Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Többgyerekes anyukák, ti hogy...

Többgyerekes anyukák, ti hogy szervezitek a napotokat?

Figyelt kérdés

Egy kisiskolás és két ovis gyermekem van.

Reggel 6.45-kor indulunk, délután 16.30-16.45 körül èrünk haza. Van, hogy hamarabb, mert párom épp nem dolgozik (több műszakban van), de ez a nagy átlag.


Kb. minden másnap főzök/főzünk ebédet másnapra, mert nincs étkezési lehetőség a munkahelyünkön. Vacsorákra igyekszem egyszerűbbeket kitalálni (rántotta, virsli, bundáskenyér, melegszendvics, vegyes zöldsègkarikák, csíkok tejberizs), de ez sem 2 perc.


A kisiskolásommal hálistennek nem sokat kell külön készülnöm, megírja bent a leckét, ügyes is.


És mégis: egy hatalmas kapkodásnak érzem az egész dèlutánunkat, szinte rögtön kezdjük a fürdéseket miutàn hazaérünk, és így is örülök ha 20.30ra ágyban vannak - de a kettő között mintha semmivel sem haladnék. Nem tudok leülni velük játszani kicsit, nem tudok én magam tornázni kicsit (ha igen, akkor csúszik minden), és állandóan szaladok a lakás után, tűzoltó jellegű takarításokat csinálok.


Biztos vagyok benne hogy valamit nagyon de nagyon rosszul szervezek:), de nem látom már a fàt az erdőtől.

Légysz írjátok meg, ti hogy csinàljátok, hogy tisztaság is legyen, gyerekek se legyenek elhanyagolva, ti sem, és kaja is legyen.:)

Ja, mielőtt valaki írnà, hogy van apuka is, igen, nagyon is sokat segít, de így sem vagyok ura a helyzetnek. Vagyis vègül is boldogulunk...csak épp nincs rend és tisztaság, nem játszok a gyerekeimmel stb.


Részletes napirendetekkel nagyon sokat tudnátok segíteni! Napi takarítás + sport is hova fér bele, stb.


Köszönöm.


2019. dec. 4. 05:05
 1/8 anonim ***** válasza:
8%
Most akkor te is dolgozol valahol?
2019. dec. 4. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

1-es, elég egyértelműen leírta, hogy igen.

Miért van ennyi funkcionális analfabéta?

Sajnos nem tudok segíteni, de érdekel, mert hamarosan nálunk is ez lesz (-1 gyerek).

2019. dec. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Addig nyújtozkodj míg a takaród ér.

Ha ez neked nem tetszik akkor változtass rajta. Mondjuk dolgozz csak 4 órát egy nap, vagy apuka dolgozzon 2 órával kevesebbet.


Èn 5 orát dolgozok de össze vissza néha délelött néha délután. Itthon is dolgozok még pár órát heti 1-2 alkalommal. Igazából a gyerekek elött 8-10 órát dolgoztam, de ahogy a gyerekek megszülettek tudtam, hogy ez nem fog menni. Férjem egy nagy cégnél manager és szárnyaló karrierje van. ìgy kérdés sem volt, hogy én amíg nem lesznek nagyobbak a gyerekek keveset dolgozom.


Mi 6:35-kor kelünk és 7:20-40 között indulunk iskolába(kérdés, hogy autóval vagy gyalog mennek a gyerekek). DE 14-kor jönnek már haza. Èn vagy akkor végzem vagy a férjem jön haza kb 16-17 körül. Ha én vagyok akkor a férjem 18-ra jön haza. Délután tánc, lovaglás, torna, barátnözés van.

Közös játék nagyrészt csak hétvégén van, de minden este valaki felolvas. (vagy a kisebbik lányom vagy én)

Mi közössen reggelizünk és vacsorázunk, itt megbeszélünk mindent. Este 19:30-20 között mennek az ágyba mi akkor közösen tv-t nézünk, nyáron a szomszédokkal sörözünk a kertben.

Férjem segít sokmindenben, de leginkább akkor amikor nekem dolgozni kell. De hajat is most és föz is.

2019. dec. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Ha én leírom, te elájulsz.

2 iskolás, 1 ovis.

