Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korig ajánlott,...

Hány éves korig ajánlott, szoktatok kúpot adni a gyereknek?

Figyelt kérdés

2020. febr. 4. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Én kiskorában is csak 39 felett adtam kúpot neki, összesen kétszer. Most 5 éves, de ha a Panadol nem vinné le, most is azt adnék neki, amíg elmegyünk orvoshoz, az meg ír fel mást, ha kell.
2020. febr. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mint az #1 válaszoló.

Első gyerekem max. 2x kapott kúpot.

A másodiknak nem is írt ki az orvos, így ő eleve szirupos lázcsillapítót kapott. 38,5 felett kellett sdni, ha bágyadt, étvágytalan vagy sokáig (3-4 órán keresztül) nem megy lejjebb.

2020. febr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Az attól függ milyen kúp. Van lázcsillapító, abból adtam már 17 éves sérült fiatalnak is, mert neki az vált be. Van glicerines, vagy pezsgő kúp széklet csiholásra, azt 0-18 évig adtam már. Szóval nem érdemes életkorhoz kötni, nyilván megvan a megfelelő körülmény és indok a kúp alkalmazásra.
2020. febr. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2,5 éves a nagyfiam. Úgy gondoltam ő már nagy hozza. Viszont most semmi nem vitte le a lázat. Szombaton is és ma is kupot kapott. Szombaton le is ment 39.5 rol 37.7 re. Ma viszont 39.4-rol, 39.2-re vitte csak le a kúp.


Lassan viszem orvoshoz 16.30-tol rendel

2020. febr. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
3 hónapos koráig. Onnantól csak szirup.
2020. febr. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Összesen 2-3 alkalommal kapott.. kb fél éves korig


Azóta szirupot kap

2020. febr. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jah, glicerines kúpot én is kaptam a szülés után.
2020. febr. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%

11 éves vagyunk én ha 40 c fok láza van csak is kupot adok neki mert csak az viszi le a lázát kibüf... (Róka) tegnap adtam neki

-anya fáradt vagyok faj mindenem -nyügös nyafogot

Majd megmértem a lázát34fokos volt

-mehetel suliba mondtam neki 6.30óra volt

Aztán meg ment a wcre

7.00óra volt mikor megnéztem 40 fokos volt

Igen van ilyen... és van....

Itt az élő pléda

2020. febr. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!