Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves kislánynak mesekönyv...

5 éves kislánynak mesekönyv karácsonyra korai ajándék?

Figyelt kérdés
Akiknek ilyen idős gyermeke van mennyire szereti vagy igényli a mesélést? Sajnos úgy tudom a szülei nem nagyon mesélnek neki, csak eléteszik a laptopot/tabot és azon néz meséket. Gyerekként én imádtam, ha esténkét ilyen szép, képekkel teli könyvekből olvasott anyukám, de nem emlékszem hány évesen kaptam az elsőt. Attól tartok, hogy egy ilyen korú lánykát még nem köti le az ilyesmi. Viszont semmi más ötletem nincs, megköszönném, ha valaki tudna tanácsot adni! 🤗
2019. dec. 2. 15:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Az enyém 1 évesen kapta az elsőt, Boribont. Nem hiszem, hogy korai lenne 5 évesnek mesekönyvet venni, valami korának megfelelőt. Viszont mivel nem tud olvasni, ha a szülei nem olvasnak neki, akkor sok értelme nincsen.
2019. dec. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Van egy 14 éves nővére, aki szívesen mesélne neki esténként, de egyébként sokat vagyok én is vele. (az unokahúgom)
2019. dec. 2. 16:04
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
Dehogy. Szuper ajándék.
2019. dec. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Annak lehet mesélni, aki leül hallgatni.


Gyerekemnek fél évesen lett meg az első könyve, vízálló, sípoló, nagy gyümölcsök voltak belerajzolva, lapozgatta, rágta.


Szereti a könyveket nézni, hallgatni annyira nem, ha választhat inkább filmet választ.

2019. dec. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
Jó ajándék. Nálunk is olvas a 9 éves az 5 évesnek (persze nincs kényszerítve, és nagyon cukik olyankor:)). Magyar népmesék megy most a klasszikus Icinke-Picinkéből, de nagy kedvenc Bartos Erika: Brunó Budapesten, illetve a Mi micsodának sorozatnak vannak ennek a korosztálynak való könyvei.
2019. dec. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
23%
Hát ellenpéldával tudok csak szolgálni, a mi 5 évesünk utálja ha olvasnak neki. Csak a tv, laptop, tableten nézett mesék kötik le.
2019. dec. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
Simán jó, a két éves lányom is imádja a könyveket
2019. dec. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%
2 éves a fiam, lassan több könyve van mint nekem. Mindig minden alkalomra jut könyv (szülinap, Mikulás, Karácsony) de sokszor csak úgy is veszek neki, ha vmi érdekeset találok. Imádja őket. Ha van aki megszerettese megismertesse velük akkor nagyszerű ajándék. Ha csak porfogó lesz belőle, akkor letenném róla.
2019. dec. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

Az 5 éves fiammal beíratkoztunk a közeli könyvtárba, mert annyira szereti a meseolvasást, ill. a korának való ismeretterjesztőket. Születése óta része az únnepi ajándékoknak a könyv.


Ahogy a válaszokból is láthatod, változó, hogy melyik gyerek mennyire szereti a könyveket.

2019. dec. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%

5 és 2,5 évesek a lányaim és mindketten imádják a mesekönyveket. Karácsonyra is kapnak többet is.


Az egyik nagy kedvenc az Alma Magdi sorozat. Most jelent meg egy gyönyörű 34 mesés kötet. Próbálkozz vele, hátha bejön.

2019. dec. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!