Reggel vmikor kelek, kaját készítek, begyújtok, aztán ébresztem a népet. Autó, suliba lerakom őket, város másik végén oviba is lerakom. Utána bolt (a kicsi autista így igyekszem ezt nélküle rendezni)

Itthon főzök, kicsit dolgozok, és ebéd utánra megyek a kicsiért. Hazajövünk, eszik, meseolvasás alvás. Nekem van kb 2 órányi időm megváltani a világot.

Kedden és csütörtökön mégsem ennyi, mert akkor a nagyobb gyerekem hazajön és fél 3-kor visszük át a szomszéd városba tanulni. (ez az ő akarata). Onnan Fél 5-kor érünk haza, elmegyünk felvesszük a középsőt a suliba és viszem őket edzsére. 5-re hazaérünk kicsit játszok a kicsivel, vacsit készítek, majd megyünk a nagyokért Fél 7-re. 7-kor itthon vagyunk és jön az este, ami ugye szokásos, vacsi, fürdés, tanulás, alvás.

A többi napon annyi a változat, hogy 16-ra megyünk értük suliba, onnan visszük edzésre őket. De fixen minden nap 19-re vagyunk itthon.

Nekem még itthon vannak jószágok is.

Ilyen a hetünk, egy full rohanás örökösen, és akkor ebben még nem volt fix program vagy orvos vagy bármi.

Apuka külföldön. Fiaimnak minimum havi egy verseny, ami két napos általában. Akkor hétvégénk sincs.

Számomra a sport a rohanás :) Több nem fér bele. Takarításban meg nincs semmi rendszer, most épp a krétán a jegyeiket ültem le megnázni, közben a gyakorit is :) De épp ezt a szobát takaírtom, de nem sokáig, mert mennem kell orvosohoz.

Hát remélem elég részleetes voltam. Szerintem a rend+tisztaságon ne kattogj. Annyira úgyis tiszta a ház, amennyire kell. Maximalizmust félre lehet tenni . a két ovis kicsi még.

Jajj még kimaradt a heti két fejlesztő, ami elég hektikus,mert eddig délelőtt volt, de mostmár délután kell hordanom újra, ez megbeszélés tárgya,,,

2019. dec. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
A 3. válaszoloval érték egyet. 3 gyerek mellett teljes állásban dolgozni, úgy hogy esetleg még utazni kell, az ilyen.Ebbol a szempontból nem csinálsz semmit rosszul, de en belattam, hogy ez nekem/nekunk így nem jó, hiába élünk szukosebben de változtattunk, legalább míg a gyerekek ilyen kicsik.
2019. dec. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 6 órában dolgozok, busszal közlekedünk, és nincs időm már hazamenni, mert nagyjából fél óra múlva indulhatnék ki a nagyért a suliba. Inkább ilyenkor legalább az intézős-vásárlós dolgokat elintézem, az is valami.


Igen, tudom hogy le kell adni dolgokból, de sokszor érzem, hogy most nem örülnék, ha betoppanna egy ismerős és mondjuk kezet akarna mosni a fürdőben.:) nem tudom mások hogy csinálják hogy naprakészek és mindig ragyogó a fürdő és a konyha.

2019. dec. 4. 17:23
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szinte minden barátnőmnek van takarítónője, olyanoknak is, akikből nem néznéd ki és nem főznek. Vagy nem dolgoznak (munkahelyen).

Én 8 órában dolgozom, a fél órás ebédidőt is le kell dolgozni. Nincs bejárónőm, főzni rendszeresen kell, így 1 gyerekkel is azt érzem, amit te.

2019. dec. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%

Bár nekem csak 2 gyermekem van és még nem dolgozom.

5kor kelek férjemnek reggeli kávé, hajat mosok (rövid hajam van amot csudinklasszul elfekszem) reggeli a gyereknek. Ők is korán kelnek (így vannak beállítva) oviba indul@s előtt ellátom a csirkéket nyúlakat.

Leteszem a nagyon oviba után bolt hazaérek elaltatom a kicsit begyújtok. Rendet rakok megfőzők ( minden nap) a kicsi felkel legkésöbb 11kor, megetetem, fél 1kor megyek a nagyért hazaérünk leteszem a kicsit aludni. Ellátom megint az állatokat. Foglalkozom a naggyal. Felkel a kicsi játszanak vagy játszunk. Férjem 6kor ér haza vacsi fürdés ágy legkésöbb fél 9kor alszanak.

2019. dec. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!