Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen "intelligens" meséket...

Milyen "intelligens" meséket ismertek?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, amelyek nem a mai "bugyuta" mesék kategóriába tartoznak, nem hülyeséget közvetítenek, hanem van értelmük, tanulságuk, mint például az Albert Barillé féle "Egyszer volt" sorozat és sokat lehet gyerekként tanulni belőlük.


Szeretném ha kicsit a tudományos érdeklődés irányába is terelne.

Bármilyen korosztály érdekel.



2019. nov. 30. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A Davinci learning csatornán igaz nem mesék hanem tudományos műsorok mennek gyerekeknek kísérletekkel stb. Érdemes lenne megnézni :)
2019. nov. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a Mi Micsoda? sorozatot szerettem nagyon (eredeti nyelven Was ist was?).
2019. nov. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A DaVincit támogatom. Én alsós koromban néztem sokat, később néha még a tanulásban is segített. :D
2019. nov. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hány évesnek? Mert ha 7-10 év körüli, akkor nagyon ajánlom az Ozmózis Jones-t. Igaz, hogy régi film, de iszonyú vicces, és az egészségre nevel. Akár kamasz korban is élvezhető, inkább családi film.
2019. nov. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]

nagyon szerettük a testvéremmel gyerekként...

2019. nov. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A DaVinci Learninget én is szerettem, de azt márbinkább ilyen 3.-4. Osztálytól.

Előtte a Varázslatos iskolabuszt néztem, ami ilyen tanító jellegű.

2019. dec. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én kisebb korban nagyon szerettema Thomas a gőzmozdonyt, mert nagyon kedves mese volt. Nagyon szerették a gyerekeim- és akkor volt nagy favoit, mikor ők kicsik voltak.

olyan 5-8 évesen nálunk a sün alfréd ment nagyon sokat- itt is mindig rejtélyeket oldottak meg- nagyon szerették a gyerekek.

2019. dec. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is nagyon szerettem a Mi Micsodát 😊
2019. dec. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!