Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknél nagyobb testvérek...

Akiknél nagyobb testvérek között a kor különbség, nálatok is vannak ilyen gondok?

Figyelt kérdés

7 év van köztük. A nagy 9 éves a kisebb most lesz 2.

Nem tudok ketté osztodni. Alig tudom lefoglani a kicsit, amíg a nagynak segítek a háziban, vagy éppen felmondja a tananyagot.

Alig van közös program ami mind a kettőnek jó.

A nagy már sok mindenben önálló, a kisebb úgye még nem. Úgy érzem a kicsivel mindent újra kell nekem tanulni. A lányomnal 23 éves voltam amikor született, a fiamnal 30, most 32 vagyok férjem 45, úgy érzem túl öregek vagyunk már egy ilyen kisgyerekhez.

Más is küzd hasonló gondokkal, gondolatokkal?


2020. jan. 9. 12:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
71%
Hát, nem leszek nagy segítség, de pont az ilyenek miatt van a 3 gyerekem között 4 és fél év összesen... Öcsém 11 évvel fiatalabb, lényegében mindketten egykék vagyunk.
2020. jan. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
63%
Igen, nálunk is emiatt jöttek szépen sorban, 4-en 5 év alatt. Nekem a legnagyobb öcsém fiatalabb 7 évvel, hát ég és föld vagyunk, a kisebbekkel meg még inkább.
2020. jan. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
84%

2 nővérem van, az egyik 11 évvel idősebb. Mintha nem is lennénk testvérek...

Nem vagy idős a kicsikhez, csak nyilván a nagyobbak már kényelmesebb az élet.

Valószínűleg a nagy korkülönbség miatt nem fognak nagyon közel állni egymáshoz a gyerekek. De ez azért nem nagy tragédia

2020. jan. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Már vissza tudjuk csinálni. Ebből kell kihozni a legjobbakat.

Mire a nagy 8.os lesz a kisebb akkor kezdi az első osztályt, ez is egy nagy félelmem.

Nem baj megoldjuk

2020. jan. 9. 13:33
 5/27 A kérdező kommentje:
Már nem tudjuk akart lenni
2020. jan. 9. 13:33
 6/27 anonim ***** válasza:
60%

Mi is pont ezért kevesebb mint 2 év korkülömbséggel terveztük a gyerekeket. Nekem 4 évvel idösebb a bátyám de soha nem volt jó kapcsolatunk.

Anyám szerint azért mert a bátyámat mindig elvitte nagyanyám mikor kicsi voltam, és végül is csak mellék szereplö volt az életemben. Ugyan ez volt aztán mikor bátyám barátai jöttek én meg csak 3 éves voltam. Hagyad már a nagyfiukat te nem vagy oda való...


Talán ami fontos, hogy mindkét gyereket vond be a másik életébe. 9 évesen már elég nagy, hogy a kicsi körül segítsen és bízz meg benne, hagyd rá a gyereket míg kiteregetsz, vagy míg fözöl ö vigyázzon rá...

2020. jan. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
38%

öregek nem vagytok, semmiképp sem, mondjuk nagyobbal kicsit kitoltatok (bocs)

nem lehet kicsit lepasszolni arra a pár órára, amíg nagobbal tanulsz, segítesz, beszélgetsz? apa, nagyi, szomszédnéni? főleg mert csóró kölyök egész nap suliban, te gondolom kicsivel még otthon (?), aztán mikor nagy hazajön, csak azt látja, hogy egész nap a kicsivel voltál, és most se övé a teljes figyelmed.

különösebb testvéri kacsolatra meg ne építs szerintem, köztünk csak négy év van az öcsémmel, de felsős volt, amikor először érdemben tudtam vele mit kezdeni, mostmár jó barátok vagyunk (21-17), de ez egy viszonylag új állapot.

2020. jan. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Szoktak együtt játszani, nem sok mindent, labdazni, birkózni, szaladgálni kb. ennyi.

A lányom szokta öltöztetni, etetni, orrát meg törölni ha éppen beteg. Anyaskodik felette.

2020. jan. 9. 14:03
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Amit írsz, az a lehető legjobb, amit ebből a helyzetből ki lehet hozni. Sajnos ennél a korkülönbségnél nincs nagyon közös érdeklődés.

Én 11 voltam, amikor a húgom született, hát, a saját gyerekem pelenkázásával biztos nem lesz gondom, annyit mondhatok. Mi a húgommal felnőttként találtunk egymásra, de azóta imádjuk egymást, együtt szoktunk nyaralni és mindent megbeszélünk.

2020. jan. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
93%
Amíg a naggyal tanulsz addig a kicsi nézzen mesét, ebben a korban már egy 20 perces mese megengedhető. Vagy ekkor játszon azzal a játékával, amelyikkel legjobban szeret. Esetleg addig apuka foglalkozzon vele. Magát a tanulást a nagy már maga is meg kell hogy tudja oldani. A kikérdezés meg nem tart soká. Arra mindenesetre mindig legyen időd, hogy a naggyal legyenek közös programjaitok kettesben.
2020. jan. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!