Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális ha a kisgyerekes...

Normális ha a kisgyerekes párok ennyit veszekednek?

Figyelt kérdés

A szomszédunkban 2 pici gyerek van és nagyon sokat veszekednek a szülők és szinte minden nap sírnak a gyerekek.Mi is gyermekvállalás előtt állunk és félek, hogy nehogy mi is így járjunk, hogy megromlik a kapcsolatunk.

Vagy ez normális?

Máshol is ez van ahol kisgyerekek vannak?



2020. jan. 2. 18:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
A 2 pici gyerek sajnos normális, hogy "sokat "sír. Az ok minden IS lehet. Amúgy mi is veszekszünk a gyerekeken... Banális dolgok miatt. De nem a gyerekek előtt és ettől függetlenül nem mondanám, hogy megromlott a kapcsolat. Ugyan úgy szeretjük egymást, csak sajnos pl amikor nem alszunk ingerlékenyek vagyunk és van h nem úgy szólunk a másikhoz stb
2020. jan. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

hát én igazából azt sem tudom, hogy ők pl egymással veszekednek e vagy a gyerekekkel vagy mi történik tulajdonképpen nem is érdekel, csak mindig megijedek, ha arra gondolok, hogy ha nálunk is gyerkőc lesz , akkor ezek mindennapos dolgokká válnak majd..a sírás, a hiszti stb...

ne értsetek félre, szeretnénk mi is babát, de annyira megijeszt amikor látom, hallom, érzékelem hogy sokan idegesek , fáradtak, a gyerekek meg csak sírnak , hisztiznek, üvöltenek.

Ez tényleg ilyen a legtöbb kisgyerekes családnál vagy mindenkinél más?

Annyira megijeszt amikor karikás szemű nőket látok , akik panaszkodnak, hogy alig alszanak ki vannak készülve és én nem tudom, hogy fogjuk e bírni ezt az édes terhet úgy, ahogy kell.

Félek, hogy én mi is csak fáradt, kialvatlan, ingerült szülők leszünk és ezt nem szeretném...:(

Megijesztenek a példák körülöttem, miközben anyukám mindig áradozik róla, hogy milyen jó volt amikor kicsik voltunk, meg mennyire szeretett babázni stb stb..

Nyilván mivel gyermekvállalás előtt állunk, ezért jobban érdekel a körülöttem lévő családok élete és na..hát talán nem szégyen, de bevallom be vagyok rezelve...

2020. jan. 2. 19:01
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
Nem gondolod, hogy egy kicsit furán fókuszálsz? Baromi sokan élnek a bolygón és sokféleképpen viselkednek, akár van gyerekük, akár nincsen. Nem érdemes így általánosítani és ahogy elnézem magadat is jól összezavarod vele.
2020. jan. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

biztos igazad van hasonló...tényleg butaság a részemről.

nem tudhatja senki, hogy belőle/belőlük mit hoz ki egy gyermek vagy több gyermek.. erre valószínűleg nem lehet felkészülni, ahogy azt sem lehet előre tudni, hogy kiből mit hoz ki .

2020. jan. 2. 19:41
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem is elég megszokott, hogy a gyerekek sírnak,hisztiznek.Nekem 2 éves a lányom, ma azért üvöltött mintha nyúznám, mert fel kellett öltözni rendesen mielőtt kimegyünk, bejövetelkor meg azért mert bemegyünk.Ha a szomszédok hallották tuti keresték a gyámügy számát..Üvölt és hisztizik hajmosás közben, hogy nem csak ül a fürdőkádba és játszik,hanem mosakodni is kell.Üvöltés van a fogmosásból.Közelharc a pelenkázásból.Simán dackorszakban vagyunk, neki fontos

ez a fejlődési lépcsőfok, nekünk meg marha idegesítő megélni:D

Éjjel pedig még mindig ébred párszor úgyhogy 2 éve nem volt éjszaka amit végigaludtunk volna.Nyilván ez látszik rajtunk szülőkön is.Ebből vannak morgások,beszólogatások és kisebb nézeteltérések.Tény, hogy nem a gyerek előtt veszekszünk.Meg az is, hogy ettől még szeretjük egymást,nem ment tönkre a kapcsolatunk, nem készülünk válni sem:D

Az sem biztos ,hogy te így jársz.Vannak nyugisabb gyerekek is.Bár nyilván ott is vannak korszakok amiket egyszerűen csak túlélni lehet.Ha valóban jó a kapcsolatotok, ha jól ismeritek egymást akkor pár vita miatt nem fogtok egymásra más szemmel nézni és nem múlnak el egymás iránt az érzéseitek sem.

2020. jan. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, ez megnyugtató válasz volt..:)
2020. jan. 2. 19:55
 7/18 anonim ***** válasza:
2 fiú gyerekünk van, reggeltől estig marják egymást, pedig nagyon szeretik is. Ha épp nincs itthon az egyik, a másik alig várja, hiányzik neki. Viszont rengeteg hiszti, sírás, persze mindig anya tegyen igazságot, amitől már Budha is kikészülne. Igen néha a párommal összekapunk, de ettől nem romlott meg semmi. Sőt, nálunk erősödött és minél nagyobbak, annál nyugisabb már otthon.
2020. jan. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

😃

Nős, a kölykök már csak ilyenek. Honnan veszed hogy a szomszédoknak megromlott a kapcsolata?

Ilyen a kisgyerekes lét, bár többnyire inkább időszakok vannak, hol jobb, hol rosszabb. Nálunk pl. 3gyerek van, valamelyik mindig ordít valamiért. És van, hogy én is csatlakozom, mert nem bírom hallgatni a folytonos nyivogást. A férjem dettó. De ez nem jelenti azt, hogy nem szeretjük egymást, vagy a gyerekeket.

Anyukádnak meg az idő megszépítette, hogy ti is voltatok vásott kölykök!

2020. jan. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Mi imádjuk egymást a ferjemmel, de rengeteget veszekszunk, bármin, mindenen. 3 kicsi gyerekünk van, de a gyerekek előtt is ugyanennyit veszekedtunk, nemrég költöztünk mert épül az új házunk, a mostani szomszédaink nem tudhatják, hogy mi mindig ilyenek voltunk.


A gyerekeken, gyereknevelésen, gyerekek kapcsán nem szoktunk veszekedni.

2020. jan. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Hasonlóan látom, mint 5. és 7. válaszoló.

Sokszor a sírás oka az, hogy délután nem bírtak elaludni (hiába lettek lerakva), és estére túl fáradtak. Ilyenkor minden baj, az is, ha van rajtad sapka, az is, ha nincs.

Sírhatnak még attól is, hogy este be kell fejezni a játékot, mert vége a napnak, sírhat azért, mert a másik hozzányúlt a játékához, sírhat azért, mert a társasjátékban ő veszített stb. stb.


Amúgy meg, amikor vidámak és aranyosak, nem tudsz betelni velük. És szerencsére sok-sok ilyen pillanat is van.


A szülők egymás közti veszekedésének több oka lehet: kevés idejük van kettesben lenni, mindketten fáradtak, emiatt a szex is ritkább és kevesebb öröm van benne. Ütközőpont lehet a gyereknevelés is, hogy egy adott helyzetben egyikőtök engedne valamit, a másik meg nem. Mindehhez hozzájönnek a normál együttélésbeli konfliktusok, amik a gyerekvállalás előtt is megvoltak.

2020. jan. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!