Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvérféltékenység hozhat...

Testvérféltékenység hozhat elő átmeneti autisztikus tüneteket egy 2,5 éves kisfiúnál? Vagy keressem fel a pedagógiai szakszolgálatot?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul viseli,hogy megérkezett a tesó.Az első 2hónap viszonylag jól telt,de most kifordult magából,hisztis,dühöng.Éjszaka felszínesen alszik,napközben pipiskedik néha és hajlamos tikkelni is.Egyébként nagyon értelmes kisfiú,mindent megcsinál,csak nem lehet sokáig lekötni.Fejlesztésre járunk vele ,mert sokat csetlik botlik és a beszéde is csak 40-50szóból áll.
2019. dec. 20. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hol itt az autisztikus tünet?

Sehol.

Belépett a dackorszakba. Kicsit később mint az átlag.

2019. dec. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszt!Remélem csak tényleg ennyi.Az aggodalmam igazából azért van csak,mert születésekor a köldökzsinóron volt csomó és a kisfiam nyakán is 2x .Említették a kórházban hogy lehet idegrendszeri elmaradása később.
2019. dec. 20. 10:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a testvérféltékenység az oka. Az én kisfiamnak is voltak autisztikus tünetei, később ADHD és idegrendszeri éretlenség diagnózist kapott. Neki is van kistestvére, de már a kistesó születése előtt is voltak furcsaságai. Az okokat is sikerült felderítenem. A testvérféltékenység ebben a korban szinte kivédhetetlen, pici még és nem érti, miért nem foglalkozol vele annyit, mint korábban. Ha aggódsz, elviheted kivizsgálásra, de lehet, hogy még korai. 40-50 szó teljesen oké szerintem, a felszínes alvás sem utal autizmusra.
2019. dec. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm,akkor várok még tavaszig,ha addig nem áll be változás a TSMT-től sem.

Terhességi diabéteszem volt,úgyhogy lehet esély ADHD kialakulására is.Pont a Moro reflexe nem épült le 6 hónapos koráig,ami utalhat már erre.

2019. dec. 20. 15:07
 5/7 anonim ***** válasza:
A Moro-reflex megmaradása a császározás miatt is lehet. Nem tudom, te hogy szültél.
2019. dec. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szia! Igen,császároztak a köldökzsinór miatt!
2019. dec. 21. 09:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia mi lett veletek azota?
2021. dec. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!