Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Foglalkoznál drasztikusan...

Foglalkoznál drasztikusan kevesebbet/rosszabb minőségben a gyerekeddel, hogy megszokja/könnyebben vegye, hogy az oviban nem tudnak vele külön foglalkozni?

Figyelt kérdés

Azt a tanácsot kaptam, hogy vegyük át minden napra az ovis napirendet, annyit foglalkozzak vele, mint az óvónő és úgy. Ez első nap próbálásig jó ötletnek látszott aztán..


Aztán leesett, hogy csak 9-10 ig foglalkozok a gyerekemmel kettesben előtte reggeli 7-9 szabad játék (neki)utána kiviszem az udvarra/játszóra 1 órát, majd várja készen az ebéd(?), majd 2-3 óra csendes pihenő neki egyedül, csendben 3 ig, úgy, hogy nem alszik már 2 éve délután, majd szabad játék neki 2-3 óràt vagy udvaron vagy bent.


És itt sehol sem voltunk, boltba menni nem, de nem tudunk programra menni, nekem étkezéseket kellett előteremtenem, nem mint az óvónőknek, takarítani, 2-3 óràt csendben lennem mert pihenő van, de leginkább az összvissz egy óra foglalkozás zavar.(na meg az, hogy nem puszilgathatom meg/játszhatok a gyerekemmel bármikor, mikor velem van, nem telt jól sem az én, sem az ő napja.


Általában hétvégén 9 ig pizsiben vagyunk, ágyba reggeli, mesenézés/olvasás/dögönyözöm, kimozdulunk és este jövünk meg nem fix étkezésekkel, nem fix hellyel, pláne nem csendes pihenővel.. ha itthon vagyunk vágunk, ragasztunk, festünk, feladatokat csinál mosollyal a száján órákat, beszélgetünk, most rákapott a társasokra, tegnap 6 óràt játszottunk! egyhuzamban, ő is részt vesz a házimunkában, imád mosogatni, hajtogatni, főzni..ha épp nem ragasztani akar, nem baj, nem szabom meg mivel kell játszania, mennyit és mikor, és nagyon nem tetszik az ötlet, hogy az itthon működő dolgokat átalakítsam, hogy könnyebben passzinthassam be az oktatási rendszerbe.. már a magántanulóság jár a fejemben..


Ha kedve van, idő van, nekem is van kedvem, szívesen játszanék vele 1 óra hajtogatás helyett kettőt, ha nem akar épp rajzolni, akkor mikor ki van jelölve az ideje, most győzködjem, hogy muszáj? Ki rajzol, amikor nincs kedve.. ennek örömteli dolognak kellene lennie, nem?


Olyan boldog klassz életünk volt itthon(itthon nincs vele gond, csak az oviban)nem akarom beszabályozni még itt is, hiszen mi is megkönnyebbülünk ha nem kell a munkahelyi/vagy règen sulis rutint csinálni hétvégente, pláne nem munka után. Akkor sincs senkinek mosogatás óra fixen, van, hogy az ember hagyja a házimunkát és 1 órás luxusvacsit csinál magának, a mosogatás megvàrja másnap.. vagy leugrik a boltba, vagy nem, vagy wct pucol, vagy túlórázik, vagy romantikázik, vagy gyerekkel leckét ír.. minden napra más jut, más mértékben, más időben..


Azzal sem lehet jönni, hogy mi lesz, ha munkája lesz, hiszen millióan dolgoznak más időbeosztásban, mint a napi nyolc vagy semmi rutinjuk..nyelv-zene-tánc-mozgás-tanárok, sofőrök,

fotósok, írók, kreatívosok, programozók, fejlesztőpedagógusok, grafikusok, marketingesek, tanácsadók, ügyvédek, ingatlanosok, orvosok, vállalkozók, kereskedők, idegenforgalmasok..


Bent nem figyel, nem köti le szerintük semmi 2 percre, nem megy ki pisilni, ha nem kell neki(ellenkezik), nem szereti félbehagyni a játékot, ha szólnak, hogy pakolás, nem szívesen jön be az udvarról, nem szívesen megy ki, nem vesz részt kreatív tevékenységekben, nem eszik, ha nem éhes..ha valami nem tetszik neki szót emel és dühös lesz vagy kapásból dühös lesz..


Azt hiszem csak a rendszerrel van baja, ami teljesen érthető szerintem. Itthon könnyen irányítható, cuki, aktív, érdeklődő, itt is nyafog, és párszor ellenkezik, de nem durván, betudom annak, hogy gyerek. Nekem jó így a gyerekem, én könnyen működök vele együtt.. alternatív iskoláztatásban gondolkozok most, aludni sem tudok tőle, hogy miért kellene betörnöm, az itthon létet is nehézzé és silánnyá tenni.. ha nem ilyen típus(adhds es auti egyébként, de itthon vagy programokon egyik sem igaz rá, csak csoportban, mondták is, hogy nagyon a határon van, programokon sem jön ki rajta semmi rossz)


Most azon gondolkozom hogy nem bepasszintani kéne kínkeservvel, hanem olyan életet kialakítani, amit szívesen él..


