Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Engednétek, hogy 9 éves...

Engednétek, hogy 9 éves lányotok hazajárós legyen?

Figyelt kérdés
Az iskolától 180 méterre lakunk egy kis faluban (az iskola mellékutcában van, nem a főúton). A házunk az iskola oldalában van, tehát az úton nem kell átmenni csak a járdán hazáig sétálni. 9 éves (3.osztályos) lányom rágja a fülemet, hogy a délutáni napköziből ő már egyedül szeretne hazamenni és nem kellene minket megvárnia délután. Én úgy gondoltam, hogy tavasztól megengedem neki. Lenne otthon egy dominókártyása telefon amin rá tudok csörögni és leellenőrizni, hogy hazaért e. Mi a véleményetek, vagy nálatok ez hogy szokott lenni?

2019. dec. 16. 10:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Ebben az esetben engedném, nagyon szerencsés helyzet, hogy az úton sem kell átmennie.
2019. dec. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
38%

Üres házba? Nem.

Ha van otthon valaki, és ha kellően megbízható, akkor igen. DE alapfeltétel, hogy HA egyszer is bent felejti a cuccát a suliban, amiből tanulni kell, vagy nincs felírva a házi feladat és ezért nem tudja megcsinálni, akkor lőttek a hazajárásnak.

Az én 9évesem ezért nem mehet haza (mamához, tehát várnák a lakásban, szintén kb 200 méterre a sulitól), mert ahányszor bepróbálkoztunk vele, mindig én mentem utána be a suliba összeszedni a kimosni való tesicuccát, éthordóját, olvasókönyvét, stb.


Szóval most úgy vagyunk, hogy 2-3 hetente 1x hazamehet (mamához), és egyelőre ez elég.

Majd felsőben lehet hazamenni egyedül üres lakásba. Addig pont jó neki a napközi, ahol gyerekek között van felügyelet mellett és esélye sincs mondjuk a tévé elé bekockulni, mire hazaérek. lesz még erre bőven sok éve.

2019. dec. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%

Persze, én is egyedül jártam haza ennyi idősen. Lehet mondani, hogy más világ volt, de ebben a témában szerintem lényegtelen. Vigyázzon magára, ne beszéljen idegenekkel, egyenesen haza jöjjön, ha az van megbeszélve.

De a telefont nem otthon tartanám, hanem odaadám neki, legyen nála inkább a táskában.

2019. dec. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%
Igen
2019. dec. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
41%
Komolyan, mindenki engedné, hogy egy 9 éves egy üres házba menjen haza suli után? Itt nem a távolság meg az úton átmenetel a lényeg, hanem hogy ha hazaért, telefonálnia kell anyának (aki ezek szerint még nincs otthon) vagy vice versa, hogy minden rendben van...
2019. dec. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Elém a drága nagymamám jött mindennap, amikor általános iskola alsó tagozatába jártam. Kivéve néhányszor, amikor nem ért oda időben, vagy máshogy alakult, elengedtek minket előbb, vagy hasonló, őszintén szólva már nem igazán emlékszem, hogyan működtek a dolgok általánosban, régen volt nagyon. Azt mindenesetre tudom, hogy ilyenkor vártam általában egy kicsit, aztán elindultam hazafelé. Volt, hogy mamával félúton találkoztunk, volt, hogy hazaértem gyakorlatilag egyedül. A távolság az nagyságrendileg hasonló volt, mint nálatok, kb. 250 m, de az én esetemben ez egy megyei jogú városban történt, és az megteendő utat átszelte egy kétszer kétsávos főút, jelzőlámpa nélküli átkelővel. Ennek ellenére sosem volt semmi probléma, mindig nagyon figyeltem. Szóval a helyedben én valószínűleg hagynám a lányodat egyedül hazamenni, de persze te ismered, te tudod, mennyire körültekintő és megbízható.


34/F

2019. dec. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Tanácstalan vagyok. Cuccotthagyással nem lesz gond, most is egyedül szedi össze a cuccait, én soha nem ellenőrzöm, de még soha semmit nem hagyott ott a suliban. Nem ebéd után gondoltam, hogy hazamenjen, hanem napközi után. 15:30ig van a napközi, utána mehetne haza (korábban nem is tudna mert zeneiskolába is jár ott helyben). Legkésőbb fél 5-re hazaér az egész család. Szóval max egy háromnegyed órát, órát lenne egyedül otthon.
2019. dec. 16. 10:37
 8/20 anonim ***** válasza:
84%
És amúgy elvan max egy órát egyedül? Szoktátok rendszeresen magára hagyni ennyi időre a házban?
2019. dec. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
14%
Én nem engedném. 9 éves, ne legyen egyedül. Mi 9 évesen egyedül jártunk haza biciklivel az öcsémmel, marha messze volt az alsó tagozatos iskola, de ez csak azért vokt, mert a napközi nem tartott addig, amíg anyám hazaért a munkából, fél 6 - fél 7 között... Így kénytelenek voltunk hazamenni egyedül. Szerintem majd ha felsős lesz, járjon haza egyedül, addig pedig az a másfél óra is veszélyes lehet otthon, ha más nem, én magamról tudom, hogy amint haza értünk, beültünk a TV elé...
2019. dec. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Szokott egyedül maradni, de nem hosszú idegi, max egy fél óra amíg elszaladok tesóért edzésre vagy a boltba. Az nem baj ha leül a TV elé, ennyi kikapcsolódás neki is jár. Reggel 7-től délután fél 4-ig állandó tanulás, különórák, zenesuli. Komoly, felelősségteljes kislány, de ettől függetlenül nem merem még olyan bátran egyedül hagyni. Bár nevelném kicsit az önállóságra, a mai gyerekek annyira el vannak kényeztetve szerintem. Anno alsóban már egyedül jöttünk mentünk a suliba tesómmal, pedig kisvárosban éltünk nem is falun. Nem tudom mi a helyes.
2019. dec. 16. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!