Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megoldható a problémám vagy...

Megoldható a problémám vagy engedem el?

Figyelt kérdés
Májusban lesz 3 éves a fiam, kisebb korában nagyon szerettem vele ide oda menni, de mióta dackorszakos, nem merek kettesben elindulni vele, apával is botrányos szokott lenni. A probléma abból adódik, hogy ha babakocsiba rakom, ordít, hogy vegyem ki, ha kiveszem, elszalad. Ha sétálva megyünk, kezemből tépi ki a kezét,ha elengedem elrohan, ha nem engedem, leveti magát a földre. Így képtelenség bárhova is, menni... Mit lehet tenni? Saját dolgaimat sem tudom ez miatt intézni, mert nincs kire hagynom, ha viszem, akkor meg a fent leírtak miatt nem tudok intézni semmit.
2020. jan. 16. 13:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
55%

Esetleg, ha megneveled?

Az én 2,5 éves kisfiam jön velem minden ügyet intézni. Szépen sétál velem kézen fogva. Babakocsi 1 éves koráig volt. Aztán mikor megtanult járni, tanítva lett rá, hogy mindig fogni kell a kezem, ha sétálunk. Boltba bemegyünk megbeszéljük 1 valamit választhat, kiválasztja berakja a kosárba mellettem van, kifizetjük megvár együtt kimegyünk.

Próbáld te is tanítani rá, hogyha nem fogja a kezed, akkor jön a sok autó és elüti.

2020. jan. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
66%
midnekepp neveles es szukseges szigor.ne a gyerek diktaljon hanem te.es lehetoleg apaval egyforman.
2020. jan. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Tök jól hangzik, hogy neveljem meg, de tudnátok gyakorlatias tanácsot adni, hogy mégis mit tegyünk? Már azon is gondolkodtam, hogy talán valami mentális gondja van a gyerekemnek, de eddig sokan azt mondták, hogy dackorszak. ☹️ Szigorú vagyok és következetes, apa is teljesen együttműködő. Elveink megegyeznek. Ennek ellenére ez nem eredményezett egy jól nevelt gyereket. El van neki mondva szép szóval. Szabályok vannak felállítva. Pl, ha nem ülsz a bevásárlókocsiban, akkor kimegyünk, és úgy is van elsőre, ordít látszik rajta, hogy bánja, hogy ki kell menni, ennek ellenére következőleg és újra és újra lejátsza, mintha nem tanulna belőle. Pozitív motivációt is próbáltuk nem egyszer, rövid ideig lehet fenntartani vele az érdeklődését,majd ugyanúgy visszatér a számunkra nem elfogadható viselkedéshez.
2020. jan. 16. 13:35
 4/22 anonim ***** válasza:
37%

Már rég megkellett volna nevelni. Ez nem a dackorszak hibája.


Az én lányom 2 éves, tudja nagyon jól, hogy otthon lehet örjöngeni, hisztizni a semmiért, de emberek között azt várom el, hogy viselkedjen.


Nem akkor tanítottam, mikor rohantunk valahová, hanem akkor amikor csak sétálni mentünk. Ha nem fogta meg a kezem, beültetem a babakocsiba, hisztizik? Had hisztizzen, ott nem tud kárt tenni magában. Ha nem viselkedett a boltban, visszaraktam mindent amit meg akart venni, kifizettem gyorsan ami kellett az örjöngő gyerekkel, és mentünk haza. Többször tudatosítottam a gyerekben, hogy ez, meg ez azért van, mert nem viselkedett, nem fogadott szót.


Időt kellett volna szánni arra, hogy megneveld. Most 2 évesen elég annyit kérdeznem tőle, hogy tudja-e, hogy mi lesz, ha nem viselkedik? Egyből kisangyal lesz.

