Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis/iskolás korban mennyire...

Ovis/iskolás korban mennyire komolyan tanítják a torna szakköröket?

Figyelt kérdés

Ha komolyan szeretne foglalkozni a lányom ezzel, vmi speciális tanfolyam kell?

A tanfolyam amire jár elég komolytalan most egy másikat néztünk meg, csak nézőként, elég lehangoló.

Úgy érzem csak a pénzre mennek, az anyagot nem tanítják meg rendesen, a gyerekek össze-vissza csinálják és mennek tovább másik gyakorlattal.

Ez normális?


2020. jan. 14. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Nalunk ugyvolt hogy ha jártál szertornara, gimnasztika, röplabda kosar (szóval bármi iskolai de inkább a szer és a gimnasztika)

Akkor mehettel tovább testnevelesi fosulira, gimibe stb.

Mindenkepo kell hozzá valami kulonsport( legalábbis nálunk így volt és mem vagyok öreg mert 23 vagyok.)

2020. jan. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A kérdésem nem erről szól bocsi.

Nem az hogy mire járjon hogy főiskolára mehessen később. Ez még nem érdekel.

Hanem milyen tanfolyamok amik komolyan is veszik a tanultakat nemcsak leadja az órát.

2020. jan. 14. 22:06
 3/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Melyek azok az órák?

Hát ha komolyan érdekli a tesi mennie kell külön órákra........ Amúgy melyik város és hány éves a gyermek?

2020. jan. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ovis gyereknél nem fogják komolyan venni. Itt még csak az a lényeg, hogy megszeresse a mozgást. Alapvetően ha bármit komolyan szeretne csinálni különórára kell járnia.
2020. jan. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne tudni mennyi idős a gyerek. Sport terén nagyon nem mindegy hogy egy négy éves ovisról vagy egy nyolc éves iskoláról beszélünk. És jó lenne tudni melyik az említett sportág, mert nem mindegy hogy kézin tanul szerinted felületesen egy bizonyos taktikát vagy úszáson megtanulja a gyors kartempóját, de a lábtempót mar nem veszik hozzá.

Összességében még azt tudom mondani, hogy az óvodai, kisiskolás korú sport arról szól, hogy a gyerek megszeresse a rendszeres mozgást (nem az adott sportot, egyáltalán a testmozgást), ezen túlmenően hogy az adott sportot is megszeresse, majd megtanulja a sportág alapjait. Nem úgy, hogy beleverik, hanem valami játékos módszerrel. Na most ez a folyamat kívülállónak tűnhet bohóckodásnak de szerintem meg elég fontos. A másik, hogy ez, hogy komolyan szeretne vele foglalkozni eléggé kérdéses mit takar. A továbbtanulás meg messze van, ahogy említetted, a versenyzéshez lehet meg fiatal, főleg ha óvodás korú. Amúgy sem lehet cél szerintem, hogy a gyerek élsportoló legyen, mert ez kb olyan mintha eldöntenénk egy háromévesről hogy orvos lesz. Szerintem járhatok oda, ami a lanyodnak tetszik, ahol jól érzi magát a közösségben, ez legyen az elsődleges szempont, aztán kérdezz rá ha úgy alakul, hogy más gyerekek az adott helyről szoktak-e versenyre járni, van-e erre lehetőség, milyen kilátásai vannak a gyerekednek, stb

2020. jan. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Gondolom szertorna, fit kid vagy valami hasonló tornarol van szó,

Az én 7 éves lányom kiscsoportban balett el kezdte, középsőben váltott fit kid re.

Most elsős korcsoportot ugrott, most készülnek versenyre.

Először is megkerdezem az edzőt mit lát van e értelme ha versenyezni akar(nem fog hazudni millió gyerek van aki befizeti a díjat)

Korcsoportot csak tehetséges gyereket ugrasztanak, versenyre azt viszik.

Legalábbis nálunk, a verseny csapat változó koru attól függőben mit tudnak.

2020. jan. 15. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tesi tagozatot nézz, ha sulisat akarsz, egyesületi különórát, ha magánt szeretnél profin.


Van tesire specializálódott ovi, akik csapatversenyeken, ovis olimpián meg ilyeneken indulnak, kitartóan futnak, pontosan dobnak, szépen dolgoznak együtt.


Nálunk a tesi tagozatosok részt vesznek futóversenyen, kötélmászóversenyen.. Ha a tanár valamit rendesen, versenyszerűen sportolt korábban, pl nálunk szertorna volt, akkor nagyon oda fog figyelni a nyújtott lábra, részletekre, szép érkezésre.


Rsgnél alsóban versenyek voltak, tornadressz, kellékek, ugyanez a suli által szervezett aerobikon is..


Lehet, hogy csak rossz helyen laktok, egy korábbi sportoló sem tesitanár arrafelé, vagy csak a futottak még kategóriások azok ott..


Itt 20 éve is durva volt, most lányom korcsoportjánál is van ovi, ami rendszeresen minden versenyt megnyer. Szerencsére nem oda járunk.

2020. jan. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Alsó általános korú, 8-10 éves gyerekről van szó. Nem akarom versenyeztetni, csak ha már 10ezren felül elkérnek akkor várna is ezért valamit az ember. Ez olyan nagy kérés? Sokszor csak fél óra, ez nem elég csak arra hogy unatkozó gyerekeket elfoglalják. Nem hiszem hogy pl szertornát, gimnasztikát felsőben kellene elkezdeni. Magántanárhoz kell járatni hogy ne csak átmozgatás legyen?
2020. jan. 16. 06:10
 9/9 anonim ***** válasza:

Sportegyesületet keress.

7 éves a lányom, tavaly szeptemberben kezdte a tornát, és már abban az évben is ment volna versenyre, de diákigazolvány hiányában nem mehetett. (Még ovis volt)

Idén folytatta, decemberben volt a körzeti verseny, most a megyei. Igaz, még csak talaj és ugrás a versenyszám, de nagyon élvezi. Heti 2*2 óra edzés, és egy óra tánc van kijelölve kötelezőnek. (A tánc a szépítés miatt, illetve hamarosan kezdheti a fitkidet, és ott sokat számít.

Havi 5000 a díja, plusz a ruhák, dresszek, utazás, ha kell, stb.

2020. jan. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!