Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek gyakran beteg az...

Akinek gyakran beteg az óvodás gyereke és dolgozik mellette hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Még nem dolgozok, de már keresem. Viszont félek mi lesz így ha lesz munkám ugyanis a kiscsoportos kisfiam egy hetet jár egy hetet itthon van így felváltva. Hiába adom neki a C meg D vitamint meg immunerősítőt, ugyanúgy elkapja a torokgyulladást meg általában én is.

2020. jan. 13. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Ez nem a csak a te problémád, hanem a férjeddel a közös problémátok.


Mikor az enyémek ilyen picik voltak otthon maradtam még és habár volt egy kicsi otthoni munkám, és kerestem egy kis zsebpénzt, de konkrßetan pont a gyerekek miatt nbem mentem vissza teljes munka idöre. A férjem ekkor építette a karrierjét, nem tudott a munkahelyéröl hiányozni, de már akkor megigérte, hogy eljön az én idöm is.

Most a gyerekek kisiskolások, és önállóak, így kibövítettem az itthoni munkámat, és egy másik céghez is bejárok dolgozni minden héten párszor.

DE közösen a férjemmel oldjuk meg a gyerekeket. Mikor délután dolgozom, vagy este akkor ö otthon marad vagy homeofficeba vagy úgy csinálja a napját, hogy amikor a gyerekeket vinni kell ott legyen.


Ha te is 8 órában mész vissza dolgozni, akkor egyszer a férjed egyszer te maradsz otthon.

2020. jan. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%

Táppénz.

A munkáltatód is tisztában van azzal hogy milyen egy kisgyerek, ha közösségbe kerül.

2020. jan. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon megoldhatatlan volt akkor tp.

A férjem folyamatos(műszakba) jár. Így mikor délutánis volt én 4re mentem melózni és délben eljöttem. Ha éjszakás délelőttös volt, akkor du 4re mentem éjfélig.

Éjszakásban volt gondunk, az maradt tp.

Szerencsére csak az első fél év bölcsi volt necces, utána nem volt beteg csak 1x, majd az első ovi évben 3x.abból 1x bárányhimlős.

De a kolleganőm bizony nagyon sokat van tp. Folyton beteg a lánya, a férje pedig kamionozik.

Már nagyon nehezményezi a főnökség a hiányzásat (tényleg 1,5 hétig jár aztán 1 hét otthon) és ezt már egy éve. Nem javult náluk a helyzet az idő során

2020. jan. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos ezen az időszakon át kell esni, nem lehet megúszni egy kis vitaminozással.


Nálunk:

1. táppénz

2. apuka táppénz vagy home office (mindig az marad otthon akinek épp kevésbé húzós a munkahelyén)

3. nagymama (100km-re és még aktív, de vészhelyzetben be tudott pár napot ugrani).


Nagyon más lehetőséged nincs.

2020. jan. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy kiscsoportos és egy nagycsoportos lanyunk van. Általában home officet szoktunk kérni, ha betegek. Egyszer én, egyszer a férjem. Mama is vállal 1-2 napot ha kell. Persze ez csak akkor működik ha egyszerre csak az egyik beteg. Egy gyerek mellett még lehet ugy-ahogy melózni otthon.

Ha mindkettő beteg akkor szabit szoktam kivenni vagy tappenz és úgy maradok otthon.

Őszintén szólva ritkán betegek, sose volt olyan ha 2-3 napnál többet voltak itthon.

2020. jan. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1 gyerek van. Táppénz, v apa v én, de általában én. Egyik mama messze, a másik még dolgozik, nem nagyon van segítségünk. Az én cégem hála az égnek nagyon toleráns, nem igazán teszik szóva ha táppénzre megyek, sok helyen már mentem volna a levesbe. Most várom h anyum menjen nyugdíjba, utána könnyebb lesz, tud kicsit segíteni. Addig sajna máshogy nem megy.
2020. jan. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!