2020. jan. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ebben számomra az a legszomorúbb, hogy tudom, hogy én is és az apja is maximálisan, következetesen, saját elveinknek megfelelően "neveltük" (mert az itt hozzászólók szerint nem neveltük) Mégsem olyan a gyerekünk akivel el lehet menni bárhová. Azzal kezdtem, hogy régebben szerettem vele eljárni, mert el lehetett. Kb két éves kora óta ez a helyzet, azóta vívjuk vele a csatáinkat. Nem tudom már elmondani, hány hisztiroham volt azért mert sem én sem az apja nem engedünk abból amit az elején vagy szituáció közben leszögeztünk. Tényleg irígylem, akiknél ez bevált, mert a környezetemben is látom, hogy másnál bevált, nálunk látszólag semmi. De szeretném mégegyszer megkérni azt aki hozzászól,hogy tanácsot adjon, lehetőleg kézzel fogható, ne ítélkezzen, mert ebből a pár sorból, úgysem lehet reálisan ítélkezni. Köszönöm mindenkinek, aki segítő szándékkal ír.
2020. jan. 16. 13:59
 6/22 anonim ***** válasza:
53%

Hát pedig ez nevelés kérdése. Nincs megfelelő szigor...

Ha kitépi a kezet, utánamesz, és megfogod a csuklóját. 3 éves, nem kell már a babakocsi neki. Ha leveti magát a földre, akkor átléped és megmondod neki, ha nem jön, ott marad. A nagyobb össz 2x vetette le magát a földre, és 1x szaladt el. Minden alkalommal megvolt a következménye, így nem próbálkozott tovább.

2020. jan. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
71%

Akinek nem olyan típusú, habitusú a gyereke, az nem fogja ezt megérteni. Az első háromnak nem azért nem szalad el a gyereke, mert olyan fantasztikus szülők. Hanem vagy azért, mert nem olyan típusúak vagy azért, mert félnek. Én nem lennék rá büszke, hogy a gyerekem fél tőlem.


Én ebben a korban még hurciztam a gyerekem, imádtuk mindketten, így nem voltak ilyen gondjaink. Amikor elkezdtünk hurci nélkül menni, és elkezdett őrjöngeni a boltban, akkor azzal tereltem, hogy mókáztunk. Indiánszögdelésben mentünk a boltban két-három métert. Lenyugodott, és meg lehetett vele beszélni, hogy sétál szépen mellettem, és akkor veszünk valamit (olyat ígértem neki, amit amúgyis akartam venni). Később jött, hogy "azt is vegyük meg". Olyankor üzletelek vele: csak az egyik maradhat sajnos, akkor válasszon ő. A férjemmel néha versenyzünk, hogy ki tudja nagyobb marhaságról leveszélni a gyereket, és minél kisebb dologra lecseréltetni vele.



Ez nem az a spártai módszer, amit a fentiek csinálnak, nekem az nem menne, nem vagyok olyan és nem hiszek benne. Majd mindjárt jön vki és jól megmondja, hogy nálam a gyerek irányít. Csak én meg leszarom mások véleményét.

2020. jan. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, erre már lehet építeni. 😊
2020. jan. 16. 14:07
 9/22 anonim ***** válasza:
94%
Gyakoroljátok amikor nem kell sehova sietni. Elég első körben csak az utcában. Próbáld terelni a figyelmét "nézd ott egy galamb, tudod milyen hangot ad ki? De szép az a fa..." Stb. Ha sír, vagy eldobja vedd fel, mond el neki ha kell századjára, hogy nem szabad, nagyon hideg a föld, nézd csak (tedd rá a kezét a földre). Ha nagyon nagyon nem megy akkor menjetek haza. Enyém 2 évesen próbált mindig elszaladni, ezek beváltak nálunk. Hátha. Boltban nálunk is az "egyet választhat" rendszer volt, persze nem nagy dolgot, ropi, egy lufi stb. Azt ő fogta, ő mutatta meg a kasszásnak is.
2020. jan. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%
Az én fiam is nagyon menne. Mi egyezséget szoktunk kötni. Mondjuk most jössz szépen kézen fogva, de a játszótéren szaladgálhatsz. Vagy sétáljunk el együtt a boltba, és ha nem szaladsz el választhatsz magadnak egy csokit. sokan nevelnek úgy, hogy azt csinálod amit én mondok. Erre nem reagálok, mindenki magán ügye, de a gyerek nem hülye, neki is vannak érzései, vágyai. Próbálj beszélni vele a maga nyelvén és értsd meg, hogy amit akar az neki hatalmas frusztráció, hogy nem teheti meg.
2020. jan. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!