Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni, ha nagyon...

Mit lehet tenni, ha nagyon keveset iszik?

Figyelt kérdés

Kislányom 3,5 éves, és nagyon keveset iszik.

Van olyan nap, hogy SEMMIT, csak tejet. Könyörgök neki, kínálom többfélével, de sokszor nem kell neki semmi.

Van/volt valaki hasonló helyzetben? Mit lehet tenni, hogyan lehet rávenni, hogy igyon?



2020. jan. 9. 19:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Tudom nem a jo megoldas de a boltban o valaszthatta ki mit iszik.

Szivoszalasakat imadta

2020. jan. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A semminél minden jobb megoldás, mi is szoktuk így, de van, hogy iszik belőle valamennyit, és odaadja a nővérének, mert "már nem kell" :/ Sokszor gondolkodom, hogy éppen nem ízlik, amit adok, de gyakorlatilag a teán kívül (azokat nem issza egyáltalán) nem az ízzel van baj, szörp pl egyik nap jó, másik nap ugyanaz már nem :S

Tej meg szinte minden mennyiségben, ami szintén tudom, hogy nem jó, de igényli.

2020. jan. 9. 20:04
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Leves, gyümölcs? Én sokszor ezzel helyettesitem az ivast
2020. jan. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Levest általában megeszi (lé + tészta, mással nem), gyümölcsből csak banán (narancsot szoktam csavarni vaníliás tejbegrízbe, máshogy azt se.)
2020. jan. 9. 20:15
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Ez a kerdes engem is erdekel,mert a 2 evesem sem akar inni.Mindenfele praktikat bevetek pl.: nezhet addig meset (mikor itthon vagyunk) tudom nem jo megoldas,de ha nem iszik eleget,akkor nincs szeklet vagy tul kemeny.En sem tudom mit kezdjek vele.
2020. jan. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Vízre át kell szoktatni, és kortyonként adni neki pl kubus palackból. Nálunk ez így megy, bár az én lányom MÁR magától iszik. Szintén 3.5 éves.

Mivel baj van a veséjével, mi elmagyaráztuk neki, hogy a "kubuvíz" kell a pocaknak. Volt időszak, hogy kiskanállal adtam neki, annyira nem ivott!

2020. jan. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
Versenyivás, nálunk ez jött be. Amikor tudom, hogy időszerű lenne innia, főleg egy betegség során/után (ilyenkor óránkent próbálok belediktálni legalább egy pár kortyot, jó esetben egy decit), magamnak is töltök, és egyszerre kezdjük az ivászatot. Élvezni szokták a gyerekeim. Így szinte észrevétlenül lemegy egy pár deci, persze, ahogy telik az idő, egyre kevesebb a lendületük, de legalább a reggeli órákban lemegy az a pár deci, amikor még frissek, lelkesek.
2020. jan. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk bejott az, hogy feles pohárból iszunk mind és koccintunk
2020. jan. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket, kipróbálom őket, valami hátha bejön :)
2020. jan. 10. 10:08
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk általában nem volt gond az ivással. Amikor többet kellett innia, de nem kivánta - a ropis cselt vetettem be- a sós, szárazra többet ivott. Tudom nem egészséges megoldás.

Ha nálatok a tejet issza, akkor higítsd a tejet vagy másfeleset vagy magtejet (kókusz,mandula,zab). Nálunka tápszerről igy szokott át a vízra (igen, állandóan tápszert ivott volna a rendes ételt mellőzve), aztán szépen evett utána és a vizet a mai napig szivesne issza (7 éves). A gyerekek szeretnek szívószállal inni, játékosan koccintva, játékpohárból. Viszont rendszeresen eszik negyed kígyóuborkát és egy pritaminpaprikát csakúgy - szerintem abban is elég folyadék van. Ha nálad levest eszik lehet hogy nem is kiván többet...

2020. jan. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!