Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Különórák kisgyereknek?

Különórák kisgyereknek?

Figyelt kérdés

Három éves kisgyereket érdemes különórákra járatni? Akár többre is? Mennyi ami már túlterheli és mi az elégséges mennyiség? Óvodában, majd szeptembertől lehet választani külömböző foglalkozásokat. Ezeket végignéztük (rengeteg van) és csináltunk egy listát a lehetőségekből (amik a gyereknek is tetszenek).

A foglalkozások:

- tánc

- labdajátékok (külömböző játékokat tudnak kipróbálni)

- furulya/zongora

- talajtorna

- lovaglás

Ezek nélkül is ugyanannyit lenne oviban, csak mást csinálna (szabad játék).



2020. febr. 9. 12:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Max 1 szerintem, ami nem terheli túl.
2020. febr. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%

Ezt mind!aztán majd gyere már vissza decemberben siránkozni,léci,hogy nem érted mi baja van a gyereknek!

3 éves!ráér még ilyenekkel

2020. febr. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
KülöNböző
2020. febr. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
98%

Milyen ovi az, ahol a kiscsoportosnak is különóra van? Hihetetlen... Majd nagycsoporttól ráér bőven.


Most ovi után játszótérre van szüksége, meg futásra, meg friss levegőre. Attól fejlődik a legjobban!

2020. febr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Időtartamokat kifelejtettem:

- tánc: fél óra, heti egyszer

- labdajátékok: 40 perc, heti egyszer

- furulya/zongora: Ez csoportos, vagy magán, mindkettő vagy csak egyik hangszer. Egy alkalom fél órás, a gyakoriság megállapodás alapján van.

- lovaglás: félévente hétszer, max. 2,5 óra, de ebbe az oda utazás, vissza utazás is beleszámít, meg a lovak leápolása

- talajtorna: heti egyszer, fél óra (ezzel kapcsolatban egyébként vannak fenntartásaim, nem tudom ez mennyire egészséges egy ekkora gyereknek)

2020. febr. 9. 13:12
 6/22 anonim ***** válasza:
91%
Egyik se, ne ti döntsétek el, hogy mit csináljon. Majd amikor nagycsoportos lesz, kérdezzétek meg tole, hogy szeretne-e külön órákat venni és ha ideges, akkor mit. Azt is hangsúlyozd majd ki, hogy ez a játék ami fejleszti a szociális, kognitív, kismotoros és nagymotoros készségeit, képességeit is többet között) rovására megy.
2020. febr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
A mi ovinkban is meg lett hirdetve, nyilatkozatot kellett kitölteni, hogy igényled vagy sem, viszont a valóságban mondták az óvónők, hogy csak közepsőtől lehet menni a foglalkozásokra. Kis csoportosoknak elég az új környezet stb. Én zenés tornára és hittanra szerettem volna járatni.
2020. febr. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem vittem egyiket se sehova. Épp elég sokat vannak így is távol itthonról.
2020. febr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Én alapvetően nyitottan állnék a dologhoz. Két naponta fél óra mozgás még senkinek nem ártott meg. Mellette hetente egyszer zenélnének, néha pedig elmennének kirándulni a lovakhoz. Főleg úgy, hogy nem maradna miattuk több ideig az oviban, mert minden program napközben zajlik.
2020. febr. 9. 13:25
 10/22 anonim ***** válasza:
54%
Imádom, amikor a szülő eldönti a gyerek helyett, hogy mi jó neki, mit szeretne csinálni, mit szeret. Az ilyen szülő az aki berakja a gyerekét a környék legnehezebb iskolájába, figyelembe se véve a gyerek képességeit, az ilyen szülő dönti el a gyerek helyett, hogy hova menjen tovább tanulni, stb.
2020. febr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!