Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 14-15hós gyermeketeknél hogy...

14-15hós gyermeketeknél hogy néz ki az evés?

Figyelt kérdés
Enyém reggel este tápszer,cumisüvegből én fogom az üveget ő bebújik az ölembe. A többi rendes étel, nem főzök már külöm,de van amit botmixerezni kell,illetve én etetem ő is közben próbálkozika kanállal villával.Egyedül csak kekszet, sajtot,krokettet ilyen nassolni valókat eszik a főétkezéskor etetem. Most olvastam h valakinek az 1 évese 1,5óra alatt eszik meg egy adagot,úgy értelmeztem h egyedül. Az enyém pépet tuti nem tudba egyedül kanalazni még, normális adagot biztos nem. Apróra vágott krumplit,fasirtot igen, de abból is hamar dobálózás,játék lenne. Lehet h 1 évesen egyedül egyen egy baba?

2020. jan. 16. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Vannak ügyesebbek meg kevésbé ügyesek. De mindenki megtanul kanállal enni.


14 hónapos a fiam, erősen próbálkozik de csak a takarítani valót gyártja nekem. A hajam hullik az egésztől de tudom hogy ez kell ahhoz, hogy lassacskán ráérezzen. Ő próbálkozik, maszatol miközben én lapátolom a szájába az ételt, hogy egyen is valamit.

2020. jan. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! 14 hónapos a kisebbik fiam. Kb. így vagyunk mi is, mondjuk én mixelni már nem mixelek neki, apróra vágott húst is megeszi, cumisüveget egyedül fogja, ivott már pohárból is. Kézzel megeszik bármit, sztem még a főzeléket is megpróbálná ha elé tenném :) ha kanállal etetem, néha hagyja és gyönyörűen eszik, néha viszont megunja egy idő után, mutatja hogy ő akarja. Meglepően ügyesen használja amúgy a kanalat (megfigyelte), persze többnyire fordítva fogja, turkál vele, ütöget, fele az ölében landol stb., de tudja hogy vegye a szájához, szóval én hagyni szoktam, így tanul. Ha hagyja, akkor mögé állok, vezetem a kezét, ha nem, akkor ráhagyom. Persze lassabb, maszatolós, utána általában teljes ruhacsere és fürdés, plusz padló és etetőszék takarítás :) ez van. Ebben a korban ha érdekli a kanál, már nyugodtan lehet próbálkoznia, sőt gyorsabban megtanulja. Nagyfiamnál elrontottam, mert őt nem hagytam (mondjuk ő nem is kérte, nem érdekelte, kínszenvedés volt az is mire megetettem, szóval gyerekfüggő), de a vége az lett, hogy 2-2,5 évesen is etetni kellett.. :(
2020. jan. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Blw-s gyerekem van, vagyis soha nem etettem. Egy évesen kezdte rendeltetésszerűen használni az evőeszközt. Kb ugyanennyi idős volt mire a teli cumisüveget is egyedül meg tudta tartani, onnan nem is engedte fogni. Kezdetektől pohárból iszik, egy-két hét alatt azt is egyedül kivitelezett, persze sokáig felügyelettel.

De... és ez egy nagy de! 2 éves és hiába tud vajazó késsel majdnem egész gusztusosan megkenni egy szelet kenyeret, attól nálunk is landol a plafonon is vaj. Szétpotyog a kanálról a rizs és az ölébe csöpög a húsleves, borít egész pohár turmixot a kanapéra stb, stb.

A tanulás folyamata maszatolós és szerintem egy másfél éves pólóján még lehet cuki a napi menü, de egy óvodásén már nem annyira.

Engedd el az aggodalmakat és hagyd felfedezni, tanulni. Meg fogsz lepődni milyen gyorsan halad majd.

2020. jan. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

14 honapos a legkisebb gyerek.

O eszik mindent, pl is egeszben kapja es megragcsalja. De BLW-s, szoval 6 honapos koratol darabosat kap, amiota hozzataplalom.

Puret csak akkor kapott, ha epp olyat foztem (mondjuk fasirt, vagy tejbegriz) es kb 8 honapos kora ota eszi, amit mi, max maskepp fuszerezve.

Kanalazni meg nem tud, a villaval elszorakozik, ismerkedik. A kanalat belemartja a tanyerbe, majd nyalogatja, de nem tud a szajaba kanalazni pl levest.

2020. jan. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!