2020. febr. 3. 02:28
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

A másik tanács, amit kaptam, már az is zavar..


Hogyha elmeséli hogy a napja rossz volt, mert verekedett/csúfolták/nem hittek neki/csúnyán viselkedtek vele, ne foglalkozzak vele, mintha meg sem hallottam volna és kérdezgessek addig más dolgokról, ameddig jót nem mesél. Elvben a pozitív dolgokat hangsúlyozom és akkor a rossz napjait jónak éli meg, és szívesebben fog oviba járni..


De hogy fogja így kiönteni a szívét? Nekem kéne a bizalmasának lennem, nekem kellene megértenem és meghallgatnom a dolgait és legfőképp nekem kellene változtatnom/tanácsot adnom a változtatásra, a helyes viselkedés, módszer átbeszélésével..


Pszichológusi tanácsok. Elsőre jónak hangzanak, de mikor azt mondja megszorította az óvónő a kezét, nekem meg azt kéne kérdeznem és “kivel játszottál ma?”,akkor már nem olyan fene okos tanács.

2020. febr. 3. 02:45
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek az oviban egymással játszanak, önfeledten szaladgálnak, nevetnek az udvaron. Inkább azon kéne dolgozni, hogy próbáljon a többi gyerekkel kapcsolatot kialakítani. Egyébként a gyerekeknek általában jót tesz a rutin, a szabályok, biztonságot ad nekik. Az, hogy a hétvégén máshogy éltek, azzal semmi baj, ez a kikapcsolódás része. A férjemnek és nekem is kötetlenebb a munkánk, és ez sokkal nagyobb önfegyelmet igényel, mint az, ha 8-4-ig bent vagy a munkahelyeden, és úgyis azt kell csinálni. Ha az ember mindig csak azt csinálja, amihez kedve van, akkor nagyon félrecsúszhat az élete. Én egy down szindrómás kisfiúval dolgozok, ő is ellenkezik, néha dühbe gurul, ha nem csinálhatja, amit akar, vagy olyat kell csinálni, amit nem akar, de megfelelő irányítással mindent meg lehet oldani vele. Próbálj meg olyan iskolát keresni, ahol van gyógypedagógus vagy asszisztens, aki külön foglalkozik vele. Határokat viszont igenis szabni kell, mert a fejedre fog nőni.
2020. febr. 3. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, kérlek, ha legközelebb kérdezel, a lényeggel kezdd, és koncentrálj a problémára. Magyarul ne az utolsó utáni bekezdésből derüljön már ki, hogy adhds meg auti.


Tehát a fontos infok ezek lettek volna:

- diagnosztizált adhd, autizmus spektrum

- pszichológus tanácsolta, hogy tartsátok be az ovis napirendet.


Meg a gyerek kora se lett volna rossz, de az is kimaradt.


Amúgy nem, nem foglalkoznék vele kevesebbet, csak ezért. Szerintem te félreértetted a pszichológus tanácsát. Az lenne a lényeg, hogy teret meg lehetőséget adj neki az önálló, szabad játékra. A leírásod alapján ez nincs meg neki, minden percben pörögsz, allándóan csinálni kell valamit.


Nálad nem diagnosztizálták soha az ADHDt vagy bármi mást?

2020. febr. 3. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
Nem olvastam el a kisregényedet. Az ovoda nem otthon és fordítva. A gyerek nem huyle, csak kicsi, gyorsan felfogja majd, hogy az oviban van huszonöt másik gyerek és 2 óvónő, otthon meg anya, ergo anya korulugral, ovónéni nem.
2020. febr. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem itt nem az a probléma, hogy a gyerekkel túl sokat foglalkozol. Az a baj, hogy túl sokat engedsz neki.


Az a baj, hogy a gyereked nem tud másokkal játszani, nem érti a határokat, nincsenek otthon szabályok.


Nektek nem az kell, hogy csak napi 1 órát foglalkozz vele, hanem az, hogy amíg foglalkozol vele, ne csak játszatok hanem neveld is. Gyakoroljátok otthon is az óvodai szabályokat. Pl ha látod, hogy belemerül a játékba, pakoltass el vele, és ha erre indulatos lesz, azt kezeld megfelelően. Legyen napirendetek, ne akkor üljetek le enni, amikor éhes, hanem bizonyos időpontokban, mint az óvodában. Tanulja meg otthon, hogy annyit eszik amennyit szeretne, de a következő étkezési nincs étel.


Vidd többet gyerekek közé, olyan helyen ahol te is vele lehetsz, és terelgetheted a közös játék felé. Pl játszóházban.


