Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet a gyerekeket a...

Hogyan lehet a gyerekeket a bogarak szeretetére nevelni?

Figyelt kérdés

2020. febr. 9. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Azt kell megmutatni, hogyan kell őket szeretni. Szavakkal nem lehet tanítani. Tettekkel igen. Leülsz törökülésbe és nézitek együtt, elmondod, mit csinálnak, miért hasznosak, ha megfogod, akkor óvatosan, de leginkább nem fogjuk meg, mert agyonnyomjuk, stb.
2020. febr. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Ha a szülő szereti őket, a gyerek sem fog jó eséllyel viszolyogni tőlük. Amúgy miért kéne szeretni őket? Nem elég, ha nem fél, nem undorodik?
2020. febr. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Nézzetek bogaras meséket.
2020. febr. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Beszélgessetek róluk, és figyeljétek őket együtt. Mutass neki "kísérleteket", amiket ő is ki tud próbálni. Pl. a katica mindig a legmagasabb pontról próbál elrepülni. Ha a kezeden mászik, mindig felfelé megy, és ha mozgatod a kezedet, irányt vált. Egy hangyaboly közelébe tehettek ki különféle morzsákat, és figyelhetitek, hogy melyiket viszik el leghamarabb, mekkora a legnagyobb, amit elbírnak, hogyan dolgoznak együtt, stb. Építhettek "bogárhotelt" (sok leírást találsz az interneten).

Kicsit "gonoszabb" kísérlet: ha egy ággal megpiszkáljátok egy pókháló szálait, vagy apró levelet dobtok bele, figyelhetitek, ahogy odamegy, ha megsérült kijavítja. Ha ennivalót talál benne, körbetekeri.

Ha nagyobb, kézbe vehető bogarat (cserebogár, cincér) találtok, a kezeden mászva megmutathatod neki a különböző testrészeit, és ha szeretné, meg is foghatja.


Sok szépséget, érdekességet lehet találni a rovarok életmódjában. Nem minden kisgyereket érdekelnek egyformán, de mesékkel és ilyen apró játékokkal könnyen megkedvelhetik őket.

2020. febr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha látja rajtad, hogy te is szereted őket és nem félsz tőlük.

Anyukám még a pókokat is kezembe adta, mert ő szereti őket. Lám, én is megfogok minden ilyesmit.

2020. febr. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom ezek a dolgok mennyire működnek ténylegesen. Szüleimnek semmi bajuk a rovarokkal, sosem kergették őket a házban, mindig is úgy neveltek hogy jó ha pók van a sarokban. Mégis arachnophobiám van kisgyerek korom óta. :P És ezalatt tényleg azt kell érteni hogy pánikrohamot kapok és elájulok. Csak remélem hogy a kislányomnak nem lesz baja velük
2020. febr. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Nekem két éve pont ez volt a bajom, a kisfiam egy ideig szerette őket, aztán a bölcsiben megtanulta, hogy össze is lehet gyúrni... :(

Türelem. Én meséltem neki, hogy a bogár apuka épp most megy a bogár kisfiához... illetve tényleges infókat is elmondtam persze, hogy hol szeretnek, mit esznek, stb. De igazából az érettebb kor hozta meg az eredményt, most már nem bántja őket (4 éves).

De egyébként ha fóbiáról van szó, azért kérdezed, akkor ez nem fog működni.

2020. febr. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
Nehéz ügy. Az, hogy valaki gyermekkorban szeret egy-egy állatfajt, nem jelenti azt, hogy felnőttként is szeretni fogja. Én nagy természetb*zi voltam világéletemben. Kedvenc olvasmányaim is mind a természetről, az állatokról, az etológiáról szóltak. Minden állatot szerettem,, lett légyen az hatlábú, szőrös, tollas, vagy csupasz. Aztán 16 éves koromban valami változott, s onnantól kezdve a békáktól kifejezetten undorodok.
2020. febr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nekem nincs bajom a bogarakkal. DE én pl a Csótányt, Ágyi poloskát, soha de soha nem fogom szeretni. Más bogarakkal nincs problémám.
2020. febr. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Bogarat ültetsz a fülébe.
2020. febr. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!