Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Több kisgyerek mellett ti...

Több kisgyerek mellett ti hogy dolgoztok?

Figyelt kérdés
Ikrek, vagy kis korkülönbség esetén, ahol több gyerek is frissen került közösségbe, tudtok dolgozni? Van nagyszülő, ha betegek kb 2 napot vállal az ötből, férjem is, én is, megosztjuk. Még csak nem is extrém betegesek, viszont felváltva, a tél így borzalom, nagyszülő már így is panaszkodik hogy sok neki, de én sem mehetek folyton táppénzre. Ti hogy oldjátok meg?
2020. jan. 26. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

21 hónap van a gyerekeink között, olyanok, mint az ikrek. Anno egyszerre kerültek közösségbe, a fiam az ovit kezdte, a kislányom a bölcsit. A lakásunk és a munkahelyem Budapest két átellenes csücskében volt, éppen ezért kizárt volt a lakásunk közelében lévő intézményekbe íratni Őket. Ezért maradt a munkahelyem melletti ovi, bölcsi. Igaz, hogy autóztunk reggel, este egy órát, de legalább nem kellett hajnalban beadnom Őket, hogy beérjek dolgozni, és nem Ők voltak délután az utolsók.

Reggel 8 órára jártam dolgozni, tehát fél 8 után bevittem Őket, délután negyed 5-kor pedig már ott is voltam Értük. 8-4 között dolgoztam 8 órában. Nyilván nem volt egy leányálom az ingázás, de ez volt a jobb megoldás, így reggel együtt voltunk a kocsiban, délután pedig hamar össze tudtam szedni Őket.

A betegségekről: a mamák próbálkoztak segíteni, de anyósom vidéken lakik, anyukám pedig egyensúlyozni próbált az unokák között (nem csak nekem vannak gyerekeim a családban), szval valójában nekem és a férjemnek kellett megoldanunk. Sokat voltak betegek, de összetehetem a két kezem: abszolút családbarát munkahelyem van. Rengeteget hiányoztam, volt, hogy dohogott a főnököm, de úgy igazából elfogadta a helyzetet. A sok betegeakedés pedig nagycsoportra megszűnt.

2020. jan. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy sajnos
2020. jan. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, nálunk is egyszerre kezdték az ovit meg a bölcsit. Én ráadásul új munkahelyen kezdtem. Nagyon rendesek egyébként, de sok a munka és elég nagy problémát okozok ha sokszor hiányzom. Hát végülis, ha legalább az egyikük már nem olyan beteges nagycsoportban, csak még egy telet kell kibírnunk (nálunk is azért panaszkodnak a nagyszülők, mert nem csak mi vagyunk).
2020. jan. 26. 17:00
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Szeptember óta a lányaim összvissz 3-3 napot hiányoztak. Egyik bölcsis, másik közèpsős ovis. Egyáltalán nem biztos hogy állandóan betegek lesznek a gyerekeid, ezen előre ne aggódj.
2020. jan. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ha elolvasod nem előre aggódom, hanem már szeptember óta dolgozom
2020. jan. 26. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!