Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a szemészet szerint kell,...

Ha a szemészet szerint kell, csináltatnál ilyen szemüveget?

Figyelt kérdés

-0,25..


Nekem -0,5 a szemem már 1. osztály óta, volt szemüvegem, de sosem hordtam, nem romlott, pedig sokat gépezek(rengeteget), olvasok hajnalban 30 éve, néha felpróbálom a -1 est boltban, de az túl erős, ami nagyon messze van és nagyon kicsi, azt picit homályosan látom.


Ti megfigyeltetek romlást? Csináltatnátok ilyen kicsi eltérésre szemüveget? Hordatnátok a gyerekkel? Kicsit tartok attól is, hogy pont a szemüveg miatt fog romlani, aki hord szemüveget, az mindig erősebbre szokott váltani..



Szemműtét merült még fel bennem, de olyan kicsi még és az eltérés is minimális..


2020. febr. 10. 19:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hm, ha subjektiven jól lát, szóval nem az van, hogy belehajol a konyvbe, vagy nem tudja elolvasni, ami a tablara van irva, akkor lehet varnek egy fel-egy evet, foleg, ha nem akarja hordani.


Egyebkent a szemuveges embereknek nem azert romlik a szemuk, mert szemuvegesek. Altalaban a tavollatas genetika, es egy bizonyos ideig - evekig fokozatosan romolhat a latas, igy mindig erosebb szemuveg kell.


Nem csak a dioptria szamit egyebkent, van amiken szemtengelyferdulese is van, es akkor lehet a 0,25 dioptriaval is nagyon rosszul latni...ez a boltban felprobalom a szemuveget messze nem ugyanaz, mint a szemeszeten, pl. a szemtengelyferdules miatt is.


Muteni addig nem mutenek, amig legalabb 2 evig nem romlik a latasod, nem tudom, kisgyerekeket egyaltalan 18 ev alatt mutenek-e.


A kontaktlencse esetleg? ugyan fokozottan kell figyelni a higeniara, de pl. en gyerekkent utaltam a szemuvegem, csunyanak tartottam magam es alig vartam, mig kontaktlencsere csereltem.

2020. febr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Én mínusz másfél körül kezdtem érezni, hogy messziről már nem làtom jól a táblát, moziban utsó sorból feliratos filmet, stb.

Amíg én azt érzem, hogy jól látok, nem csináltatnék szemüveget. Felesre felesleges szerintem.

2020. febr. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%

Ilyen pici diopriára nem szokta javasolni az orvos (az optika orvosa nyilván fogja, az az érdeke, de az igazi orvosokra gondolok). Ez pont az a diopria, ahol a szem némi izommunkával korrigálhatja magát. De ha szemüveget kap, akkor ellustul, és nem fog megjavulni.


Felest és afölött már muszáj, annyit nem tud korrigálni a szem. Meg az már fejfájással jár.


Amúgy az sem igaz, hogy mindenkinek csak romlik a szeme. Én felessel kezdtem 8 évesen, pár év alatt elértem a 4,5/3at, és az maradt 10 évig. Most pedig elkezdett javulni, 0.25tel gyengébb is elég.

2020. febr. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ez -0.25ös, negyedes az övé, az enyém -0.5ös, azaz feles, az a kérdés, hogy negyedes szemre kell e..


Ellustul az izom, ha szemüveges lesz valaki? Hmm van benne valami, végülis ha nem veszik annyira igénybe, sorvad minden izom, de magàtól is eleve gyenge, ha nem működik rendesen.. nem tudom. Főleg azért furcsa, mert mondták, hogy ne is hunyorítson, ne hajoljon közel, ne próbálgassa, mert az csak árt..Egyébként nem optika, orvoshoz vittem szemészetre, nincs érdekük(szerintem) mögötte..


Azt hiszem az lesz, hogy megcsináltatom a szemüveget, néha hordja, néha nem, szerintem úgyis törik az első héten

2020. febr. 10. 20:07
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azert kell hordania, hogy korrigalja ezt a kis elterest is.

