Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez normális egy 5 évesnél,...

Ez normális egy 5 évesnél, vagy túlzás?

Figyelt kérdés

Egy rokon kisgyerekről van szó. Családi összejövetelen elkezdett rajzolni, állítása szerint az egyik jelen lévő rokont. Amikor már nagyjából elkészült, elkezdett olyanokat rárajzolni, hogy ide - oda vér. Mondta is "itt folyik a szeméből a vér". Aztán gyorsan átrajzolta a haját, meg egy nagy pontot az orrára és azt mondta nem is az XY, hanem egy bohóc. Biztos érezte, hogy túl messzire ment.

Nemsokra rá a vendéglátó öreg kutyája felé kezdett rugdosni, a nagyapja rá is szólt, "nehogy megrúgd a kutyust". Ezután mindig a közelébe ment és azt nézte figyeli-e valaki, látják-e. Szemmel tartottuk, de biztos vagyok benne, ha nem látják belerúgott volna.

5 éves, de mozgásfejlődésben és beszédben el van maradva a kortársaitól.

Normális ekkora agresszió egy kisgyereknél?



2019. nov. 18. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Kicsit túlgondolod.
2019. nov. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
A én 5 évesemből kiindulva lehet, hogy nemrég látott valamit (szülő filmet nézett, nagy testvér gépen játszott), amiben valami véres harc volt. De az is lehet, hogy valamelyik óvódás haverja látott ilyesmit és mesélte neki, hogy itt meg ott folyt a vér... Fiúkban meg akár szép dolog akár nem, benne van az agresszió is, szeretnek lökdösődni, versenyezni, botokkal kardozni, ijesztgetni és ilyesmik akkor is, ha galamblelkű pacifisták a szülők. Néha meg minden kisgyerekbe belebújik a kisördög, pláne ha unatkozik. Nem ismered eléggé ahhoz, na mi meg itt pláne nem, hogy bármit diagnosztizáljunk.
2019. nov. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Csak unatkozott...
2019. nov. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%
A pszichopatáknál az első jel kiskorban az volt, hogy állatokat bántottak. Most egy csomó olyan választ fogsz kapni, hogy kicsi még, meg jaj a tévében látta, de simán vannak ilyenek, akik ilyen alattomosan keresik a lehetőséget, hogy bántsák az állatokat/bárkit. Én mielőbb pszichológushoz vinném.
2019. nov. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sem normális😕
2019. nov. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!