Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A mai szülők miért tolnak túl...

A mai szülők miért tolnak túl mindent?

Figyelt kérdés
Miért kell minden szülinapra mesehősös gigmega tortacsoda, feliratos póló, tüll szoknyácska, profi fotós által készített unalmas fotók? Miért kell névvel hímzett Mikulászsák? Miért kell Karácsonykor a giccses háttér előtt fotózkodni a kényelmetlen Karácsonyi ruhában? Miért kell mindent a gyerek lábai elé tolni, hogy ne küzdjön és ne is vágyakozzon semmire? Miért nem élik meg inkább az ünnepeket és a mindennapokat az emberek ?
2019. nov. 19. 14:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
34%
Közöd? Nekik az tetszik. Ha meg semmi nem lenne az lenne a baj.
2019. nov. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%

Régen is készültek karácsonyi fotók, csak azt nem látta mindenki, mivel nem oszthatták meg. Akkor méginkább kiöltöztek egy egy fotó kedvéért.

Akinek lehetősége volt rá, mindent megadott a gyerekének.

Téged miért zavar?

2019. nov. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
54%
Mert a face-en, instán ez mutat jól, meg így tudnak felvágni a haverok előtt.
2019. nov. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Mert annyira mű. Annyira megjátszott, és nem tudom mennyire lesznek normális emberek ezekből a gyerekekből. Ha 1 évesen màr 2 emeletes extra tortát kap, akkor mit kér majd 18 évesen?
2019. nov. 19. 14:59
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

A kérdés eleje és a kérdés vége nem függ össze.


Amit az elején írsz azt nem a gyermek akarja, hanem a szülö. Miért? Mert ö azt szépnek látja. Külföldön élek, és a gyerekeim ovijában én voltam a fotos szervezö minden évben. Sikerült egy szuper fotost találnunk aki a gyerekeket játék közben fényképezte és a legszebb pillanatokat kapta el. Iszonyat szép fotók lettek. DE a szülök kb 30% kiakadt a fotokon és azt szerettén volna, ha olyan fotost kérünk fel aki a beállított mü fotókat csinál a gyerekröl. Nekik ezt tetszik és ennyi.


A második kérdés, hogy miért kapnak meg a gyerekek mindent, és nem küzdenek. Ez nem igaz, hogy nem küzdenének. Èn is anya vagyok és fiatalként Angliában Au-pairkedtem égy iszonyat gazdag családnál. Tényleg mindenük meg volt. 4 gyerek, de azok akik húsvétkor jaktot bérelnek a karibszigeteken... A 18 éves fiu az iskola mellett egy H&M-ben dolgozott, a 15,5 éves lány meg azon vinnyogott, hogy ö miért nem dolgozhat saját pénzért. Pedig elheheted, hogy ezeknek a gyerekeknek tényleg mindenük meg volt. 2000-es évek elején minden szobában óriási lapostévé, a jétékszoba kb 80-100m2-es volt tele egy egész polcnyi DVD-vel... Èn már akkor láttam, hogy nem attól leszel motívált, hogy semmid nincsen, hanem hogyan vagy nevelve, mit látsz elötted. Ha a semmi motiváló lenne, akkor a szegény gyerekekböl mind mind gazdagok lennének, pedig csak kb 10% a szegényeknek tud kitörni és átlag életet élni.

2019. nov. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%

"Ha 1 évesen màr 2 emeletes extra tortát kap, akkor mit kér majd 18 évesen?"


még az is lehet, hogy megunja a nagy hajcihőt és egyszerűségre fog vágyni.

2019. nov. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Neked mű, másnak nem. Ha megtehetik a szülők, tegyék. Tudod te hány olyan gyerek van, akik pl sose kaptak tortát, nem volt karácsonyuk stb... ugye öket nem pakolják ki instára. Gondolj rájuk is.
2019. nov. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
46%

"Miért kell mindent a gyerek lábai elé tolni, hogy ne küzdjön és ne is vágyakozzon semmire? "


Egy pár éves gyerek miért küzdjön? Mikor nagyobbak, hidd el nem fogják igenyelni ezt a giccsparádét.

2019. nov. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
72%

Téged ez miért zavar? Akinek erre van igénye hagy csinálja. Ami gyerekkorunkban is készültek karácsonyi képek. Szép emlékek. A legtöbb ember nem tud olyan jó minőségű fotót készíteni, mint egy fotós. Még azért csak szeretne mindenki olyan képet, amin rajta az egész család. Mert általában otthon aki fotóz, az mindig lemaradt a képekről.

Valóban sok mindenben túlzásba esnek az emberek. De akinek így jó az így csinálja. Akinek meg nem, az máshogy. Mi se veszünk meg minden vicikvacakot, de nem zavar, ha mások igen

2019. nov. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, szerintem pont ahogy nő a gyerek, úgy lesz egyre kisebb a hajcihő. Tehát 18 éves korában nem 3 méter magas tortája lesz, hanem negyedakkora, mint kétéves korában.

Pl. nálunk is kisgyerek koromban földtől plafonig érő karácsonyfánk volt, és az alja tele volt rakva ajándékokkal. Aztán ahogy nőttünk, egyre kisebb lett a karácsonyfa, és kevesebb az ajándék.

De van kisgyerekünk, és újra van nagy karácsonyfánk. Ők is örülnek neki, de egy kicsit az én gyerekkoromat is visszahozza.


Nem kell ezen drámázni...

2019. nov. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!