stb 2 vagy 3 emberes meló. Sokszor kell/kellene 2 esetleg 3 helyen lenni egyszerre ami ugye lehetetlen 1 embernek.

Olyanban gondolkodunk még, hogy 1 hetet nálam van 2, apánál 1 és fordítva.

2019. nov. 18. 14:20
 5/7 anonim ***** válasza:
97%
Ebben az esetben én megértem, ha nagyon problémás az egyik testvér, lehet, hogy a többi gyereknek is jobb ha nem laknak együtt. Ha nektek így jó, ne foglalkozz mások véleményével.
2019. nov. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

5 ha nem válnak el akkor együtt marad a testvéreivel akár jó akár nem jó nekik.


Nem írtad mekkorák a gyerekek.

A problémás gyereknek nem jobb lenne anyával és a testvérekkel? Kell neki még több probléma?

Nekem kicsit olyan mintha megszabadultál volna tőle.

Vagy miért nem ő maradt veled és a másik kettő apával?

Ha ennyire jóban vagytok a volt ferjeddel, akkor gondolom segítene hordani ide oda a gyerkőcöket akkor is, ha veled marad mind a három.


Tehát azért meglepő, mert az okok amit leírtál mondvacsináltak, a testvéreket nem szokták szétválasztani hacsak nem maga a gyerek dönt, hogy kivel akar élni. És mert megkapnál minden segítséget, hogy te neveld mind a hármat (apa, nagyszülők),ezért van olyan szaga a történetnek, hogy lepasszoltad a problémás gyereket.

2019. nov. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
89%

Èn ezt megértem, hogy sok a dolog.

Èn cserélgetném a gyerekeket. Mindegyik gyerek mindegyikkel. Egyszer itt egyszer ott. Habár ez akkor kivitelezhetö, ha közel laktok.


A problémás integrációja miatt sem jó, hogy ö nem élhet együtt a kevésbé problémásokkal. Most a nem problémások azt látják, hogy ha valaki problémás azt le kell selejtezni és külön venni a többitöl. A problémás meg azt látja, hogy mert ö problémás nem lehet a többivel.

Szerintem keverjétek a gyerekeket, és pont, hogy ne a problémást válasszátok le a többitöl, mert azzal csak ártotok mindenkinek.

2019. nov. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!