Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek mi vált be a testvérfélt...

Kinek mi vált be a testvérféltékenység kezelésére?

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves, illetve 9 hónapos kisfiam. Eddig szinte semmi gond nem volt köztük, a nagy szinte tudomást se vett a kicsiről. Kb 2-3 hete viszont gondol egyet és hozzá vágja a játékait, megüti, kiveszi a játékot a kezéből.. Van amikor szeretgeti, simogatja, mikor milyen kedve van.. A kicsi imádja a nagyot, állandóan körülötte lenne..

Meddig fog ez tartani? Milyen észérveket lehet felhozni a nagynak, hogy ne bántsa a testvérét?

Tudom, hogy ez normális, de valakinek esetleg valami hasznos ötlet ez ellen?


2019. nov. 23. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Sok-sok-sok meg még annál is több szájtépés, hogy óvatosan bánunk a kicsivel, aminek talán évek múlva lesz valami foganatja. Addig meg ne pislogj, mert a kicsi azonnal csinál valamit, amivel provokálja a nagyot. Nálunk legalábbis így van.
2019. nov. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Testvérek féltékenység nélkül - Gyakorlati tanácsok testvérek neveléséhez

Elaine Mazlish Adele Faber Nekem ez a könyv sokat segített, bár nálunk nagyon az elején voltak gondok. Igyekeztem olyan helyzeteket teremteni hogy egymással játszanak ne egymás ellen. Mind a kettőre veszekedtem, ha nem viselkedett rendesen - ami egy pár hónapos babánál vicces volt, de a nagy pár alkalom után bevédte a kicsit :)

2019. nov. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első perctől odaengedtem a nagyot a kicsihez, tudta, hogy vigyázni kell rá, de annyira nem is hímestojás, hogy ne simogathassa meg a maga kis 14 hónapos módján. Mindenbe bevontam a másikat, együtt van peluscsere, evés, esti meseolvasás, fürdés, minden. Mindig éreztettem a naggyal, hogy ő sem lett kevésbé fontos, amikor a kicsi alszik, nem házimunkával töltöm az időt, hanem csak vele. Soha, egy percig sem féltékenykedtek egymásra. 😊
2019. nov. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
41%

Kb 5 év korkülönbseggel vállalt gyerekek az én bevált módszerem. De mivel nálad ez már nem lehetséges, így elmondom,nekem mi vált be.


Mindig a nagy igényeit veszem az első helyre, pontosan azért, mert eddig egyedül volt, a kicsi érkezett később a családba, szokja meg, hogy várnia kell. Ettől nem szeretem kevésbé a kicsit, de a féltékenység legfőbb oka az, hogy az idősebb gyerek háttérbe szorul a kicsi miatt, és nem érti, hogy mi történik körülötte, hiszen eddig első volt, aztán mellőzve van.


Az is fontos, hogy a kezdetektől be legyen vonva, lássa, hogy mi történik a pelenkázas vagy etetŕs alatt. Látnia kell, hogy mivel jár egy kisbaba. Neked nehezebb dolgod van, mert a nagy is kisebb, még nem mindent ért rendesen, de azért el lehet neki magyarázni, hogy egy kisbaba érzékenyebb stb.


Én igyekszem olyan időt tölteni a naggyal, amikor caak vele vagyok, és nincs ott a kicsi. Nehéz összehozni, dehavi 1 alkalom sikerul, amikor csavargunk, sütizünk, veszek neki párrucit, és beszélgetunk. Esténként pedig kozos játek van, mert a kicsi korán alszik.


Nem mondom, hogy nincsenek surlodások, mert mikor a kicsi az ölembe mászik, jon a nagy is,vagy a nagy elcsórja a kicsi játékait, de nem dobálja vagy utogeti őt.

2019. nov. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!