Az óvoda nem ellenetek van, hanem pont, hogy a gyerek készségeit fejleszti. Megtanítja, hogy szeresse a rendet maga körül, hogy nem lehet mindig azt csinálni amit szeretne, hogy ne összevissza egyen, hanem egy bizonyos időpontban (ez egy csomó étkezési zavart, és betegséget is megelőz)


Nem azt kérte az óvónő, hogy ne foglalkozz vele, hanem azt, hogy próbáld otthon is betartani az óvodai szabályokat, mert egy auti gyereknél a óvodai nevelés édeskevés.

2020. febr. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Csak akkor játszom vele, ha igényel(és van kedvem) mostanában többet, mióta a társasra rákapott, de itthon is eljátszik egyedül órákat, az oviban az a bajuk vele, hogy túl sokat játszik egyedül, nem vonható be, itthon meg az ellentéte.


Ha nem az az ovis tanács, hogy tartsuk be az ovis napirendet itthon, ami így hangzott el, akkor mi? Ezt nem nagyon lehet félreérteni.. de igen rá fogok kérdezni.


Csak 5 éves.


Suli.. hát igen, nehéz menet lesz, de azt sem akarom, hogy mellette üljön mindig valaki, mert akkor amiért bejáratnám, pont nem lenne meg, a beilleszkedés..

2020. febr. 3. 07:05
 7/21 anonim ***** válasza:
97%

Nem konkrétan a napirendet kell betattanod, hanem a szabályokat.


Akkor mentek ki az udvarra, ha azt mondod. Akkor ültök le enni, ha te azt mondod.

Akkor mosogat el, amikor megkéred.

Ha azt kéred pakoljon el, akkor ne hagyd még játszani, hanem ha törik ha szakad, ha hisztizik, ha dühkitörése van, el kell pakolni.

Akkor mentek boltba, mikor azt mondod. Nem dőlsz be, a még had játszak egy 20 percet dumának, hanem öltöztök és mentek.


Ugyanúgy ahogy az óvodában csinálják, otthon is irányítsd a gyereket. Nem az óvodai napirendjükhöz igazodj, mert azt nem lehet, hanem alakíts ki saját napirendet, amit betartatsz. Ha kész az ebéd leültök enni. Ebéd előtt elpakoltok, csendes pihenő után kimentek az udvarra, reggeli után elmentek a boltba, stb.

2020. febr. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Az ovis napirend betartása nem egyenlő azzal, hogy egy órát foglalkozol vele. Hanem azt, hogy mikott van kaja meg alvás.
2020. febr. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Nekem elpakol, kérés nélkül magától segít, sőt mérges lesz ha kihagyom a mosásból, jön hajatmosni mese közepén is, de mikor befejezi a rajz felét, nem szívesen szólok, hogy a másik felét majd később.. vagy a mese közepén is hagyom, legtöbbször..Az esetek 80 %ában mintagyerek velem, kérnem sem kell.. Bárhol, sokat járunk el.


Az evéshez nem ragaszkodom, én sem tudok enni, ha nem vagyok éhes, hiába van ideje, pl tegnap kihagytam a vacsorát, mert tízórai időben telezabáltam magam.



A maradék húszban nyafog/ellenkezik, de velem sosem durván. Ha meg mégis megmondom, hogyha nem fontos neki a játéka eléggé ahhoz, hogy elpakolja, nem vigyáz rá, csúnyán bánik vele, nem tarthatja meg, nem lehet ilyet tenni egy szeretett játékkal, ha meg nem szereti adja ide, keresek neki olyan gazdát, aki szeretni fogja. Puff beválik.


Szerintem könnyen irányítható velem, csak nem szívesen teszem, utasítgatom nem fontos dolgokban. Elhiszem, hogy másoknál nehezen megy neki.

Most is első szóra vett fel bugyit, pedig a bunkerből kellett kijönnie.

2020. febr. 3. 07:45
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ovis napirend alatt azt értik, amit mar előttem is leirtak. Kimentek az udvarra x időre, majd szólsz, ha ebéd idő, hogy menjen be. Ne engedj a hisztinek, hanem kisérd be. Ahogy a pakolásnál is. Ne az legyen, hogy te csinálod meg, ha nem akarja, hanem ő.

A nagynál ezek a gondok 3 eves koraban voltak az oviban. Már igen jól bevonható, elpakol, segit. Ha jatszira megyünk, akkor jelzem, hogy 5 perc és indulunk, akkor jön, mikor 5 perc múlva szólok. Ugyanez itthon az udvarnál. Bár a jatékait még mindig duzzogva pakolja el, de elteszi. Mondjuk az én fiam btmn kodot kapott.

Nem irtad, ti kaptatok diagnózist, vagy az ovi diagnosztizálta hasraütes szerűen?

2020. febr. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!