Fiamnak is ennyire irtak fel neki szemuveget 2hetig hordani 1hetig nem kellett. Es ez a kis elteres is javult, 1 ev alatt eltunt

2020. febr. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Negyed dioptria? Az már csak bohóckodás.


Mi alapján állapítják meg?

Hogy milyen dioptriájú szemüveggel tudja végigolvasni a táblát. Igen ám, de ha külön-külön pont csak a legalsót nem látja rendesen, akkor együtt már látni fogja azt is.

Amellett nem ugyanaz, hogy tisztán látja hányas, vagy eleget lát belőle, hogy jól tippeljen. Sőt, mint évtizedek óta rendszeresen szemészorvoshoz járó, gyakorlott táblaolvasó, elárulok még valamit: nem mindegy az sem, hányas számjegyet kellene meglátni. 5-öst és 6-ost könnyű összekeverni. Viszont az 1, 7, 4 számjegyek kevésbé hasonlítanak másra, azokat könnyebb jól megtippelni. Enyhe fejmozdítással más szögből beélesedhet a kép annyira, hogy le tudja az ember olvasni. Olyan jelenség is van, hogy egy pillanatra erősen odafókuszálsz, akkor le tudod olvasni, aztán utána ismét csak foltot látsz.

Mellékesen hozzáteszem, hogy a látást nagyon erősen befolyásolja a megvilágítás (oké, ez a táblánál szabványos, tehát mindenütt egyforma), és a kipihentséged/kialvatlanságod, vérkeringésed állapota. Ha tested-lelked vágyik egy kávéra, vagy ha előző éjjel 2-3 órát aludtál és a mai napot keményen végighajtottad, akkor estére már sokkal kevesebbet látsz, mintha vidám, kiegyensúlyozott, kipihent lennél.


Az előbbieket csak azért részleteztem ilyen hosszan, hogy meggyőzzelek: ennyire pontosan nem is lehet mérni, milyen szemüveg kell valakinek, mert a mérési módszer (tábla leolvasása) a fenti okok miatt ennél még nagyobb bizonytalanságot is tartalmazhat.

Ezért nem is látom értelmét fél dioptriánál pontosabb értékre belőni a szemüveg erősségét. A gyerekednél nem éri el a fél dioptriát, ezt én nullának tekinteném és nem is foglalkoznék vele (a rendszeres kontrollon kívül).

2020. febr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Nekem kellett anno. 13 évesen. Fajt a fejem nélküle. Mostanra -2-es. 30 vagyok. Nem hiszem, hogy a szemüveg miatt romlott volna.
2020. febr. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A fiamnak 0.75 van, 3 hónapja hordja, az orvos szerint már látszik javulás, valószínű, hogy 1 év múlva már el is hagyhatja a szemüveget. Szerintem nektek is ilyen meggondolásból írta fel.
2020. febr. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Pupillatágítással már korrekt eredményt tudnak adni, a táblaolvasás csak előszűrés, mint kiderült, de nem tudtuk rávenni a gyereket, hogy hagyja a szemcseppet, így meg sem tudják rendesen vizsgálni, így nem lehet szemüvege. Lefogással, jutalmazással, zsarolással sem ment.. Pénteken megpróbáljuk újra, ha nem megy, akkor ennyi volt, várunk mire megérik rá.
2020. febr. 11. 13:42
 10/10 anonim ***** válasza:

Hány éves, hogy le kellett fogni?

Kamasznak nem csináltatnék negyedest, csak ha panasza van, de akkor is rá bíznám, mikor hordja.

Ovisnak, kisebbnek, viszont minden felírt szemüveget keményen hordatni kell ,mert másképp tompalátóvá lesz az egyik szeme. Aztán amikor már mindent megadna érte, bármilyen szemüveget elhordana, hogy javuljon, akkor már késő. Szidja is sok ilyen gyerek magában a szüleit, hogy miért nem törődtek vele.

2020. febr. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!