Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 6-7 éves gyereknek mit...

Egy 6-7 éves gyereknek mit kell önállóan tudnia? Miket kell tudnia megcsinálni otthon?

Figyelt kérdés

Még ovis a fiam, jövőre megy suliba.

Kiváncsi lennék, h miket kéne egyedül csinálnia.


Gondolok itt pl: fürdés, popsitörlés, víz töltése csapból stb stb.



2020. jan. 21. 09:59
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*(most szeptemberben kezdi a sulit)
2020. jan. 21. 10:00
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Hát ez így elég tág.

6 és fél a fiam.

Fürdik egyedül, de nem túl alapos, érdemes segíteni. A fenekét megtörölni meg se próbálja. Vizet tud tölteni, de szívesebben megkér rá. Cipőt kötni nem tud, de összeszedi egyedül az úszáscuccát, és soha nem marad ki semmi.

2020. jan. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
23%
Azért ilyen korban egy vizet csak tud engedni.A fiam a fenekét nehezen akarta elkezdeni törölni,kb elsős volt mikor elkezdte,de nem volt benne köszönet.Fürdeni kb.8-9 évesen fürdött egyedül,de a haját én mostam.
2020. jan. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

közel 7 volt, amikor suliba ment a fiam. Ezek közül a fürdés (vagy ázott a kádban fekve, vagy állt a zuhany alatt) ment egyedül, meg néha a csapból víztöltés is, de pl ekkor még a konyhában nem érte el a csapot rendesen, és a poharak is magasan vannak... A fenekét nem törölte még önállóan (Ahhoz kellett még 1 év).

Cipőjét sem tudta bekötni.

Öltözni tudott egyedül, de gyakran elkélt a segítség (inkább a sebességgel volt/van gondja).

Fürdéshez még jut eszembe, rendesen megtörölközni még most sem tud.

2020. jan. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Önállóan öltözik, eszik, tisztalkodik. Az általad felsoroltak mindegyikét meg kell tudnia csinálnia egyedül.
2020. jan. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%

Öt és fél éves korában már tudott egyedül fürdeni és törülközni.

Vetkőzésnél gond neki kibújni a szűk trikóból, pólóból. A melegítőnadrágot már nem veszi föl fordítva (6 és fél éves), de egy-másfél éve ez még gyakran megesett.

Amire én elég háklis vagyok, különösen télen, hogy a pólóját, trikóját nem akarja (nem tudja?) beletűrni a nadrágjába, alsónadrágjába.

Az öltözéssel, vetkőzéssel nálunk is a sebesség a legnagyobb gond. Feleségem épp ezért nem is nagyon hagyja egyedül vetkőzni-öltözni. Fiam rendkívül ábrándos, játékos lélek, szeret öltözés helyett nekiállni játszani, aztán 5 perc múlva még ugyanott tart, mint mikor otthagytuk.

Popsiját mi töröljük (6 és fél éves). Néha fölvetem a feleségemnek, hogy meg kéne mutatni neki, hogy próbálgassa, de a feleségem még nem akarja.

A vízcsapok, poharak nálunk is elég magasan vannak, vizet mi szoktunk tölteni neki.

Tapasztalatom szerint sok dolgot meg tud maga csinálni, ha csak én vagyok vele, de a feleségem kéretlenül kiszolgálja (mert nem győzi kivárni), így viszont alig gyakorolja a fürdést, öltözést. Szerintem ez nem jó taktika.

Boklót nem tud kötni, nincs is fűzős cipője.

2020. jan. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

Az én fiam most lesz 7 éves, szeptemberben kezdte az iskolát. Szerintem ő jó sok mindent meg tud csinálni egyedül, de otthon nem akarja.

Öltözni tud, kell is neki, hiszem torna órára át kell öltöznie és vissza. Egyedül a zoknival voltak gondjai, de vettünk olyat, amit könnyű felhúzni.

Vizet engedni tud, de a poharakat nem éri fel. Vagy le kell csavarni a vizesüveg tetejét.

Popsit törölni is tud valamennyire, az iskolában muszáj neki, de otthon minket kér meg. Ez még nem tökéletes.

Fürdeni nem szokott még egyedül, de gondolom, tudná, ha azt mondom neki. Fogat is mos egyedül, de én szoktam rátenni a fogkrémet, hogy ne nyomjon rá sokat.

Cipőt kötni nem tud, de egyelőre nem is veszek neki fűzős cipőt. Nem is akarja gyarkorolni, mert idegesíti, hogy nem tudja.

A késhasználatot kellene még gyakorolni.

Szóval nála inkább a lustaság a gond, nem az, hogy nem tudja a dolgokat megcsinálni.

2020. jan. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

"Boklót nem tud kötni, nincs is fűzős cipője."

Tudom, megragadtam a lényeget, de ezt a szót eddig nem ismertem a masnira (gondolom, az) :)


Egyébként sokszor nem lehet kivárni, hogy elkészüljön, tényleg segíteni kell, meg kell helyette csinálni. Nálunk is a férjem az, aki szerint meg tudja csinálni, csak hagyjam, aztán ő elmegy dolgozni... én meg ott maradok egy ábrándozó kisiskolással, aki még 20 felszólítás (mosd a fogad!, öltözz fel!, indulnunk kell, elkések, húzd a cipőd, öltözz már, pisilni voltál? táskádban minden benne van? miért nincs rajtad zokni? nem zavar, hogy a pizsamára húztad fel a nadrágot? stb, stb) után is egy p*csben szaladgál, miközben én nagykabátban állok az ajtónál, és ha 10 perce elindultam volna, akkor is késésben lennék...

Szóval igen, mi anyák megcsináljuk inkább helyettük ;)

2020. jan. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Amúgy nálunk elsőben direkt fűzős tornacipőt kértek. 2 évig az osztályfőnöke kötötte a cipőjét :o
2020. jan. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Önállóan öltözni

Ha fűzős cipőt veszel neki; be kell tudnia kötni

Popsitörlés, kézmosás önállóan

Késhasználat

Vizet már az ovisok is tudnak önteni a csapból, szerintem a fiad is tud.

Tudja be-és kipakolni a táskáját, felszerelését.

Otthon ezen kívül amit csak megengedsz neki, megfogja tanulni

Pl törölgetés

2020. jan. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!